Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Za posiadanie znacznej ilości środków odurzających odpowie 51–latek zatrzymany przez grodziskich policjantów. Część nielegalnych środków mężczyzna wydał im dobrowolnie. Pozostałe funkcjonariusze znaleźli po dokładnym przeszukaniu jego mieszkania. Zatrzymany usłyszał zarzut karny, który zagrożony jest nawet 10-letnim pozbawieniem wolności. Prokurator zdecydował o objęciu go policyjnym dozorem.
Dodano: 27.01.2023 Marihuanę znaleźli nawet w głośniku -
29 stycznia br. już po raz trzydziesty pierwszy policjanci zaangażują się w zapewnienie porządku podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Spokój podczas Finału zależy także od stosowania się do zasad bezpieczeństwa przez osoby, które w nim uczestniczą. Pamiętajmy o bezpieczeństwie dzieci i osób starszych.
Dodano: 27.01.2023 BEZPIECZEŃSTWO PODCZAS 31. FINAŁU WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY -
Autobusy komunikacji miejskiej na co dzień przewożą pasażerów, którzy zrezygnowali z własnego środka transportu. Aby ułatwić im i umożliwić płynną jazdę, na wielu drogach wyznaczono pasy „BUS”. Ale czy wszyscy mogą z nich korzystać?
Dodano: 26.01.2023 "BUS PAS” DLA WSZYSTKICH? -
Konferencja pod takim tytułem dla warszawskich seniorów i ich wnuków zorganizowana przez Komendę Stołeczną Policji oraz Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m.st. Warszawy odbyła się w kinie Muranów. W jej trakcie zainaugurowano wydanie informatora, w którym seniorzy znajdą wskazówki, m. in. dotyczące tego, jak ustrzec się oszustów i nie stracić dorobku całego życia.
Dodano: 26.01.2023 "SENIORZE. BABCIU, DZIADKU… NIE DAJ SIĘ OSZUKAĆ. BĄDŹ BEZPIECZNY!” -
Zatrzymanie poszukiwanego kierowcy, jadącego autem mimo zakazu prowadzenia pojazdów to efekt nocnej służby patrolowców z grodziskiej komendy. Kierujący mazdą próbował uniknąć spotkania z policjantami i uciekał przed nimi ulicami Milanówka. Został zatrzymany w Grodzisku Maz. po krótkim pościgu. 21-latek odpowie za niezatrzymanie się do kontroli i złamanie sądowego zakazu. Kodeks karny przewiduje za te przestępstwa nawet 5 lat więzienia.
Dodano: 25.01.2023 Uciekał przed policjantami, bo był poszukiwany i jechał na zakazie -
Policjanci warszawskiej „drogówki” przeprowadzają dziś wzmożone działania prewencyjno – kontrolne, których celem jest POPRAWA stanu BEZPIECZEŃSTWA PIESZYCH w garnizonie stołecznym. Eliminowanie naruszeń powodowanych przez uczestników ruchu drogowego w relacji kierujący pojazdem – pieszy, to jedne z głównych zadań policji nie tylko dziś, ale też w codziennej służbie…
Dodano: 24.01.2023 BEZPIECZEŃSTWO PIESZYCH… -
Szybkie i skuteczne działania grodziskich kryminalnych doprowadziły do zatrzymania 35-latka podejrzanego o dokonanie rozboju i kierowanie gróźb karalnych. Mężczyzna wpadł pod domem pokrzywdzonego. Zatrzymany usłyszał dwa zarzuty karne w warunkach recydywy. Decyzją sądu na wniosek prokuratora został tymczasowo aresztowany. Za popełnione przestępstwa grozi mu nawet 12 lat więzienia.
Dodano: 24.01.2023 Rozbójnik wpadł, gdy drugi raz przyszedł po pieniądze -
41-latek kolejny raz stanie przed sądem za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości. Kierowca został zatrzymany przez grodziskich policjantów po spowodowaniu kolizji. Funkcjonariusze ustalili dodatkowo, że mężczyzna z tego samego powodu miał cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Teraz czekają go poważne konsekwencje karne tej nieodpowiedzialnej decyzji.
Dodano: 23.01.2023 Jechał autem mimo 3 promili alkoholu w organizmie i cofniętych uprawnień -
Dzień Babci i Dzień Dziadka (21 stycznia i 22 stycznia) to dobry moment, aby oprócz życzeń i prezentów, poświęcić seniorom czas aby przypomnieć podstawowe zasady bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym.
Dodano: 21.01.2023 W DZIEŃ BABCI I DZIADKA ŻYCZYMY SENIOROM - BĄDŹCIE BEZPIECZNI NA DRODZE! -
Nawet po 5 lat pozbawienia wolności może grozić mężczyznom ustalonym i zatrzymanym przez grodziskich kryminalnych. 27-latek i 20-latek są podejrzani o kradzieże drogich alkoholi w kilku sklepach. Obaj usłyszeli zarzuty karne, do których się przyznali. Policjanci sprawdzają jeszcze, czy nie są sprawcami podobnych przestępstw w innych miejscach.
Dodano: 20.01.2023 Zatrzymani amatorzy drogich trunków -
Pieszy to niechroniony uczestnik ruchu drogowego. Nic go nie chroni, oprócz jego zdrowego rozsądku, rozwagi i ostrożności na drodze. Dlatego dla pieszego tak ważne powinno być przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Czemu więc widzimy osoby przechodzące przez jezdnię „na czerwonym”? Może niektórzy myślą, że są nieśmiertelni…
Dodano: 20.01.2023 PIESZY (SAM?) NA DRODZE… -
O tym, jak szybko i sprawnie trzeba działać na miejscu interwencji, aby pomóc innym, przekonało się kilka dni temu dwóch grodziskich policjantów. Funkcjonariusze błyskawicznie podjęli decyzję o ewakuacji osób, które próbowały gasić pożar swojego domu. Gdy mieszkańcy byli już bezpieczni, mundurowi zadbali także o ich mienie. Z zagrożonego miejsca zostały w porę wyprowadzone dwa samochody. Dzięki szybkiej i właściwej reakcji policjantów nikt nie odniósł obrażeń w czasie tego nieszczęśliwego zdarzenia.
Dodano: 19.01.2023 Ewakuowali mieszkańców z płonącego domu -
Tak, jak w całym kraju, również na naszym terenie w ostatnim czasie dochodzi do dużej liczby kradzieży. Zgłoszenia dotyczą różnych miejsc - posesji, parkingów, czy obiektów handlowych. Grodziscy policjanci przypominają o właściwym zabezpieczaniu mienia i radzą jak ustrzec się m.in. przed kieszonkowcami.
Dodano: 19.01.2023 Zabezpiecz swoje mienie przed złodziejem -
W dniu 19 grudnia 2022r. został opublikowany (Dz. U. poz. 2659) Wyrok Trybunału Konstytucyjnego z dnia 13 grudnia br., w którym Trybunał orzekł, że art. 7 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 20 marca 2015 r. o zmianie ustawy – Kodeks karny oraz niektórych innych ustaw, rozumiany w ten sposób, że podstawę wydania decyzji, o której mowa w art. 102 ust. 1 pkt 4 i 5 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. o kierujących pojazdami, stanowi wyłącznie informacja organu kontroli ruchu drogowego o ujawnieniu popełnienia czynu opisanego w art. 135 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. – Prawo o ruchu drogowym, jest niezgodny z art. 2 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej (sprawa K 4/21).
Dodano: 18.01.2023 STANOWISKO W SPRAWIE WYROKU TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO Z 19 GRUDNIA 2022 R. -
Dzięki porozumieniu Komendy Stołecznej Policji i Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej do dzieci z rodzin objętych procedurą „Niebieskiej Karty” trafiają pluszowe misie. Na terenie powiatu grodziskiego kilkanaście maskotek zostało przekazanych przez policjantów do Centrum Usług Społecznych w Żabiej Woli. Pracownicy wykorzystają je podczas działań na terenie gminy, które często wykonywane są we współpracy z dzielnicowymi. Mamy nadzieję, że pluszaki przyczynią się do przywrócenia osobom małoletnim poczucia bezpieczeństwa i zachęcą do szukania pomocy w instytucjach do tego powołanych.
Dodano: 17.01.2023 Policjanci przekazali pluszaki dla dzieci -
Oszuści nie muszą kraść portfela. Wystarczy, że ukradną Twoje dane. Zobacz jak to robią! Uważaj, stosują różne pułapki, niemal codziennie wymyślają nowe. Każda z nich zmierza do przejęcia kontroli nad Twoim kontem, aby ukraść zgromadzone na nim pieniądze.
Dodano: 16.01.2023 STRACISZ DANE, STRACISZ PIENIĄDZE! - KAMPANIA UOKIK -
W związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi policjanci ruchu drogowego w całym kraju podejmą działania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa wyjeżdżającym. Dużą uwagę mundurowi zwrócą na kontrolę autobusów i kierowców wiozących dzieci na zimowy wypoczynek.
Dodano: 16.01.2023 WYKAZ PUNKTÓW KONTROLI AUTOBUSÓW – FERIE 2023 -
Nasz dom lub mieszkanie, w którym zgromadzony jest dorobek wielu lat pracy, stanowi łakomy kąsek dla złodzieja. Dlatego warto zrobić wszystko, aby do minimum ograniczyć zagrożenie włamaniem. Jest to szczególnie ważne, gdy nawet na krótki czas wyjeżdżamy i pozostawiamy dom lub mieszkanie bez opieki. Na terenie naszego powiatu w ostatnim czasie zdarzają się włamania do mieszkań, domów i na posesje. Właściciele tracą głównie pieniądze, biżuterię i wartościowe wyposażenie. Grodziscy policjanci podpowiadają co zrobić, aby uniknąć tego rodzaju zdarzeń.
Dodano: 13.01.2023 Zabezpiecz swój dom przed włamaniem -
Dzięki szybkiej reakcji dyżurnego z grodziskiej komendy został wyeliminowany z ruchu kolejny pijany kierowca. Mężczyzna miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Policjant zainterweniował w drodze do pracy. Funkcjonariusz na swoim stanowisku na co dzień poznaje zagrożenia, jakie stwarzają nietrzeźwi kierujący, dlatego także poza służbą natychmiast podjął czynności, aby im w porę zapobiec.
Dodano: 12.01.2023 W drodze na służbę zatrzymał nietrzeźwego kierowcę -
Trwała i pozytywna zmiana dla osób doznających przemocy jest możliwa. Zbiorem takich cennych historii jest ogólnopolski konkurs "Policjant, który mi pomógł". Co było konieczne, by przerwać spirale krzywd, opowiadają trzy kobiety, które doświadczyły przemocy domowej oraz laureaci konkursu, który w 2022 r. obchodził swoją 15. edycję.
Dodano: 12.01.2023 STOP PRZEMOCY DOMOWEJ -
Komenda Główna Policji i FinCERT.pl – Bankowe Centrum Cyberbezpieczeństwa ZBP ostrzegają przed połączeniami telefonicznymi, w których oszuści podszywają się pod pracownika banku lub inną osobę godną zaufania (np. pracownika Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego, pracownika Związku Banków Polskich, czy policjanta).
Dodano: 11.01.2023 UWAŻAJ NA KONTAKT TELEFONICZNY, SMS’OWY I MAILOWY ZE STRONY OSZUSTÓW O RZEKOMO ZAGROŻONYCH TWOICH OSZCZĘDNOŚCIACH W BANKU -
Nikogo nie trzeba przekonywać, że kierowcy decydujący się na prowadzenie auta po alkoholu wykazują się brakiem myślenia o bezpieczeństwie własnym i innych osób. Niestety, tylko w ciągu jednego dnia policjanci zatrzymali aż 4 takie osoby na drogach powiatu grodziskiego. 3 mężczyzn i kobieta odpowiedzą teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie na drodze. Funkcjonariusze regularnie prowadzą kontrole trzeźwości kierujących i po raz kolejny apelują o rozwagę.
Dodano: 11.01.2023 Jednego dnia wyeliminowali z ruchu czterech pijanych kierowców -
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa (KMZB) od 2016 roku jest jednym ze sposobów komunikowania się mieszkańców naszego kraju z policjantami w zakresie zgłaszania niebezpiecznych sytuacji. Dzięki niej można poinformować o miejscach, gdzie łamane jest prawo i potrzebne działanie odpowiednich instytucji. W 2022 roku policjanci grodziskiej komendy odebrali i sprawdzili 1674 zgłoszenia dotyczące zagrożeń na terenie powiatu. Największą liczbę stanowiły informacje związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym.
Dodano: 10.01.2023 W 2022 roku mieszkańcy powiatu grodziskiego zgłosili 1674 zagrożenia za pośrednictwem aplikacji KMZB -
Zatrzymany 53-latek odpowie przed sądem za kradzież z włamaniem. Mężczyzna wpadł w ręce grodziskich policjantów w cudzym garażu z przygotowanymi do wyniesienia łupami. Jego bezprawne działanie mogło spowodować straty na ponad 6,5 tysiąca złotych. Policjanci odzyskali wszystkie zabrane przez niego rzeczy. Przestępstwo, które popełnił zagrożone jest karą nawet 10 lat pozbawienia wolności.
Dodano: 10.01.2023 Wpadł na gorącym uczynku włamania -
Widoczność, szybka reakcja, czujność i ograniczone zaufanie - pamiętając o tych kilku zasadach często możemy uchronić przed niebezpieczeństwem swoje życie i zdrowie. Szczególnie w okresie, gdy pogoda nie jest naszym sprzymierzeńcem.
Dodano: 09.01.2023 ZŁA POGODA A BEZPIECZEŃSTWO -
Od 9. stycznia 2019 roku Patronem Komendy Stołecznej Policji jest podinspektor Policji Państwowej Marian Stefan Kozielewski. Żołnierz i policjant, któremu przez całe życie przyświecała idea wolnej i niepodległej Polski. Zobowiązani do pamięci o naszym Patronie zapraszamy na III część filmu pt. PATRON, która zamyka filmowy tryptyk zrealizowany przez KSP, poświęcony biografii Pana Komendanta Kozielewskiego oraz historii Policji w oparciu o losy naszego niezwykłego Patrona.
Dodano: 09.01.2023 ZOBOWIĄZANI DO PAMIĘCI -
Policjanci warszawskiej „drogówki” i okolicznych powiatów 5 stycznia 2023 roku prowadzą działania prewencyjno – kontrolne, pn. „KOMÓRKA”. Korzystanie z telefonu podczas jazdy, czy też będąc pieszym uczestnikiem ruchu drogowego, w niektórych przypadkach jest ZABRONIONE! Stanowi to realne zagrożenie dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
Dodano: 05.01.2023 DZIAŁANIA POLICYJNE „KOMÓRKA” -
Grodziscy policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę nissana. Mężczyzna wsiadł za kierownicę swojego auta z prawie 4 promilami alkoholu w organizmie i spowodował kolizję. Teraz odpowie przed sądem za swoje nieodpowiedzialne zachowanie. Eliminowanie z dróg takich niebezpiecznych jej użytkowników jest bardzo ważnym zadaniem wszystkich funkcjonariuszy. Policjanci apelują do kierowców i pasażerów o rozwagę podczas każdej podróży.
Dodano: 04.01.2023 Zatrzymany z prawie 4 promilami alkoholu za kierownicą -
4 stycznia policjanci warszawskiej „drogówki” i powiatów ościennych przeprowadzają wzmożone działania prewencyjno – kontrolne, których celem jest POPRAWA stanu BEZPIECZEŃSTWA PIESZYCH w garnizonie stołecznym. Ich głównym zadaniem jest wyeliminowanie naruszeń powodowanych przez uczestników ruchu drogowego w relacji kierujący pojazdem – pieszy.
Dodano: 04.01.2023 BEZPIECZEŃSTWO PIESZYCH -
Od kwietnia 2022 roku na terenie garnizonu stołecznego policjanci z warszawskiej „drogówki” prowadzą działania pn. „Daj szansę innym”. Inicjatywa ma na celu przypominanie społeczeństwu o zasadności wybierania numeru alarmowego 112, a nagrany spot profilaktyczny przy współpracy z instytucjami publicznymi i pozarządowymi,ma na celu dotarcie do jak największej liczny odbiorców, poprzez ukazanie problemu wzywania służb ratunkowych w nieuzasadnionych przypadkach.
Dodano: 03.01.2023 „DAJ SZANSĘ INNYM” - DALSZY CIĄG DZIAŁAŃ -
Od 1 stycznia 2023 roku obowiązuje nowy wzór legitymacji służbowej policjanta, która będzie ważna 4 lata. Legitymacja służbowa policjanta ma formę spersonalizowanej karty identyfikacyjnej o wymiarach 85,6 x 53,98 x 0,76 mm, wykonanej z wielowarstwowego poliwęglanu, personalizowanej metodą grawerowania laserowego, zawierającej zabezpieczenia przed fałszerstwem.
Dodano: 02.01.2023 Nowe policyjne legitymacje -
Biuro Ruchu Drogowego KGP wspólnie z firmą Neptis S.A. - operatorem komunikatora Yanosik, od 30 grudnia 2022 r. do 15 stycznia 2023 r. będzie prowadziło akcję informacyjno-edukacyjną pn. „Myśl Trzeźwo”. Termin działań został nieprzypadkowo wybrany w okresie Sylwestra i karnawału, albowiem będzie to czas spotkań towarzyskich, podczas których spożywany jest alkohol.
Dodano: 30.12.2022 MYŚL TRZEŹWO -
Przed nami oczekiwana noc sylwestrowa pełna magicznej atmosfery i nadziei, że nadchodzący rok będzie bardzo udany. Większość z nas chce przeżyć ten czas w niezapomniany i huczny sposób. Ale to również noc, podczas której odpalamy więcej fajerwerków niż przez cały rok. Niestety używanie środków pirotechnicznych bardzo często wiąże się z ogromną ilością poparzeń, zranień i pożarów, a nawet wypadków śmiertelnych. Przyczyną większości przykrych wydarzeń jest niewłaściwe użytkowanie fajerwerków i nieprzestrzeganie zasad bezpieczeństwa. Pamiętajmy, że fajerwerki są materiałami wybuchowymi i muszą być używane ostrożnie i zawsze zgodnie z instrukcją. Dlatego policjanci jak co roku sprawdzają punkty handlowe oferujące fajerwerki i interweniują w sytuacjach naruszania zakazu ich sprzedaży.
Dodano: 30.12.2022 FAJERWERKI - POSTAW NA BEZPIECZEŃSTWO! -
Na Drodze – Patrz i Słuchaj, to kolejna edycja akcji informacyjno-edukacyjnej skierowanej do wszystkich uczestników ruchu drogowego.
Dodano: 01.04.2022 NA DRODZE – PATRZ I SŁUCHAJ -
Kiedy na zewnątrz temperatury zaczynają spadać, wiele osób narażonych jest na utratę życia lub zdrowia na skutek wychłodzenia organizmu. Problem ten dotyka przede wszystkim osoby bezdomne, samotne, w podeszłym wieku. Zagrożenie takie dotyczy także osób będących pod wpływem alkoholu. Nie bądźmy obojętni i alarmujmy Policję za każdym razem, kiedy ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu. Wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie!
Dodano: 28.12.2021 NIE BĄDŹMY OBOJĘTNI NA ZAGROŻENIA ZWIĄZANE Z WYCHŁODZENIEM ORGANIZMU -
Dziś od rana na drogach w naszym regionie mamy dość trudne warunki pogodowe dla podróżujących. Opady deszczu, śliskie jezdnie i nieostrożność kierujących często są powodem niebezpiecznych zdarzeń drogowych. Grodziscy policjanci apelują o rozwagę za kierownicą i uwzględnianie warunków pogodowych podczas każdej podróży.
Dodano: 18.11.2021 Jedź ostrożniej podczas deszczu! -
Grodziscy policjanci nadal poszukują kierowcy, który 8 września około 19.30 na ul. Tarczyńskiej w Piotrkowicach śmiertelnie potrącił rowerzystę. 58-letni mężczyzna zginął na miejscu wypadku, a kierujący, prawdopodobnie samochodem dostawczym, odjechał. Wszystkie osoby, które mogą mieć informacje na temat zdarzenia prosimy o pilny kontakt z policjantami Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Maz. ul. Bartniaka 19, tel. 47 72 42 213 lub 47 72 42 243.
Dodano: 24.09.2021 Nadal poszukujemy sprawcy śmiertelnego wypadku w Piotrkowicach -
Rozpoczął się tegoroczny sezon na zbieranie grzybów. Jest to doskonały pomysł na spędzanie wolnego czasu. Jednak należy pamiętać, że w lesie bardzo łatwo stracić orientację w terenie. W trosce o własne bezpieczeństwo warto zapoznać się z kilkoma podstawowymi zasadami podczas grzybobrania.
Dodano: 08.09.2021 Zachowaj rozwagę podczas grzybobrania -
Trwa akcja informacyjno-edukacyjna pn. „Dla każdego jest miejsce na drodze”, w ramach której policjanci informują, edukują i przypominają, że droga jest dla wszystkich, a przestrzeganie przepisów ruchu drogowego przez każdego uczestnika jest obowiązkiem.
Dodano: 19.07.2021 DLA KAŻDEGO JEST MIEJSCE NA DRODZE -
Okres letni, w tym głównie wakacje, i związana z tym duża ilość czasu wolnego sprzyja eksperymentowaniu przez dzieci i młodzież z różnymi środkami psychoaktywnymi. Do najniebezpieczniejszych z nich należą tzw. dopalacze (ang. smarts). Jest to termin używany potocznie i określa grupy różnych substancji lub ich mieszanek o rzekomym bądź faktycznym działaniu psychoaktywnym. Oficjalna, ustawowa nazwa tzw. dopalaczy to środki zastępcze.
Dodano: 25.06.2021 DOPALACZE – APEL POLICJI DO RODZICÓW I OPIEKUNÓW -
1 czerwca 2021 r. wchodzi w życie ustawa z dnia 25 lutego 2021 r. o zmianie ustawy – Prawo o ruchu drogowym (Dz.U. poz. 463), która wprowadza przepisy zwiększające bezpieczeństwo pieszych na drogach, ujednolica dopuszczalną prędkość na obszarze zabudowanym, a także obliguje kierujących pojazdami do zachowania minimalnego odstępu między pojazdami na autostradach i drogach ekspresowych.
Dodano: 01.06.2021 WYBRANE ZMIANY W PRZEPISACH RUCHU DROGOWEGO OD 1.06.2021 R. -
Sprzyjające warunki pogodowe zachęcają miłośników jednośladów, aby ruszyć w drogę. Na ulicach widać coraz więcej rowerzystów, którzy wybrali właśnie taką formę spędzania wolnego czasu czy też dojazdu do pracy. Nie ważne czy prowadzimy samochód, motocykl czy rower – pamiętajmy o zachowaniu zdrowego rozsądku i wzajemnym szacunku na drodze.
Dodano: 04.05.2021 POGODA SPRZYJA ROWERZYSTOM. PAMIĘTAJMY O BEZPIECZEŃSTWIE NA DRODZE -
Niskie temperatury są szczególnie niebezpieczne dla tych, którzy z racji wieku, samotności, sytuacji życiowej lub materialnej mogą potrzebować naszej pomocy. Nie bądźmy obojętni, gdy widzimy osobę zagrożoną wychłodzeniem. Zadzwońmy na numer alarmowy 112 i poinformujmy odpowiednie służby. Udzielając pomocy, koniecznie pamiętajmy o zasadach bezpieczeństwa - to przede wszystkim dystans i maseczka. Pamiętajmy, że jeden telefon może uratować czyjeś życie!
Dodano: 08.02.2021 NIE BĄDŹMY OBOJĘTNI NA OSOBY ZAGROŻONE WYCHŁODZENIEM -
Stołeczni policjanci zapraszają uczniów klas 1-6 szkół podstawowych z terenu miasta stołecznego Warszawy oraz powiatów okołowarszawskich do udziału w akcji edukacyjnej pn. „BĄDŹ SUPERBOHATEREM!”
Dodano: 19.11.2020 "BĄDŹ SUPERBOHATEREM" -
Mapa Wypadków Drogowych publikowana w wakacje 2019 roku spotkała się z pozytywnym odbiorem społecznym. Dlatego też zdecydowano się na jej kontynuację w roku bieżącym.
Dodano: 29.06.2020 POLICYJNA MAPA WYPADKÓW DROGOWYCH ZE SKUTKIEM ŚMIERTELNYM - WAKACJE 2020 -
Świadomość tego, że bezpieczeństwo na drodze w dużej mierze zależy od widoczności, powinna towarzyszyć każdemu uczestnikowi ruchu drogowego, szczególnie w okresie jesienno-zimowym, kiedy szybko zapada zmierzch. Piesi, rowerzyści, a także kierowcy muszą zachować szczególną ostrożność, kiedy warunki drogowe nie sprzyjają. Policjanci ruchu drogowego apelują o rozwagę i korzystanie z elementów odblaskowych.
Dodano: 14.01.2020 Bądź widoczny na drodze ! -
Liczby, tabele, czy porównania nie zawsze przemawiają do wyobraźni kierowców i pieszych. Dlatego też każdego dnia przez cały okres wakacji Policja prezentuje bieżącą liczbę i lokalizację wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym z ostatniej doby oraz od początku wakacji. Niestety z każdym dniem mapa będzie coraz mniej przejrzysta, ponieważ przybywać będą nowe punkty. Pod każdym punktem kryje się ludzki dramat!
Dodano: 30.08.2019 Mapa wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym – Wakacje 2019r.- Codzienna aktualizacja! -
Pod takim tytułem policjanci z Biura Ruchu Drogowego oraz Biura Komunikacji Społecznej Komendy Głównej Policji zrealizowali spot, który ma uświadomić kierującym, że nadmierna prędkość znacząco podnosi ryzyko wypadku drogowego.
Dodano: 20.03.2019 Prędko(ść) Cię zabierze…ale nie tam gdzie chcesz -
Tylko w ostatnim czasie dzięki ciężkiej pracy, zaangażowaniu i poświęceniu policjantów zwalczającym przestępczość przeciwko środowisku udaremniono kilkanaście przypadków prób nielegalnego składowania odpadów na terenie m.in. nieczynnych żwirowisk, kopalni odkrywkowych a także składowania odpadów niebezpiecznych na terenie opuszczonych hal magazynowych i pustostanów.
Dodano: 04.03.2019 Wspólnie zadbajmy o środowisko. Nie dopuśćmy do nielegalnego składowania i przewożenia niebezpiecznych odpadów -
Ferie w województwie mazowieckim zaczynają się 28 stycznia. Policjanci ruchu drogowego również się do nich przygotowują. Będą dbać o bezpieczeństwo wszystkich podróżujących. Dlatego zarówno w Warszawie jak i we wszystkich powiatach garnizonu stołecznego zostały wyznaczone miejsca, gdzie będą odbywać się kontrole autokarów. Policjanci uważnie sprawdzą stan techniczny pojazdów, ich przygotowanie pod kątem przewożenia pasażerów i bagaży oraz przygotowanie kierowców do jazdy.
Dodano: 01.02.2019 "BEZPIECZNE FERIE" - wykaz punktów kontroli autokarów w Warszawie i okolicach -
Każdego roku z powodu zatrucia tlenkiem węgla, potocznie zwanego czadem, ginie kilkaset osób. Wzwiązku z niskimi temperaturami w ostatnich dniach na terenie całego kraju doszło do wielu takich tragedii. Bardzo często nie ma to związku z powstaniem pożaru, a wynika jedynie z niewłaściwej eksploatacji budynku i znajdujących się w nim urządzeń grzewczych, zwłaszcza gazowych. Grodziscy policjanci przypominają podstawowe zasady bezpieczeństwa w tym zakresie.
Dodano: 04.01.2019 Sprawdź urządzenia grzewcze w swoim domu -
Osoby sprzedające "dopalacze" traktowane są tak samo jak osoby sprzedające narkotyki - od wtorku obowiązują przepisy, które mają ograniczyć wytwarzanie i wprowadzanie do obrotu środków zastępczych i nowych substancji psychoaktywnych.
Dodano: 06.09.2018 Sprzedający "dopalacze" jak handlarze narkotyków. Od 21 sierpnia nowe przepisy -
Wakacje i wypoczynek to upragniony i wymarzony, przez dużych i małych, czas relaksu, zabawy, aktywności oraz często dalekich podróży. Nad bezpieczeństwem podróżujących i pieszych czuwać będzie większa niż zazwyczaj liczba funkcjonariuszy. Policjanci będą pomagać podróżującym w bezpiecznym dotarciu do celu.
Dodano: 23.08.2018 Bezpieczne Wakacje Na Drodze! -
Ile czasu zajmuje kierowcy spojrzenie na dzwoniący telefon komórkowy/smartfon? Jedną, dwie, trzy sekundy? A co w tym czasie dzieje się na drodze? Po zastanowieniu się nad tymi pytaniami można dojść do wniosku, że zakaz używania telefonów komórkowych w trakcie jazdy naprawdę ma sens. Co prawda przepis prawny mówi o zakazie korzystania z urządzenia wymagającego trzymanie słuchawki lub mikrofonu w ręku, jednak najbezpieczniej jest powstrzymać się od rozmawiania przez telefon w czasie jazdy.
Dodano: 14.08.2018 Jedno spojrzenie w komórkę -
Okres letni, w tym głównie wakacje, i związana z tym duża ilość czasu wolnego sprzyja eksperymentowaniu przez dzieci i młodzież z różnymi środkami psychoaktywnymi. Do najniebezpieczniejszych z nich należą tzw. dopalacze (ang. smarts). Jest to termin używany potocznie i określa grupy różnych substancji lub ich mieszanek o rzekomym bądź faktycznym działaniu psychoaktywnym. Oficjalna, ustawowa nazwa tzw. dopalaczy to środki zastępcze.
Dodano: 13.08.2018 Dopalacze – Apel Policji do rodziców i opiekunów -
Wakacje to szczególny czas dla całej rodziny. Lipiec i sierpień to okres urlopowych wyjazdów, wypoczynku w górach i nad wodą, a jednocześnie czas intensywnych rolniczych prac polowych. Bez względu na to, jak planujemy spędzić najbliższe miesiące, zadbajmy o bezpieczeństwo nasze i naszych bliskich.
Dodano: 13.08.2018 Zadbaj o bezpieczne wakacje -
Upalne dni i czas wakacji zachęcają do wypoczynku nad wodą i kąpieli. Nie każde miejsce i czas są jednak bezpieczne dla wielbicieli pływania. Aby wypoczynek nad wodą nie zamienił się w tragedię grodziscy policjanci apelują o rozwagę i właściwą opiekę nad dziećmi oraz radzą, jak korzystać z kąpielisk.
Dodano: 27.07.2018 Bezpieczny wypoczynek nad wodą -
Rozpoczął się czas wzmożonego ruchu rowerzystów. Niestety, jest to grupa użytkowników dróg zagrożona udziałem w wielu niebezpiecznych zdarzeniach. Grodziscy policjanci przypominają najważniejsze zasady bezpieczeństwa dla rowerzystów.
Dodano: 05.06.2018 Zasady bezpieczeństwa dla rowerzystów -
Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji uczestniczy w organizacji XI edycji konkursu „Policjant, który mi pomógł”. Jego inicjatorem jest Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" Instytutu Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Istotą konkursu jest wyróżnienie funkcjonariuszy Policji, którzy charakteryzują się wyjątkowym profesjonalizmem, empatyczną postawą i umiejętnościami w obszarze indywidualnej pomocy osobom dotkniętym przemocą w rodzinie.
Dodano: 23.05.2018 Trwa XI edycja konkursu „Policjant, który mi pomógł” -
Chociaż liczba kradzieży pojazdów w ostatnich latach bardzo się zmniejszyła, pojedyncze przypadki dalej się zdarzają. Takie sytuacje miały miejsce w ostatnim czasie na terenie naszego powiatu. Każda kradzież jest ogromnym utrudnieniem dla właściciela i jest to przestępstwo bardzo wpływające na poczucie bezpieczeństwa wśród mieszkańców. Czasem do tych przykrych sytuacji dochodzi na własnych posesjach.Grodziscy policjanci radzą jak uchronić samochód przed kradzieżą.
Dodano: 16.05.2018 Jak uchronić samochód przed kradzieżą -
Nasz dom lub mieszkanie, w którym zgromadzony jest dorobek wielu lat pracy, stanowi łakomy kąsek dla złodzieja. Dlatego warto zrobić wszystko, aby do minimum ograniczyć zagrożenie włamania. Jest to ważne szczególnie, gdy pozostawiamy dom lub mieszkanie bez opieki. Na terenie naszego powiatu zdarzają się włamania do mieszkań, domów i na posesje. Właściciele tracą głównie pieniądze, biżuterię i wartościowe wyposażenie. Grodziscy policjanci podpowiadają co zrobić, aby uniknąć tego rodzaju zdarzeń.
Dodano: 13.05.2018 Jak zabezpieczyć dom przed włamaniem -
Ile czasu zajmuje kierowcy spojrzenie na dzwoniący telefon komórkowy/smartfon? Jedną, dwie, trzy sekundy? A co w tym czasie dzieje się na drodze? Po zastanowieniu się nad tymi pytaniami można dojść do wniosku, że zakaz używania telefonów komórkowych w trakcie jazdy naprawdę ma sens. O tym przepisie przypominają dziś grodziscy policjanci, prowadząc akcję drogową pn. "Komórka".
Dodano: 24.04.2018 Jedno spojrzenie w komórkę -
Wraz z częstszym korzystaniem z rowerów na wiosnę, wzrasta liczba kradzieży tych pojazdów. Niezabezpieczone jednoślady giną z różnych miejsc. Aby zapobiec utracie naszych „dwóch kółek” warto zadbać o ich właściwe zabezpieczenie. Grodziscy policjanci przypominają o zachowaniu ostrożności i zdrowego rozsądku oraz zachęcają do korzystania z darmowego znakowania rowerów, które odbywa się w budynku Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Maz. ul. Bartniaka 19 w każdy poniedziałek w godzinach 12.00-15.00.
Dodano: 21.04.2018 Zabezpiecz swój rower na wiosnę -
W Szkole Podstawowej nr 2 w Grodzisku Mazowieckim policjanci przeprowadzili 4 spotkania, na których uczniowie czwartych klas poznawali zagrożenia, na jakie narażeni są użytkownicy mediów elektronicznych. Podczas zajęć profilaktycznych policjanci grodziskiej komendy przypominali przede wszystkim zasady prawidłowego korzystania z Internetu. Zwrócili uwagę na nieodpowiednie do wieku treści, zbyt ufne kontakty z osobami poznanymi w sieci, a także częste przypadki przemocy rówieśniczej.
Dodano: 30.03.2018 Bezpieczne korzystanie z internetu -
Mimo policyjnych ostrzeżeń starsze osoby wciąż padają ofiarami oszustów. Czasem oddają nieznajomym wszystkie oszczędności, a nawet biorą kredyty, aby pomóc rzekomym najbliższym. Członkowie grup przestępczych podają się już nie tylko za wnuczków, czy innych krewnych, ale coraz częściej za funkcjonariuszy CBŚ-u, bądź policjantów zajmujących się rozpracowywaniem oszustów. Próby takich oszustw nie omijają także mieszkańców naszego powiatu. Policjanci radzą jak nie dać się oszukać i nie stracić swoich oszczędności.
Dodano: 25.03.2018 Seniorze uważaj na oszustów podających się za krewnych lub policjantów -
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to aplikacja dzięki, której ponad 1,1 mln ludzi podzieliło się z Policją swoimi spostrzeżeniami na temat zagrożeń występujących w miejscu ich zamieszkania, pracy, nauki czy wypoczynku. Każde naniesione na mapę zagrożenie zostało przez Policję zweryfikowane, co z pewnością przyczyniło się do wzrostu poczucia bezpieczeństwa obywateli.
Dodano: 24.03.2018 Korzystając z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa możesz uratować ludzkie życie -
Grodziscy policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Żyrardowie nadal prowadzą intensywne czynności w sprawie zdarzenia drogowego, w którym zginął 59-letni mężczyzna. Zwłoki osoby zostały znalezione w sobotę 14 października po godz. 22.00 przy drodze K- 8 w Żabiej Woli w okolicy przejścia dla pieszych. Funkcjonariusze poszukują kobiety, którą zarejestrowały kamery monitoringu na dwóch stacjach metra w Warszawie podczas informowania o zdarzeniu. Osoba ta mogła brać udział w wypadku lub może mieć informacje na jego temat.
Dodano: 23.02.2018 Nadal poszukujemy tej kobiety -
Aktorzy znani między innymi z filmów kryminalnych zachęcają młodzież do wstępowania w szeregi Policji. To kolejna odsłona akcji Komendy Stołecznej Policji "Ty też możesz". Akcja skierowana do uczniów klas maturalnych ma zachęcić młodych ludzi do podjęcia służby w stołecznej Policji. Od kilku miesięcy policjanci z poszczególnych komend rejonowych i powiatowych uczestniczą w spotkaniach z młodzieżą szkół ponadgimnazjalnych, podczas których prezentują przygotowany wcześniej film i folder.
Dodano: 21.02.2018 Aktorzy zachęcają do wstępowania w szeregi stołecznej Policji -
Każdego roku z powodu zatrucia tlenkiem węgla, potocznie zwanego czadem, ginie kilkaset osób. Bardzo często nie ma to związku z powstaniem pożaru, a wynika jedynie z niewłaściwej eksploatacji budynku i znajdujących się w nim urządzeń grzewczych, zwłaszcza gazowych. Grodziscy policjanci przypominają podstawowe zasady bezpieczeństwa w tym zakresie.
Dodano: 09.02.2018 Sprawdź urządzenia grzewcze w swoim domu !!! -
Kontrole autokarów na terenie powiatu grodziskiego
Stan techniczny autokarów przewożących dzieci i młodzież do miejsc wypoczynku można sprawdzić w stałym punkcie kontrolnym, który mieści się w Grodzisku Maz. przy ul. Chełmońskiego 33 ( obok bazy PKS ). Policjanci podczas takiej kontroli sprawdzą między innymi: limit dopuszczalnego czasu jazdy, trzeźwość kierującego i sprawność techniczną pojazdu.
Dodano: 09.01.2018 -
Kiedy temperatura na zewnątrz gwałtownie spada nie zapominajmy, że są osoby, które mogą potrzebować naszej pomocy. Nie bądźmy obojętni i alarmujmy Policję za każdym razem, kiedy ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu. Wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie.
Dodano: 04.01.2018 Nie bądźmy obojętni na potrzebujących pomocy -
Jesień to niebezpieczny czas dla wszystkich użytkowników dróg. Policyjne statystyki wskazują, że najwięcej wypadków zdarza się właśnie o tej porze roku. Zmiana aury wymusza zmianę techniki prowadzenia pojazdu – niestety wielu kierowców o tym zapomina.
Dodano: 27.11.2017 Jesień na drodze -
Lubisz pomagać innym? Lubisz wyzwania? Cenisz stabilne warunki zatrudnienia? Zostań policjantem! To zawód dla ludzi z pasją. Wymagający i dający dużo satysfakcji z możliwości pomocy innym ludziom. Jeśli chcesz z nami pracować – przystąp do działania!
Dodano: 16.11.2017 Zostań policjantem! -
Kończy się sezon działkowy. Właściciele ogródków prowadzą ostatnie prace porządkowe, chowają meble ogrodowe i urządzenia potrzebne w takim miejscu. Zdarza się, że w słabo zabezpieczonych altankach pozostawiane są radioodbiorniki, grille, kuchenki, butle gazowe i droższy sprzęt ogrodniczy typu kosiarki, piły, czy agregaty. Na takie okazje czekają złodzieje. Aby uniknąć kradzieży, warto pamiętać o dobrym zabezpieczeniu działki i jej wyposażenia na zimę.
Dodano: 10.11.2017 Zabezpiecz swoją działkę na zimę -
Każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. Wielu pieszych stosuje się do nowych przepisów, niestety zdarzają się osoby, które w dalszym ciągu narażają swoje życie. Pamiętajmy, pieszy ubrany w ciemny strój jest widziany przez kierującego pojazdem z odległości około 40 metrów. Natomiast osoba piesza, mająca na sobie elementy odblaskowe, staje się widoczna nawet z odległości 150 metrów.
Dodano: 16.09.2017 Pamiętajmy o odblaskach! -
W ramach działań profilaktycznych policjant grodziskiej komendy w ciągu ostatnich dwóch dni przeprowadził spotkania z dziećmi z Przedszkola Nr 4. Uczestnicy zajęć zdobywali wiedzę na temat bezpieczeństwa w domu, przedszkolu i na ulicy. Oprócz zasad zachowania w różnych miejscach, funkcjonariusz przypominał najmłodszym jak w razie potrzeby wezwać pomoc. Dzieci dowiedziały się także wiele na temat pracy policjantów.
Dodano: 11.09.2017 Ruszyły powakacyjne spotkania profilaktyczne -
Opady deszczu, śliskie jezdnie i nieostrożność kierujących często są powodem niebezpiecznych zdarzeń na drogach. Grodziscy policjanci apelują o rozwagę i uwzględnianie warunków pogodowych podczas każdej podróży.
Dodano: 07.09.2017 Zachowaj ostrożność podczas podróży w deszczu -
W ramach przypominania o bezpieczeństwie nad wodą podczas wakacyjnego wypoczynku policjanci Komisariatu Rzecznego Policji w Warszawie oraz Strażnicy Miejscy we współpracy z Fundacją ANIKAR, przygotowali krótki film przestrzegający przed kąpielą na tzw. dzikich kąpieliskach. Film skierowany do dzieci i młodzieży na pewno przemówi także do rozsądku dorosłych, którzy powinni wybierać do odpoczynku tylko plaże strzeżone przez ratowników WOPR.
Dodano: 19.08.2017 Film "Niebezpieczna kąpiel" -
Akcja „Kręci mnie bezpieczeństwo…nad wodą” poświęcona jest bezpieczeństwu osób przebywających w wodzie lub nad wodą. Jej głównym celem jest propagowanie właściwego zachowania na akwenach, w tym zasad bezpiecznej kąpieli, bezpiecznego żeglowania oraz uprawiania sportów wodnych, a w efekcie ograniczenie wypadków tonięć. Projekt został objęty patronatem honorowym Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Pana Mariusza Błaszczaka oraz wpisany do Harmonogramu działań na rok 2017.
Dodano: 16.08.2017 "Kręci mnie bezpieczeństwo... nad wodą" -
Wraz z częstszym korzystaniem z rowerów wzrasta liczba kradzieży tych pojazdów. Niezabezpieczone jednoślady giną z różnych miejsc. Aby zapobiec utracie naszych „dwóch kółek” warto zadbać o ich właściwe zabezpieczenie. Grodziscy policjanci przypominają o zachowaniu ostrożności i zdrowego rozsądku oraz zachęcają do korzystania z darmowego znakowania rowerów, które odbywa się w każdy poniedziałek w godzinach 12.00-15.00.
Dodano: 25.05.2017 Zabezpiecz swój rower na wiosnę -
Problemy rodzinne, szkolne i życiowe mogą dotknąć każdego młodego człowieka. W trudnych sytuacjach dzieci i młodzież z całej Polski mogą bezpłatnie korzystać z telefonu zaufania. Dzwoniąc pod numer 116 111 znajdą pomoc psychologów i pedagogów, którzy udzielą im wsparcia. W przypadku podejrzenia, że zdrowie lub życie dziecka jest zagrożone konsultanci przekazują informacje policjantom w celu natychmiastowej interwencji. Działaniu linii telefonicznej towarzyszy strona internetowa www.116111.pl.
Dodano: 23.05.2017 116 111- Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży -
Przestępcy działający metodą "na wnuczka” czy „na policjanta" wciąż oszukują, głównie starsze osoby. Wyłudzają pieniądze, które często stanowią wszystkie oszczędności seniorów. Nie bądźmy obojętni i ostrzeżmy naszych krewnych, że mogą do nich telefonować osoby podszywające się pod członków rodziny lub policjantów.
Dodano: 26.04.2017 Nie daj się nabrać! Oszustwa "na wnuczka" i "na policjanta" -
Komenda Stołeczna Policji wspólnie z Kuratorium Oświaty w Warszawie oraz Biurem Edukacji Urzędu m.st. Warszawy organizuje VI Edycję konkursu pn. „Policjanci są wśród nas”. Partnerem konkursu jest również Warszawskie Centrum Sportu Młodzieżowego „Agrykola”. Zapraszamy uczniów klas IV- VI szkół podstawowych do udziału w konkursie. Na zgłoszenia uczestników czekamy do 28.04.2017r.
Dodano: 25.04.2017 VI Edycja konkursu pod nazwą "Policjanci są wśród nas" -
Wraz z poprawą pogody na drogi wyjechało już wielu rowerzystów. Nie wszyscy są jeszcze właściwie przygotowani do sezonu i nie zawsze właściwie korzystają z jednośladów. Grodziscy policjanci przypominają zasady bezpieczeństwa podczas rowerowych podróży i zapowiadają częstsze kontrole tych użytkowników dróg.
Dodano: 06.04.2017 Bezpiecznie rozpocznij sezon rowerowy -
Obserwując polskie drogi można zauważyć, że pojawili się już na nich pierwsi fani jednośladów. Niestety, jak pokazują coroczne wydarzenia, niektórych z nich czasem za bardzo ponosi wyobraźnia. Grodziscy policjanci apelują do motocyklistów, a także innych użytkowników dróg , o zachowanie rozwagi i ostrożności.
Dodano: 03.04.2017 Motocykliści rozpoczęli sezon- apelujemy o ostrożność -
Mały lub duży, biały, żółty, a może zielony? Każdy sprawi, że będziesz lepiej widoczny na drodze. Każdy ma olbrzymi wpływ na bezpieczeństwo. Mowa oczywiście o odblasku. Niezbędnym dodatku, który każdy pieszy poruszający się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, powinien mieć umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. „ODBLASKuj” to kampania społeczna Komendy Stołecznej Policji, której spot można będzie zobaczyć między innymi w komunikacji miejskiej i podmiejskich pociągach.
Dodano: 20.03.2017 ODBLASKuj, czyli świeć przykładem -
Na drogach mamy trudne, zimowe warunki. Mało widoczni piesi wolniej przechodzą przez śliską jezdnię, a droga hamowania pojazdu znacznie się wydłuża. Z policyjnych statystyk wynika, że jest to czas wzrostu liczby kolizji i wypadków, również tych najtragiczniejszych w skutkach. Wszystkim użytkownikom dróg po raz kolejny przypominamy zasady bezpiecznego podróżowania zimą.
Dodano: 03.02.2017 Bądź ostrożny zimą na drodze -
Mróz, obfite opady śniegu, zaspy i śliska nawierzchnia to tylko niektóre utrudnienia, z jakimi spotykają się kierowcy poruszający się po drogach zimą. Brak świadomości takich zagrożeń lub beztroska kierowców często doprowadza do niepotrzebnych kłopotów, a nawet nieszczęść na drodze. Grodziscy policjanci podpowiadają jak przygotować się do podróżowania zimą.
Dodano: 17.01.2017 Nie daj się zaskoczyć zimie na drodze -
Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji zainicjowało kampanię informacyjno-edukacyjną na rzecz poprawy bezpieczeństwa na zorganizowanych terenach narciarskich pn. „Wspólnie dla bezpieczeństwa na stoku”. Celem przedsięwzięcia jest promowanie odpowiedzialnych postaw narciarzy i snowboardzistów, poszerzenie wiedzy na temat odpowiedzialności prawnej związanej z naruszeniem przepisów obowiązujących na stokach oraz upowszechnianie Dekalogu Reguł Międzynarodowej Federacji Narciarskiej.
Dodano: 07.01.2017 Rusza konkurs plastyczny w ramach kampanii pn. „WSPÓLNIE DLA BEZPIECZEŃSTWA NA STOKU” -
Kiedy temperatura na zewnątrz gwałtownie spada, jest zbliżona do zera, lub niższa, nie zapominajmy, że są osoby, które mogą potrzebować naszej pomocy. Nie bądźmy obojętni i alarmujmy Policję za każdym razem, kiedy ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu. Wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie.
Dodano: 05.01.2017 Nie bądźmy obojętni na zagrożenia związane z wychłodzeniem organizmu -
Stołeczni policjanci przeprowadzą działania profilaktyczno – edukacyjne pod nazwą „DOJRZAŁY PIESZY”. Akcja potrwa od 12 grudnia 2016 roku do 31 marca 2017 roku i skierowana jest do osób, które przekroczyły 60-ty rok życia. Jej celem jest ograniczenie liczby zdarzeń drogowych z udziałem „seniorów”. Podczas organizowanych spotkań funkcjonariusze przypominać będą o prawidłowych zachowaniach na drodze.
Dodano: 02.01.2017 Akcja "DOJRZAŁY PIESZY" -
Sekretariat Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego rozpoczyna kampanię społeczną pn. „...nie odchodź, żyj!”. Kampania skierowana jest do pieszych. W ramach kampanii przygotowano materiał video, który pokazuje zagrożenia wynikające z niezachowania szczególnej ostrożności na drodze.
Dodano: 20.12.2016 Kampania na rzecz bezpieczeństwa pieszych -
25 października 2016 roku konferencją prasową w siedzibie ministerstwa spraw wewnętrznych i administracji zainaugurowano kampanię społeczną pod nazwa "Czad i Ogień. Obudź czujność". - Z badań zleconych przez MSWiA wynika, że świadomość na temat czadu i zagrożenia pożarowego jest niska - powiedział podczas konferencji prasowej rozpoczynającej kampanię społeczną pod hasłem „Czad i ogień. Obudź czujność” minister Mariusz Błaszczak.
Dodano: 30.11.2016 Czad i Ogień - obudź czujność -
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji uruchomiło nową wersję aplikacji mobilnej „Moja Komenda”, dzięki której odnajdziemy dzielnicowego, który opiekuje się naszym rejonem zamieszkania. Aplikacja zawiera także bazę teleadresową wszystkich komend i komisariatów w Polsce. Jest już dostępna zarówno na telefony z Android jak i z iOS . Usługa jest bezpłatna, a użytkownik nie musi mieć dostępu do Internetu, aby odnaleźć swojego dzielnicowego.
Dodano: 17.11.2016 Aplikacja „Moja Komenda” – kontakt z Policją i dzielnicowymi na wyciągnięcie ręki -
Najbliższe dni to czas, w którym wiele osób będzie korzystać z dłuższego wolnego weekendu. Nad bezpieczeństwem podróżujących i tych, którzy spędzą ten czas na terenie powiatu grodziskiego, czuwać będą policjanci ruchu drogowego i funkcjonariusze innych służb. Na głównych szlakach komunikacyjnych będzie więcej kontroli wszystkich uczestników ruchu drogowego. Grodziscy policjanci zapraszają wszystkich mieszkańców do zainteresowania się bezpieczeństwem w najbliższej okolicy i apelują o przestrzeganie przepisów i zasad.
Dodano: 10.11.2016 Policyjne rady na bezpieczne wolne dni -
We wszystkich garnizonach Policji na terenie całego kraju została wdrożona Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Jej testowa wersja działała od lipca w trzech województwach, m.in. w garnizonie stołecznym. Mapy zostały stworzone jako narzędzia do identyfikacji zagrożeń na danym terenie oraz współdziałania instytucji, służb i samych obywateli w celu ich eliminowania. Zachęcamy mieszkańców powiatu grodziskiego do aktywnego i odpowiedzialnego korzystania z Mapy.
Dodano: 26.10.2016 Zgłoś zagrożenie na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa -
Akcja „Młody Bohater” to nowa inicjatywa Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, która służy nagradzaniu i promowaniu godnych naśladowania postaw wśród dzieci i młodzieży. Każdy laureat nagrody otrzyma unikalny, numerowany medal i zostanie wpisany do rejestru młodych bohaterów na stronie internetowej MSWiA, gdzie będzie można poznać jego historię. Jeśli znasz dziecko, które ocaliło lub aktywnie przyczyniło się do ocalenia życia innego człowieka, wyślij jego historię do Ministerstwa.
Dodano: 05.10.2016 Akcja „Młody Bohater” – szef MSWiA nagradza bohaterskie zachowania dzieci -
20 reprezentacji różnych służb mundurowych oraz instytucji państwowych z całego kraju, a także z Litwy, Ukrainy, Łotwy i Estonii wzięło udział w IV Charytatywnym Turnieju Halowej Piłki Nożnej, zorganizowanym przez grodziskich policjantów. Jego głównym celem było zebranie środków finansowych na pomoc w leczeniu 11-letniego Kacpra. Po zaciętej rywalizacji zwycięską drużyną została reprezentacja Komendy Głównej Policji. Oprócz sportowych emocji, w grodziskiej hali sportowej kibice mogli wziąć udział w innych przygotowanych na ten czas działaniach. Radość dziecka i jego rodziców z wyjątkowej atmosfery i zebranych na leczenie środków, były największą nagrodą dla piłkarzy i wszystkich organizatorów turnieju.
Dodano: 20.09.2016 Zagraliśmy dla Kacpra -
Zanim wybierzemy się na wakacje warto wcześniej pomyśleć o właściwym przygotowaniu się do wyjazdu i zabezpieczeniu swojego domu lub posesji. Sposobem na bezpieczne pozostawienie swojego mieszkania jest skorzystanie z zabezpieczeń technicznych lub zapewnienie codziennej opieki zaufanej osoby. Najlepszym i najtańszym sposobem jest zaprzyjaźniony sąsiad. Grodziscy policjanci podpowiadają, o czym warto pamiętać przed każdym wyjazdem.
Dodano: 22.08.2016 Zabezpiecz swój dom przed wyjazdem na wakacje -
Upalne dni i czas wakacji zachęcają do wypoczynku nad wodą i kąpieli. Nie każde miejsce i czas są jednak bezpieczne dla wielbicieli pływania. Aby wypoczynek nad wodą nie zamienił się w tragedię grodziscy policjanci apelują o rozwagę i właściwą opiekę nad dziećmi oraz radzą, jak korzystać z kąpielisk.
Dodano: 25.07.2016 Bezpieczny wypoczynek nad wodą -
Grodziscy policjanci wykryli proceder związany z nielegalnym obrotem podrobionymi perfumami znanych światowych marek. W zlikwidowanych magazynach i pakowalni śledczy zabezpieczyli około 300 tysięcy sztuk opakowań perfum. Do sprawy zatrzymani zostali do tej pory dwaj mężczyźni i ustalone dane trzeciego. Piotr G. i Łukasz R. usłyszeli zarzuty handlu podrobionym towarem znacznej wartości, za co grozi im do 5 lat więzienia. Wobec 49–latka i 28–latka prokurator zastosował policyjne dozory i zakazy opuszczania kraju.
Dodano: 17.06.2016 Grodziscy policjanci zabezpieczyli kilkaset tysięcy sztuk podrobionych perfum -
Grodziscy kryminalni zatrzymali mężczyznę za posiadanie środków odurzających. Konrad Z. narkotyki przenosił w plecaku, wpadł podczas legitymowania. Za posiadanie środków odurzających grozi mu do 3 lat więzienia.
Dodano: 01.01.1970 Z narkotykami wpadł podczas legitymowania