Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Z roku na rok przybywa na naszych drogach jednośladów użytkowanych przez różne grupy wiekowe, w tym osoby niepełnoletnie. Prowadzona przez Policję w dniach 1 kwietnia – 26 czerwca akcja ma na celu przypomnienie niechronionym uczestnikom ruchu drogowego o zagrożeniach związanych z nieprzestrzeganiem przepisów ruchu drogowego oraz promowanie właściwych zachowań wobec innych uczestników ruchu drogowego. Droga jest dla wszystkich, a bezpieczeństwo jej użytkowników w dużej mierze zależy od ich zachowania.
Dodano: 31.03.2025 JEDNOŚLADEM BEZPIECZNIE DO CELU. KOLEJNA EDYCJA OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI INFORMACYJNO – EDUKACYJNEJ SKIEROWANEJ DO KIERUJĄCYCH MOTOCYKLAMI, MOTOROWERAMI, ROWERAMI ORAZ HULAJNOGAMI ELEKTRYCZNYMI -
Zmiany w przepisach umundurowania policjantów, w tym ustalające nowe zasady identyfikacji funkcjonariuszy, wprowadzono pod koniec ubiegłego roku. Warto się z nimi zapoznać, bo są istotnym krokiem w stronę wzmocnienia poczucia bezpieczeństwa policjantów z pierwszej linii.
Dodano: 31.03.2025 Identyfikator numeryczny zamiast nazwiska -
Na Drodze – Patrz i Słuchaj” – kolejna edycja ogólnopolskiej akcji informacyjno – edukacyjnej skierowanej do wszystkich uczestników ruchu drogowego. Celem działań zaplanowanych na cały marzec jest uświadamianie i przypominanie uczestnikom ruchu jak ważne jest przestrzeganie przepisów ruchu drogowego w połączeniu z obserwacją drogi.
Dodano: 28.03.2025 „NA DRODZE – PATRZ I SŁUCHAJ” (1-31 MARCA) -
Kolejna grupa maturzystów została dziś wyposażona w wiedzę o służbie w Policji i procesie rekrutacji do niej. Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji i oficer prasowy grodziskiej komendy przekazali młodzieży informacje o różnorodności zadań wykonywanych przez policjantów i zachęcali do podjęcia decyzji o dołączeniu do tej grupy zawodowej po ukończeniu szkoły średniej. Uczestnicy mieli także okazję poznać podstawowe wyposażenie do służby.
Dodano: 28.03.2025 Dołącz do grodziskich policjantów -
Kilka dni temu na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Grodzisku Maz. wpłynęła pochwała dla policjantów, przeprowadzających jedną z interwencji w powiecie. Chociaż wymieniane przez autora cechy, takie jak profesjonalizm, opanowanie i empatia są stałymi elementami policyjnej służby, to zauważenie ich i podziękowania od obywateli cieszą i jeszcze bardziej motywują do wykonywania zadań z największym oddaniem.
Dodano: 28.03.2025 Podziękowania dla grodziskich policjantów po interwencji -
Jeśli posiadasz kwalifikacje Inspektora ds. Bezpieczeństwa i Higieny Pracy, masz co najmniej 2 lata doświadczenia w tym kierunku i szukasz pracy o tej specjalności, wolny etat czeka na Ciebie w grodziskiej komendzie. Osoby zainteresowane podjęciem pracy zapraszamy do składania dokumentów w Komendzie Powiatowej Policji w Grodzisku Maz przy ul. Bartniaka 19 lub kontaktu telefonicznego pod numerem 47 72 42 262.
Dodano: 28.03.2025 Poszukujemy pracownika na stanowisko Inspektora ds. BHP -
Pośpiech oraz przekonanie o własnych umiejętnościach, połączone z pewnością dotyczącą technicznych możliwości samochodu to najczęstsze powody przekraczania prędkości przez polskich kierowców. Na problem zbyt szybkiej jazdy zwraca uwagę rozpoczęta właśnie ogólnopolska kampania społeczna „Zwolnij, bo się przejedziesz”, realizowana przez działającą w Ministerstwie Infrastruktury Krajową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Jej ambasadorem jest aktor Dawid Ogrodnik.
Dodano: 27.03.2025 Zwolnij, bo się przejedziesz – rusza ogólnopolska kampania społeczna o jeździe z nadmierną prędkością -
Wczoraj w budynku Szkoły Podstawowej w Józefinie odbyły się kolejne debaty społeczne. Policjanci rozmawiali z uczestnikami między innymi o stanie bezpieczeństwa w gminie i podejmowanych w tym zakresie działaniach, a także zagrożeniach zgłaszanych za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, programie „Dzielnicowy bliżej nas” i związanej z nim aplikacji „Moja Komenda”. Uczestnicy debat mieli okazję podzielić się swoimi spostrzeżeniami na temat bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania i miejscach publicznych. Zgłaszane uwagi dotyczyły głównie zagrożeń w ruchu drogowym oraz niewłaściwych zachowań w poszczególnych rejonach gminy.
Dodano: 26.03.2025 Debatowaliśmy o bezpieczeństwie w gminie Żabia Wola -
Czy praca w Policji to coś dla Ciebie? W pierwszej części podcastu „Policja ZAPRASZA – Dołącz do nas!” rozmawiamy z funkcjonariuszami różnych specjalizacji – kontrterrorystą, policjantem kryminalnym, ekspertem służby konwojowej i policjantką zespołu prasowego
Dodano: 26.03.2025 POLICJA ZAPRASZA – DOŁĄCZ DO NAS! – CZ. 1 -
Wychodząc naprzeciw społecznym oczekiwaniom, stołeczna Policja rozpoczyna proces zmian w garnizonie, który ze względu na swoją specyfikę jest jednostką o największej liczbie i charakterystyce zadań. Proces ten rozpoczęliśmy od zwiększenia liczby Punktów Obsługi Interesanta. Na terenie Warszawy powstało 12 dodatkowych miejsc, gdzie mieszkańcy będą mogli złożyć zawiadomienie. Poprawi to dostępność obywateli do Policji. Kolejnym krokiem będzie powstanie w najbliższym czasie w Warszawie Komendy Rejonowej Policji Warszawa VIII. Pojawią się również jednostki niższego szczebla. Zostanie powołane także Forum Dialogu Społecznego i Bezpieczeństwa dla Warszawy.
Dodano: 25.03.2025 W STOLICY POWSTAŁY NOWE POLICYJNE PUNKTY OBSŁUGI INTERESANTA -
Ponownie odnotowujemy zwiększoną aktywność oszustów, którzy za pomocą poczty elektronicznej podszywają się pod policjantów Centralnego Biura Śledczego Policji. Zachowajmy szczególną ostrożność, bo przestępcy modyfikują adresy e-mail, z których rozsyłają wiadomości, naniesione na pismach „pieczątki” i tylko czekają na nasz błąd!
Dodano: 25.03.2025 UWAGA! KOLEJNY RAZ PRZESTĘPCY PODSZYWAJĄ SIĘ POD POLICJANTÓW CBŚP -
Poprawa warunków atmosferycznych w naturalny sposób powoduje wzrost liczby chętnych do korzystania z rowerów na drogach. Niestety, wraz z tym zwiększa się także liczba zgłoszeń m.in. w zakresie niestosowania się przez tę grupę uczestników ruchu drogowego do obowiązujących przepisów. Najczęściej jest to jazda po chodniku, a nie ścieżce rowerowej lub przejeżdżanie po przejściu dla pieszych. Podczas ostatnich działań na drogach naszego powiatu policjanci kontrolowali 33 kierujących jednośladami i wyeliminowali z ruchu aż 9 rowerzystów, którzy byli pod wpływem alkoholu.
Dodano: 24.03.2025 PROWADZILIŚMY DZIAŁANIA UKIERUNKOWANE NA WYKROCZENIA POPEŁNIANE PRZEZ ROWERZYSTÓW -
Uczniowie klas maturalnych z milanowskiego Zespołu Szkół Nr 1 uczestniczyli w spotkaniu informacyjnym, które zorganizowali dla nich policjanci grodziskiej komendy. Oficer prasowy oraz Kierownik Rewiru Dzielnicowych zapoznali młodzież z kryteriami naboru i dalszym przebiegiem służby w Policji. Uczniowie mieli również okazję porozmawiać z policjantami o ich codziennych zadaniach i obejrzeć wykorzystywany przez nich sprzęt. Wśród informacji o różnorodności tej służby znalazła się także propozycja podjęcia studiów w Akademii Policji w Szczytnie.
Dodano: 21.03.2025 ZOSTAŃ POLICJANTEM W POWIECIE GRODZISKIM -
Z analizy stanu bezpieczeństwa wynika, że na drogach garnizonu stołecznego liczba osób zabitych, rannych oraz liczba wypadków z udziałem pieszych utrzymuje się niestety na wysokim poziomie. Aby to zmienić, policjanci warszawskiej „drogówki” w dniach 19 - 20 marca br. przeprowadzają działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa pieszych.
Dodano: 20.03.2025 Dwudniowe działania na rzecz bezpieczeństwa pieszych -
Wczoraj w Milanówku odbyły się pierwsze w tym roku debaty społeczne. Policjanci rozmawiali z uczestnikami między innymi o stanie bezpieczeństwa w mieście i podejmowanych w tym zakresie działaniach, a także zagrożeniach zgłaszanych za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, programie „Dzielnicowy bliżej nas” i związanej z nim aplikacji „Moja Komenda”. Uczestnicy debat mieli okazję podzielić się swoimi spostrzeżeniami na temat bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania i miejscach publicznych. Zgłaszane problemy dotyczyły głównie zagrożeń w ruchu drogowym.
Dodano: 20.03.2025 Debatowaliśmy o bezpieczeństwie w Milanówku -
Każdego dnia pomagamy i chronimy. Jeśli jesteś gotowy na nowe wyzwania, chcesz pomagać innym, chcesz mieć wpływ na bezpieczeństwo mieszkańców Warszawy, dołącz do grona najlepszych. Wstąp w szeregi stołecznej Policji.
Dodano: 19.03.2025 DOŁĄCZ DO NAS - ZOSTAŃ STOŁECZNYM POLICJANTEM! -
NIE WJEŻDŻAJ NA SKRZYŻOWANIE, JEŚLI NIE MASZ MOŻLIWOŚCI, BĄDŹ PEWNOŚCI, ŻE BEZPIECZNIE JE OPUŚCISZ. UTRUDNIA TO RUCH INNYM POJAZDOM, POWSTAJĄ ZATORY, A PRZEDE WSZYSTKIM ZWIĘKSZASZ RYZYKO SPOWODOWANIA ZDARZENIA DROGOWEGO. ZAJMUJ ODPOWIEDNI PAS, SZCZEGÓLNIE PRZED ZMIANĄ KIERUNKU JAZDY, A OCZEKUJĄC NA OTWARCIE RUCHU, ZAJMIJ ODPOWIEDNIE MIEJSCE NA JEZDNI, NA PRZYKŁAD ZBLIŻAJĄC SIĘ DO LINII WYZNACZAJĄCEJ WARUNKOWE ZATRZYMANIE. POPRAWI TO PŁYNNOŚĆ RUCHU I ZMINIMALIZUJE RYZYKO NIEBEZPIECZNYCH SYTUACJI NA DRODZE!
Dodano: 18.03.2025 MASZ ZIELONE? JEDNAK NIE ZAWSZE OZNACZA TO, ŻE MOŻESZ WJECHAĆ NA SKRZYŻOWANIE! -
Od 10 lutego można oddawać głosy na „swojego dzielnicowego”! Komenda Główna Policji, Telewizja Puls oraz ekipa serialu kryminalnego „Dzielnica strachu” po raz trzeci, w ramach kampanii społecznej #DzielnicaBEZstrachu, organizują internetowy plebiscyt, którego celem jest promowanie bezpieczeństwa i współpracy lokalnych społeczności z dzielnicowymi oraz wyłonienie #SuperDzielnicowego 2025.
Dodano: 18.03.2025 #SUPERDZIELNICOWY 2025! GŁOSUJ! ZGARNIJ NAGRODĘ! -
Weszły w życie zmienione przepisy dotyczące testu sprawności fizycznej, który jest jednym z etapów postępowania kwalifikacyjnego do Policji.
Dodano: 17.03.2025 NOWY TEST SPRAWNOŚCI FIZYCZNEJ -
Obserwując polskie drogi można zauważyć, że pojawili się już na nich pierwsi fani jednośladów. Niestety, jak pokazują coroczne wydarzenia, niektórych z nich czasem za bardzo ponosi wyobraźnia. Grodziscy policjanci apelują do motocyklistów, a także innych użytkowników dróg , o zachowanie rozwagi i ostrożności.
Dodano: 14.03.2025 Motocykliści rozpoczynają sezon- apelujemy o ostrożność -
Wobec zwiększającej się liczby zadań, jakie stawiane są przed polską Policją i świadomości, że dzisiaj to Policja stanowi filar bezpieczeństwa wewnętrznego naszego kraju, jednym z priorytetów Komendanta Głównego Policji, a zarazem jednym z największych wyzwań jest uzupełnienie wakatów. Rozpoczęte w 2024 roku w Policji zmiany to oczywiście proces długoterminowy i rozłożony na lata, niemniej już widać pierwsze efekty i wyraźny wzrost zainteresowania służbą w Policji. Tylko w pierwszych dwóch miesiącach 2025 roku odnotowano wzrost liczby złożonych podań o przyjęcie do służby o 81%, co może zwiastować kolejny rekordowy rok.
Dodano: 14.03.2025 ROŚNIE ZAINTERESOWANIE SŁUŻBĄ W POLICJI -
Praktycznie żadne większe policyjne zabezpieczenie odbywające się w stolicy nie obejdzie się bez policjantów Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji. I choć to najczęściej Oddział Prewencji Policji jest jednostką bezpośrednio działającą w miejscu zgromadzenia, WRD jest tą strukturą, która zabezpiecza i w razie potrzeby organizuje prawidłowe funkcjonowanie „miejskiego krwiobiegu”, czyli ruchu drogowego. Regulacje ruchem drogowym związane z protestami na ulicach stolicy, imprezami sportowymi, manifestacjami, świętami państwowymi i przejazdami VIP – ilość zadań spoczywających na policjantach drogówki jest znacząca, a dziedzina ich działalności niesłychanie istotna z punktu widzenia mieszkańców Warszawy. O tym, jak wyglądają kulisy służby funkcjonariuszy WRD w czasie takich zabezpieczeń, co jest ich głównym celem, a co sprawiać może najwięcej problemów, opowie nam Kierownik Sekcji Organizacji Służby WRD KSP podinsp. Arkadiusz Król.
Dodano: 14.03.2025 Wydział Ruchu Drogowego w zabezpieczeniach imprez masowych i zgromadzeń publicznych -
Oficer prasowy z grodziskiej komendy oraz dzielnicowi z Komisariatu Policji w Milanówku w ciągu ostatnich dwóch dni uczestniczyli w spotkaniach z uczniami klas maturalnych z milanowskiego Zespołu Szkół Nr 2. Wszyscy uczestnicy zostali zapoznani z kryteriami naboru i dalszym przebiegiem służby w Policji. Młodzież miała również okazję porozmawiać z policjantami o ich codziennych zadaniach i obejrzeć wykorzystywany przez nich sprzęt. Wśród informacji o służbie znalazła się także propozycja podjęcia studiów w Akademii Policji w Szczytnie.
Dodano: 13.03.2025 Jak zostać policjantem? – spotkanie informacyjne z maturzystami -
Chwila nieuwagi, a skutki mogą być katastrofalne. Wiosna to czas, gdy służby ratunkowe odnotowują dramatyczny wzrost liczby pożarów spowodowanych wypalaniem traw. To nie tylko działanie niezgodne z prawem, ale przede wszystkim skrajnie niebezpieczne dla ludzi, zwierząt i środowiska.
Dodano: 13.03.2025 WYPALANIE TRAW TO ŚMIERTELNE NIEBEZPIECZEŃSTWO – POLICJA OSTRZEGA PRZED TRAGICZNYMI SKUTKAMI NIEODPOWIEDZIALNOŚCI -
Według specjalistów od cyberbezpieczeństwa infrastruktura krytyczna będzie głównym celem cyberprzestępców w 2025 roku. Liczba cyberataków wzrośnie szczególnie w sektorach energii, opieki zdrowotnej i finansów. Czy należy tym prognozom wierzyć? Już w 2024 roku był zauważalny znaczny wzrost cyberprzestępczości, a cyberataki były coraz bardziej złożone, bo z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii, takich jak sztuczna inteligencja. Przewiduje się, że z roku na rok wszystko będzie ewoluowało, co będzie wiązało się z zachowaniem większej czujności w obliczu coraz bardziej wyrafinowanych zagrożeń oraz rosnącego ryzyka w kwestiach cyberbezpieczeństwa.
Dodano: 11.03.2025 Cyberprzestępczość – prognozy na 2025 rok -
W miastach takich jak Warszawa, gdzie codzienne natężenie ruchu drogowego jest ogromne, problem agresji na drodze staje się coraz bardziej zauważalny. W odpowiedzi na rosnącą liczbę przypadków niebezpiecznego i nieodpowiedzialnego zachowania kierowców, w stolicy istnieje możliwość zgłaszania agresywnych zachowań drogowych za pośrednictwem skrzynki „STOP AGRESJI DROGOWEJ”. Jest to inicjatywa mająca na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach i promowanie kultury odpowiedzialnego poruszania się po ulicach.
Dodano: 11.03.2025 ZGŁASZANIE AGRESYWNYCH ZACHOWAŃ NA DRODZE NA TERENIE WARSZAWY "STOP AGRESJI DROGOWEJ" -
Czas rozliczeń podatkowych w pełni, a ta sytuacja może przyczynić się do aktywności oszustów, którzy będą próbować wykorzystać naszą każdą nieostrożność. Oszustwa finansowe, również te związane z rozliczeniem PIT są coraz częstsze. Jednak można się przed nimi skutecznie bronić. Aby wyłudzić pieniądze, dane do konta bankowego lub po prostu dane osobowe, przestępcy podszywają się pod urzędnika skarbowego, pracownika firmy księgowej, czy nawet ZUS. Zatem co zrobić w tym przypadku? Najważniejsze to zachować ostrożność, unikać podejrzanych promocji oferujących „pomocy”, przy rozliczeniu podatku.
Dodano: 10.03.2025 UWAŻAJ! SZYBKI ZWROT MOŻE BYĆ PUŁAPKĄ. OSZUSTWO NA ROZLICZENIE PIT -
Działania podjęte przez grodziskich kryminalnych w sprawie kradzieży samochodu doprowadziły do ustalenia sprawcy tego przestępstwa. Podczas zatrzymania 25–latka, policjanci sprawdzili także jego garaż i zabezpieczyli tam ponad 11 gramów amfetaminy. Mężczyzna odpowie za zabór pojazdu w celu krótkotrwałego użycia i posiadanie narkotyków.
Dodano: 07.03.2025 Przestawił samochód i miał narkotyki -
Od pewnego czasu oszuści stosują kolejną metodę wyłudzania pieniędzy. Przestępstwo zaczyna się najczęściej od przejęcia czyjegoś konta na portalu społecznościowym. Przestępcy za ich pomocą rozsyłają prośby do znajomych o przekazanie kodu BLIK, pożyczkę lub opłacenie jakiegoś rachunku. Z kont bankowych przelewane są pieniądze, które nie trafiają do bliskich, ale do oszustów. Może to być także telefon od nieprawdziwego pracownika banku. Pokrzywdzonymi tego typu przestępstwami są także mieszkańcy naszego powiatu. Grodziscy policjanci ostrzegają i radzą, jak nie dać się oszukać.
Dodano: 06.03.2025 Nie daj się okraść metodą „ na BLIK-a” -
Łącznie 5 zarzutów karnych usłyszały dotychczas dwie kobiety ustalone i zatrzymane przez grodziskich kryminalnych. Córka i matka przyznały się do dokonywania kradzieży w różnych placówkach handlowych. Obie były wcześniej karane za podobne przestępstwa i odpowiedzą przed sądem w warunkach recydywy. Policjanci ustalają nadal ich udział w innych czynach na terenie powiatu i poza nim.
Dodano: 05.03.2025 Córka i matka okradały sklepy -
„Na Drodze – Patrz i Słuchaj” – kolejna edycja ogólnopolskiej akcji informacyjno – edukacyjnej skierowanej do wszystkich uczestników ruchu drogowego. Celem działań zaplanowanych na cały marzec jest uświadamianie i przypominanie uczestnikom ruchu jak ważne jest przestrzeganie przepisów ruchu drogowego w połączeniu z obserwacją drogi.
Dodano: 04.03.2025 „NA DRODZE – PATRZ I SŁUCHAJ” (1-31 MARCA) -
Wsparcie zaawansowanych technologii jest ważną składową policyjnej służby. Czy to w prewencji, czy też w pionie kryminalnym, podczas przyjmowania zgłoszenia, patrolu czy drobiazgowej analizy prowadzonych spraw, badania śladów i zabezpieczonych przedmiotów, typowania sprawców i całego procesu wykrywczego – korzystanie z udogodnień technicznych i programowych, a także nowoczesnych urządzeń jest dzisiaj nieuniknione. Chcąc bowiem sprawniej działań, reagować i wykrywać, trzeba być zorientowanym w technologicznej codzienności. W tym artykule przedstawimy nowoczesne rozwiązania, które w dzisiejszych policjach na świecie zadomowiły się na dobre. Wiele z nich wspomaga też służbę polskich policjantów. Prześledzimy i przedstawimy przegląd najważniejszych rozwiązań oraz technologii, które mają wpływ na skuteczne funkcjonowanie dzisiejszej Policji.
Dodano: 04.03.2025 Policja dzisiaj i jutro -
Akcja „Łapki” na kierownicę będzie prowadzona w okresie od 1 do 31 marca 2025 r. Ma na celu zmianę podejścia kierowców do używania telefonu podczas jazdy samochodem, a tym samym zminimalizowanie ryzyka występowania wypadków.
Dodano: 03.03.2025 PO RAZ KOLEJNY RUSZYŁA AKCJA „ŁAPKI NA KIEROWNICĘ” -
„Ostatnio niegłupie hasło wpadło mi w oko. Jeśli dziś nie masz czasu pomyśleć, jurto możesz nie mieć kasy. Moja znajoma sporo pracuje, ale lubi zwiedzać świat. Przed wakacjami była taka akcja: dostała maila z linkiem do aplikacji służącej do rezerwacji podróży. Ten link prowadził jednak do sklepu z fałszywymi aplikacjami. Miały tam być tanie, fajne oferty. Rzuciła tylko okiem i zainstalowała tę apkę z fałszywego sklepu. Jak się okazało, ta aplikacja to było złośliwe oprogramowanie i jakiś drań zdobył jej dane do logowania się do banku i przechwycił dane do jej konta. Wyczyścili jej konto do cna!” – opowiada Zbigniew Buczkowski w kampanii „Bankowcy dla CyberEdukacji”.
Dodano: 28.02.2025 BANKOWCY DLA CYBEREDUKACJI: ATAKI NA APLIKACJE MOBILNE -
Co to jest hejt, jak zapobiegać cyberzagrożeniom i za jakie zachowania w sieci można ponieść odpowiedzialność prawną? Na te i inne pytania odpowiedziała st. sierż. Natalia Wysoczańska oraz dzielnicowy st.sierż. Łukasz Skrzypiec podczas zajęć profilaktycznych z uczniami grodziskiej Szkoły Podstawowej Nr 1. Policjanci przypominali uczestnikom ważne zasady korzystania z internetu i wskazali instytucje, które pomagają w przypadku zaistnienia problemów w tym zakresie.
Dodano: 28.02.2025 Policjanci w trosce o bezpieczeństwo w sieci -
Jesień to czas, w którym pojawia się wiele czynników mających wpływ na pogorszenie warunków jazdy. Opady deszczu w połączeniu ze spadającymi liśćmi z drzew powodują, że jezdnia staje się bardzo śliska. Niebezpieczne są opady deszczu i mgły, a może okazać się, że nawet słońce, które jesienią często oślepia kierowców, gdyż świeci nisko nad horyzontem. Grodziscy policjanci przypominają, że przy ograniczonej widoczności należy przede wszystkim zmniejszyć prędkość i zwiększyć odstęp od poprzedzającego pojazdu.
Dodano: 27.11.2024 Bezpieczna jesień na drogach -
Rozpoczyna się sezon na grzybobranie. W pobliskich lasach można spotkać grzybiarzy, którzy spędzają sporo czasu na łonie natury, w poszukiwaniach zdobyczy. Jednak wybierając się na grzybobranie, nie wolno zapominać o najważniejszych zasadach bezpieczeństwa.
Dodano: 17.10.2024 BEZPIECZNE GRZYBOBRANIE -
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to aplikacja, dzięki której przy pomocy komputera lub telefonu, można w prosty i anonimowy sposób przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa. Zgłoszenia naniesione na mapę trafiają do policjantów, którzy bezpośrednio zajmują się rozwiązaniem wskazanego problemu. I Ty możesz przyczynić się do bezpieczeństwa w czasie wakacji. Widzisz? Zareaguj i zgłoś problem na aplikacji KMZB!
Dodano: 20.08.2024 BEZPIECZNE WAKACJE? POMOCNYM NARZĘDZIEM BĘDZIE KRAJOWA MAPA ZAGROŻEŃ BEZPIECZEŃSTWA -
Wakacje to czas, kiedy chętnie korzystamy z uroków wypoczynku nad wodą. Spływy kajakowe, pływanie rowerem wodnym czy inne sporty wodne to doskonała forma aktywnego wypoczynku, pozwalająca na bliski kontakt z naturą i jednocześnie dostarczająca mnóstwo emocji. Aby były tylko pozytywne, policjanci przypominają o zasadach bezpieczeństwa.
Dodano: 15.07.2024 BEZPIECZNIE I AKTYWNIE NAD WODĄ -
W trosce o szeroko rozumiane bezpieczeństwo dzieci i młodzieży, w Komendzie Głównej Policji opracowany został plakat i ulotka zawierająca informacje o numerach telefonów obsługiwanych przez instytucje i organizacje udzielające wsparcia i pomocy młodym ludziom. Ponadto na portalu policja.pl uruchomiono stronę internetową dedykowaną tym telefonom, z której można pobrać plakat czy ulotkę.
Dodano: 07.03.2024 POTRZEBUJESZ WSPARCIA? ZADZWOŃ, NAPISZ, POROZMAWIAJ -
Kiedy na zewnątrz panują niskie temperatury wiele osób narażonych jest na utratę życia lub zdrowia na skutek wychłodzenia organizmu. Problem ten dotyka przede wszystkim osoby bezdomne, samotne i starsze. Zagrożenie takie dotyczy także osób będących pod wpływem alkoholu. Nie bądźmy obojętni i alarmujmy Policję za każdym razem, kiedy ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu. I Ty możesz pomóc! Aby uratować komuś życie wystarczy jeden telefon pod numer alarmowy 112 lub zgłoszenie na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.
Dodano: 16.01.2024 NIE BĄDŹMY OBOJĘTNI NA ZAGROŻENIA ZWIĄZANE Z WYCHŁODZENIEM ORGANIZMU -
Jak co roku w okresie jesienno-zimowym policjanci kontrolują miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne i inne potrzebujące pomocy oraz schronienia w związku z obniżającą się temperaturą. W zainteresowaniu mundurowych są m.in. pustostany, ogródki działkowe, okolice mostów i kanałów ciepłowniczych ale również tereny zielone. Jak co roku policjanci monitorują sytuację tych osób, oferując pomoc każdemu, kto jej potrzebuje. Zwracamy się z apelem o to, aby nikt z nas nie był obojętny na potrzeby drugiego człowieka, zwłaszcza w przypadku spadków temperatur. Nasze wspólne zainteresowanie, być może przyczyni się do tego, że uratujemy komuś życie. Pamiętajmy, że czasami wystarczy tylko jeden telefon, który może zmienić wszystko!
Dodano: 20.11.2023 Z pomocą bezdomnym i potrzebującym -
Jesień to czas zmniejszonej widoczności powietrza oraz wzmożonych opadów deszczu. Przy często zmieniającej się pogodzie, warunki na drodze stają się uciążliwe dla wszystkich uczestników ruchu. Szczególnie szybko zapadający zmrok, może stwarzać zagrożenie dla pieszych, często zmuszonych korzystać z jezdni lub pobocza. Dlatego apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności i przypominamy o noszeniu odblasków!
Dodano: 09.11.2023 ZMIENNE WARUNKI NA DROGACH - APELUJEMY O OSTROŻNOŚĆ -
#ZnamTeNumery – to kampania społeczna realizowana przez Komendę Główną Policji wspólnie z Telewizją Puls oraz Fundacją „Pod Dębem”. Do działań włączyła się również Poczta Polska. Kampania adresowana jest do seniorów i ich bliskich, a jej twarzami są bohaterowie serialu Telewizji Puls „Lombard. Życie pod zastaw”.
Dodano: 06.10.2023 KAMPANIA SPOŁECZNA #ZNAMTENUMERY -
Jesteś zainteresowana/y służbą w Policji? Lubisz pomagać innym, zdobywać nowe doświadczenia i umiejętności? Dołącz do najlepszych i wstąp w szeregi stołecznych policjantów i policjantek!
Dodano: 07.05.2023 Zostań stołecznym policjantem- Poradnik dla kandydatów -
Na Drodze – Patrz i Słuchaj, to kolejna edycja akcji informacyjno-edukacyjnej skierowanej do wszystkich uczestników ruchu drogowego.
Dodano: 01.04.2022 NA DRODZE – PATRZ I SŁUCHAJ -
Kiedy na zewnątrz temperatury zaczynają spadać, wiele osób narażonych jest na utratę życia lub zdrowia na skutek wychłodzenia organizmu. Problem ten dotyka przede wszystkim osoby bezdomne, samotne, w podeszłym wieku. Zagrożenie takie dotyczy także osób będących pod wpływem alkoholu. Nie bądźmy obojętni i alarmujmy Policję za każdym razem, kiedy ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu. Wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie!
Dodano: 28.12.2021 NIE BĄDŹMY OBOJĘTNI NA ZAGROŻENIA ZWIĄZANE Z WYCHŁODZENIEM ORGANIZMU -
Dziś od rana na drogach w naszym regionie mamy dość trudne warunki pogodowe dla podróżujących. Opady deszczu, śliskie jezdnie i nieostrożność kierujących często są powodem niebezpiecznych zdarzeń drogowych. Grodziscy policjanci apelują o rozwagę za kierownicą i uwzględnianie warunków pogodowych podczas każdej podróży.
Dodano: 18.11.2021 Jedź ostrożniej podczas deszczu! -
Grodziscy policjanci nadal poszukują kierowcy, który 8 września około 19.30 na ul. Tarczyńskiej w Piotrkowicach śmiertelnie potrącił rowerzystę. 58-letni mężczyzna zginął na miejscu wypadku, a kierujący, prawdopodobnie samochodem dostawczym, odjechał. Wszystkie osoby, które mogą mieć informacje na temat zdarzenia prosimy o pilny kontakt z policjantami Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Maz. ul. Bartniaka 19, tel. 47 72 42 213 lub 47 72 42 243.
Dodano: 24.09.2021 Nadal poszukujemy sprawcy śmiertelnego wypadku w Piotrkowicach -
Rozpoczął się tegoroczny sezon na zbieranie grzybów. Jest to doskonały pomysł na spędzanie wolnego czasu. Jednak należy pamiętać, że w lesie bardzo łatwo stracić orientację w terenie. W trosce o własne bezpieczeństwo warto zapoznać się z kilkoma podstawowymi zasadami podczas grzybobrania.
Dodano: 08.09.2021 Zachowaj rozwagę podczas grzybobrania -
Trwa akcja informacyjno-edukacyjna pn. „Dla każdego jest miejsce na drodze”, w ramach której policjanci informują, edukują i przypominają, że droga jest dla wszystkich, a przestrzeganie przepisów ruchu drogowego przez każdego uczestnika jest obowiązkiem.
Dodano: 19.07.2021 DLA KAŻDEGO JEST MIEJSCE NA DRODZE -
Okres letni, w tym głównie wakacje, i związana z tym duża ilość czasu wolnego sprzyja eksperymentowaniu przez dzieci i młodzież z różnymi środkami psychoaktywnymi. Do najniebezpieczniejszych z nich należą tzw. dopalacze (ang. smarts). Jest to termin używany potocznie i określa grupy różnych substancji lub ich mieszanek o rzekomym bądź faktycznym działaniu psychoaktywnym. Oficjalna, ustawowa nazwa tzw. dopalaczy to środki zastępcze.
Dodano: 25.06.2021 DOPALACZE – APEL POLICJI DO RODZICÓW I OPIEKUNÓW -
1 czerwca 2021 r. wchodzi w życie ustawa z dnia 25 lutego 2021 r. o zmianie ustawy – Prawo o ruchu drogowym (Dz.U. poz. 463), która wprowadza przepisy zwiększające bezpieczeństwo pieszych na drogach, ujednolica dopuszczalną prędkość na obszarze zabudowanym, a także obliguje kierujących pojazdami do zachowania minimalnego odstępu między pojazdami na autostradach i drogach ekspresowych.
Dodano: 01.06.2021 WYBRANE ZMIANY W PRZEPISACH RUCHU DROGOWEGO OD 1.06.2021 R. -
Sprzyjające warunki pogodowe zachęcają miłośników jednośladów, aby ruszyć w drogę. Na ulicach widać coraz więcej rowerzystów, którzy wybrali właśnie taką formę spędzania wolnego czasu czy też dojazdu do pracy. Nie ważne czy prowadzimy samochód, motocykl czy rower – pamiętajmy o zachowaniu zdrowego rozsądku i wzajemnym szacunku na drodze.
Dodano: 04.05.2021 POGODA SPRZYJA ROWERZYSTOM. PAMIĘTAJMY O BEZPIECZEŃSTWIE NA DRODZE -
Niskie temperatury są szczególnie niebezpieczne dla tych, którzy z racji wieku, samotności, sytuacji życiowej lub materialnej mogą potrzebować naszej pomocy. Nie bądźmy obojętni, gdy widzimy osobę zagrożoną wychłodzeniem. Zadzwońmy na numer alarmowy 112 i poinformujmy odpowiednie służby. Udzielając pomocy, koniecznie pamiętajmy o zasadach bezpieczeństwa - to przede wszystkim dystans i maseczka. Pamiętajmy, że jeden telefon może uratować czyjeś życie!
Dodano: 08.02.2021 NIE BĄDŹMY OBOJĘTNI NA OSOBY ZAGROŻONE WYCHŁODZENIEM -
Stołeczni policjanci zapraszają uczniów klas 1-6 szkół podstawowych z terenu miasta stołecznego Warszawy oraz powiatów okołowarszawskich do udziału w akcji edukacyjnej pn. „BĄDŹ SUPERBOHATEREM!”
Dodano: 19.11.2020 "BĄDŹ SUPERBOHATEREM" -
Mapa Wypadków Drogowych publikowana w wakacje 2019 roku spotkała się z pozytywnym odbiorem społecznym. Dlatego też zdecydowano się na jej kontynuację w roku bieżącym.
Dodano: 29.06.2020 POLICYJNA MAPA WYPADKÓW DROGOWYCH ZE SKUTKIEM ŚMIERTELNYM - WAKACJE 2020 -
Świadomość tego, że bezpieczeństwo na drodze w dużej mierze zależy od widoczności, powinna towarzyszyć każdemu uczestnikowi ruchu drogowego, szczególnie w okresie jesienno-zimowym, kiedy szybko zapada zmierzch. Piesi, rowerzyści, a także kierowcy muszą zachować szczególną ostrożność, kiedy warunki drogowe nie sprzyjają. Policjanci ruchu drogowego apelują o rozwagę i korzystanie z elementów odblaskowych.
Dodano: 14.01.2020 Bądź widoczny na drodze ! -
Liczby, tabele, czy porównania nie zawsze przemawiają do wyobraźni kierowców i pieszych. Dlatego też każdego dnia przez cały okres wakacji Policja prezentuje bieżącą liczbę i lokalizację wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym z ostatniej doby oraz od początku wakacji. Niestety z każdym dniem mapa będzie coraz mniej przejrzysta, ponieważ przybywać będą nowe punkty. Pod każdym punktem kryje się ludzki dramat!
Dodano: 30.08.2019 Mapa wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym – Wakacje 2019r.- Codzienna aktualizacja! -
Pod takim tytułem policjanci z Biura Ruchu Drogowego oraz Biura Komunikacji Społecznej Komendy Głównej Policji zrealizowali spot, który ma uświadomić kierującym, że nadmierna prędkość znacząco podnosi ryzyko wypadku drogowego.
Dodano: 20.03.2019 Prędko(ść) Cię zabierze…ale nie tam gdzie chcesz -
Tylko w ostatnim czasie dzięki ciężkiej pracy, zaangażowaniu i poświęceniu policjantów zwalczającym przestępczość przeciwko środowisku udaremniono kilkanaście przypadków prób nielegalnego składowania odpadów na terenie m.in. nieczynnych żwirowisk, kopalni odkrywkowych a także składowania odpadów niebezpiecznych na terenie opuszczonych hal magazynowych i pustostanów.
Dodano: 04.03.2019 Wspólnie zadbajmy o środowisko. Nie dopuśćmy do nielegalnego składowania i przewożenia niebezpiecznych odpadów -
Ferie w województwie mazowieckim zaczynają się 28 stycznia. Policjanci ruchu drogowego również się do nich przygotowują. Będą dbać o bezpieczeństwo wszystkich podróżujących. Dlatego zarówno w Warszawie jak i we wszystkich powiatach garnizonu stołecznego zostały wyznaczone miejsca, gdzie będą odbywać się kontrole autokarów. Policjanci uważnie sprawdzą stan techniczny pojazdów, ich przygotowanie pod kątem przewożenia pasażerów i bagaży oraz przygotowanie kierowców do jazdy.
Dodano: 01.02.2019 "BEZPIECZNE FERIE" - wykaz punktów kontroli autokarów w Warszawie i okolicach -
Każdego roku z powodu zatrucia tlenkiem węgla, potocznie zwanego czadem, ginie kilkaset osób. Wzwiązku z niskimi temperaturami w ostatnich dniach na terenie całego kraju doszło do wielu takich tragedii. Bardzo często nie ma to związku z powstaniem pożaru, a wynika jedynie z niewłaściwej eksploatacji budynku i znajdujących się w nim urządzeń grzewczych, zwłaszcza gazowych. Grodziscy policjanci przypominają podstawowe zasady bezpieczeństwa w tym zakresie.
Dodano: 04.01.2019 Sprawdź urządzenia grzewcze w swoim domu -
Osoby sprzedające "dopalacze" traktowane są tak samo jak osoby sprzedające narkotyki - od wtorku obowiązują przepisy, które mają ograniczyć wytwarzanie i wprowadzanie do obrotu środków zastępczych i nowych substancji psychoaktywnych.
Dodano: 06.09.2018 Sprzedający "dopalacze" jak handlarze narkotyków. Od 21 sierpnia nowe przepisy -
Wakacje i wypoczynek to upragniony i wymarzony, przez dużych i małych, czas relaksu, zabawy, aktywności oraz często dalekich podróży. Nad bezpieczeństwem podróżujących i pieszych czuwać będzie większa niż zazwyczaj liczba funkcjonariuszy. Policjanci będą pomagać podróżującym w bezpiecznym dotarciu do celu.
Dodano: 23.08.2018 Bezpieczne Wakacje Na Drodze! -
Ile czasu zajmuje kierowcy spojrzenie na dzwoniący telefon komórkowy/smartfon? Jedną, dwie, trzy sekundy? A co w tym czasie dzieje się na drodze? Po zastanowieniu się nad tymi pytaniami można dojść do wniosku, że zakaz używania telefonów komórkowych w trakcie jazdy naprawdę ma sens. Co prawda przepis prawny mówi o zakazie korzystania z urządzenia wymagającego trzymanie słuchawki lub mikrofonu w ręku, jednak najbezpieczniej jest powstrzymać się od rozmawiania przez telefon w czasie jazdy.
Dodano: 14.08.2018 Jedno spojrzenie w komórkę -
Okres letni, w tym głównie wakacje, i związana z tym duża ilość czasu wolnego sprzyja eksperymentowaniu przez dzieci i młodzież z różnymi środkami psychoaktywnymi. Do najniebezpieczniejszych z nich należą tzw. dopalacze (ang. smarts). Jest to termin używany potocznie i określa grupy różnych substancji lub ich mieszanek o rzekomym bądź faktycznym działaniu psychoaktywnym. Oficjalna, ustawowa nazwa tzw. dopalaczy to środki zastępcze.
Dodano: 13.08.2018 Dopalacze – Apel Policji do rodziców i opiekunów -
Wakacje to szczególny czas dla całej rodziny. Lipiec i sierpień to okres urlopowych wyjazdów, wypoczynku w górach i nad wodą, a jednocześnie czas intensywnych rolniczych prac polowych. Bez względu na to, jak planujemy spędzić najbliższe miesiące, zadbajmy o bezpieczeństwo nasze i naszych bliskich.
Dodano: 13.08.2018 Zadbaj o bezpieczne wakacje -
Upalne dni i czas wakacji zachęcają do wypoczynku nad wodą i kąpieli. Nie każde miejsce i czas są jednak bezpieczne dla wielbicieli pływania. Aby wypoczynek nad wodą nie zamienił się w tragedię grodziscy policjanci apelują o rozwagę i właściwą opiekę nad dziećmi oraz radzą, jak korzystać z kąpielisk.
Dodano: 27.07.2018 Bezpieczny wypoczynek nad wodą -
Rozpoczął się czas wzmożonego ruchu rowerzystów. Niestety, jest to grupa użytkowników dróg zagrożona udziałem w wielu niebezpiecznych zdarzeniach. Grodziscy policjanci przypominają najważniejsze zasady bezpieczeństwa dla rowerzystów.
Dodano: 05.06.2018 Zasady bezpieczeństwa dla rowerzystów -
Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji uczestniczy w organizacji XI edycji konkursu „Policjant, który mi pomógł”. Jego inicjatorem jest Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" Instytutu Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Istotą konkursu jest wyróżnienie funkcjonariuszy Policji, którzy charakteryzują się wyjątkowym profesjonalizmem, empatyczną postawą i umiejętnościami w obszarze indywidualnej pomocy osobom dotkniętym przemocą w rodzinie.
Dodano: 23.05.2018 Trwa XI edycja konkursu „Policjant, który mi pomógł” -
Chociaż liczba kradzieży pojazdów w ostatnich latach bardzo się zmniejszyła, pojedyncze przypadki dalej się zdarzają. Takie sytuacje miały miejsce w ostatnim czasie na terenie naszego powiatu. Każda kradzież jest ogromnym utrudnieniem dla właściciela i jest to przestępstwo bardzo wpływające na poczucie bezpieczeństwa wśród mieszkańców. Czasem do tych przykrych sytuacji dochodzi na własnych posesjach.Grodziscy policjanci radzą jak uchronić samochód przed kradzieżą.
Dodano: 16.05.2018 Jak uchronić samochód przed kradzieżą -
Nasz dom lub mieszkanie, w którym zgromadzony jest dorobek wielu lat pracy, stanowi łakomy kąsek dla złodzieja. Dlatego warto zrobić wszystko, aby do minimum ograniczyć zagrożenie włamania. Jest to ważne szczególnie, gdy pozostawiamy dom lub mieszkanie bez opieki. Na terenie naszego powiatu zdarzają się włamania do mieszkań, domów i na posesje. Właściciele tracą głównie pieniądze, biżuterię i wartościowe wyposażenie. Grodziscy policjanci podpowiadają co zrobić, aby uniknąć tego rodzaju zdarzeń.
Dodano: 13.05.2018 Jak zabezpieczyć dom przed włamaniem -
Ile czasu zajmuje kierowcy spojrzenie na dzwoniący telefon komórkowy/smartfon? Jedną, dwie, trzy sekundy? A co w tym czasie dzieje się na drodze? Po zastanowieniu się nad tymi pytaniami można dojść do wniosku, że zakaz używania telefonów komórkowych w trakcie jazdy naprawdę ma sens. O tym przepisie przypominają dziś grodziscy policjanci, prowadząc akcję drogową pn. "Komórka".
Dodano: 24.04.2018 Jedno spojrzenie w komórkę -
Wraz z częstszym korzystaniem z rowerów na wiosnę, wzrasta liczba kradzieży tych pojazdów. Niezabezpieczone jednoślady giną z różnych miejsc. Aby zapobiec utracie naszych „dwóch kółek” warto zadbać o ich właściwe zabezpieczenie. Grodziscy policjanci przypominają o zachowaniu ostrożności i zdrowego rozsądku oraz zachęcają do korzystania z darmowego znakowania rowerów, które odbywa się w budynku Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Maz. ul. Bartniaka 19 w każdy poniedziałek w godzinach 12.00-15.00.
Dodano: 21.04.2018 Zabezpiecz swój rower na wiosnę -
W Szkole Podstawowej nr 2 w Grodzisku Mazowieckim policjanci przeprowadzili 4 spotkania, na których uczniowie czwartych klas poznawali zagrożenia, na jakie narażeni są użytkownicy mediów elektronicznych. Podczas zajęć profilaktycznych policjanci grodziskiej komendy przypominali przede wszystkim zasady prawidłowego korzystania z Internetu. Zwrócili uwagę na nieodpowiednie do wieku treści, zbyt ufne kontakty z osobami poznanymi w sieci, a także częste przypadki przemocy rówieśniczej.
Dodano: 30.03.2018 Bezpieczne korzystanie z internetu -
Mimo policyjnych ostrzeżeń starsze osoby wciąż padają ofiarami oszustów. Czasem oddają nieznajomym wszystkie oszczędności, a nawet biorą kredyty, aby pomóc rzekomym najbliższym. Członkowie grup przestępczych podają się już nie tylko za wnuczków, czy innych krewnych, ale coraz częściej za funkcjonariuszy CBŚ-u, bądź policjantów zajmujących się rozpracowywaniem oszustów. Próby takich oszustw nie omijają także mieszkańców naszego powiatu. Policjanci radzą jak nie dać się oszukać i nie stracić swoich oszczędności.
Dodano: 25.03.2018 Seniorze uważaj na oszustów podających się za krewnych lub policjantów -
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to aplikacja dzięki, której ponad 1,1 mln ludzi podzieliło się z Policją swoimi spostrzeżeniami na temat zagrożeń występujących w miejscu ich zamieszkania, pracy, nauki czy wypoczynku. Każde naniesione na mapę zagrożenie zostało przez Policję zweryfikowane, co z pewnością przyczyniło się do wzrostu poczucia bezpieczeństwa obywateli.
Dodano: 24.03.2018 Korzystając z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa możesz uratować ludzkie życie -
Grodziscy policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Żyrardowie nadal prowadzą intensywne czynności w sprawie zdarzenia drogowego, w którym zginął 59-letni mężczyzna. Zwłoki osoby zostały znalezione w sobotę 14 października po godz. 22.00 przy drodze K- 8 w Żabiej Woli w okolicy przejścia dla pieszych. Funkcjonariusze poszukują kobiety, którą zarejestrowały kamery monitoringu na dwóch stacjach metra w Warszawie podczas informowania o zdarzeniu. Osoba ta mogła brać udział w wypadku lub może mieć informacje na jego temat.
Dodano: 23.02.2018 Nadal poszukujemy tej kobiety -
Aktorzy znani między innymi z filmów kryminalnych zachęcają młodzież do wstępowania w szeregi Policji. To kolejna odsłona akcji Komendy Stołecznej Policji "Ty też możesz". Akcja skierowana do uczniów klas maturalnych ma zachęcić młodych ludzi do podjęcia służby w stołecznej Policji. Od kilku miesięcy policjanci z poszczególnych komend rejonowych i powiatowych uczestniczą w spotkaniach z młodzieżą szkół ponadgimnazjalnych, podczas których prezentują przygotowany wcześniej film i folder.
Dodano: 21.02.2018 Aktorzy zachęcają do wstępowania w szeregi stołecznej Policji -
Każdego roku z powodu zatrucia tlenkiem węgla, potocznie zwanego czadem, ginie kilkaset osób. Bardzo często nie ma to związku z powstaniem pożaru, a wynika jedynie z niewłaściwej eksploatacji budynku i znajdujących się w nim urządzeń grzewczych, zwłaszcza gazowych. Grodziscy policjanci przypominają podstawowe zasady bezpieczeństwa w tym zakresie.
Dodano: 09.02.2018 Sprawdź urządzenia grzewcze w swoim domu !!! -
Kontrole autokarów na terenie powiatu grodziskiego
Stan techniczny autokarów przewożących dzieci i młodzież do miejsc wypoczynku można sprawdzić w stałym punkcie kontrolnym, który mieści się w Grodzisku Maz. przy ul. Chełmońskiego 33 ( obok bazy PKS ). Policjanci podczas takiej kontroli sprawdzą między innymi: limit dopuszczalnego czasu jazdy, trzeźwość kierującego i sprawność techniczną pojazdu.
Dodano: 09.01.2018 -
Kiedy temperatura na zewnątrz gwałtownie spada nie zapominajmy, że są osoby, które mogą potrzebować naszej pomocy. Nie bądźmy obojętni i alarmujmy Policję za każdym razem, kiedy ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu. Wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie.
Dodano: 04.01.2018 Nie bądźmy obojętni na potrzebujących pomocy -
Jesień to niebezpieczny czas dla wszystkich użytkowników dróg. Policyjne statystyki wskazują, że najwięcej wypadków zdarza się właśnie o tej porze roku. Zmiana aury wymusza zmianę techniki prowadzenia pojazdu – niestety wielu kierowców o tym zapomina.
Dodano: 27.11.2017 Jesień na drodze -
Lubisz pomagać innym? Lubisz wyzwania? Cenisz stabilne warunki zatrudnienia? Zostań policjantem! To zawód dla ludzi z pasją. Wymagający i dający dużo satysfakcji z możliwości pomocy innym ludziom. Jeśli chcesz z nami pracować – przystąp do działania!
Dodano: 16.11.2017 Zostań policjantem! -
Kończy się sezon działkowy. Właściciele ogródków prowadzą ostatnie prace porządkowe, chowają meble ogrodowe i urządzenia potrzebne w takim miejscu. Zdarza się, że w słabo zabezpieczonych altankach pozostawiane są radioodbiorniki, grille, kuchenki, butle gazowe i droższy sprzęt ogrodniczy typu kosiarki, piły, czy agregaty. Na takie okazje czekają złodzieje. Aby uniknąć kradzieży, warto pamiętać o dobrym zabezpieczeniu działki i jej wyposażenia na zimę.
Dodano: 10.11.2017 Zabezpiecz swoją działkę na zimę -
Każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. Wielu pieszych stosuje się do nowych przepisów, niestety zdarzają się osoby, które w dalszym ciągu narażają swoje życie. Pamiętajmy, pieszy ubrany w ciemny strój jest widziany przez kierującego pojazdem z odległości około 40 metrów. Natomiast osoba piesza, mająca na sobie elementy odblaskowe, staje się widoczna nawet z odległości 150 metrów.
Dodano: 16.09.2017 Pamiętajmy o odblaskach! -
W ramach działań profilaktycznych policjant grodziskiej komendy w ciągu ostatnich dwóch dni przeprowadził spotkania z dziećmi z Przedszkola Nr 4. Uczestnicy zajęć zdobywali wiedzę na temat bezpieczeństwa w domu, przedszkolu i na ulicy. Oprócz zasad zachowania w różnych miejscach, funkcjonariusz przypominał najmłodszym jak w razie potrzeby wezwać pomoc. Dzieci dowiedziały się także wiele na temat pracy policjantów.
Dodano: 11.09.2017 Ruszyły powakacyjne spotkania profilaktyczne -
Opady deszczu, śliskie jezdnie i nieostrożność kierujących często są powodem niebezpiecznych zdarzeń na drogach. Grodziscy policjanci apelują o rozwagę i uwzględnianie warunków pogodowych podczas każdej podróży.
Dodano: 07.09.2017 Zachowaj ostrożność podczas podróży w deszczu -
W ramach przypominania o bezpieczeństwie nad wodą podczas wakacyjnego wypoczynku policjanci Komisariatu Rzecznego Policji w Warszawie oraz Strażnicy Miejscy we współpracy z Fundacją ANIKAR, przygotowali krótki film przestrzegający przed kąpielą na tzw. dzikich kąpieliskach. Film skierowany do dzieci i młodzieży na pewno przemówi także do rozsądku dorosłych, którzy powinni wybierać do odpoczynku tylko plaże strzeżone przez ratowników WOPR.
Dodano: 19.08.2017 Film "Niebezpieczna kąpiel" -
Akcja „Kręci mnie bezpieczeństwo…nad wodą” poświęcona jest bezpieczeństwu osób przebywających w wodzie lub nad wodą. Jej głównym celem jest propagowanie właściwego zachowania na akwenach, w tym zasad bezpiecznej kąpieli, bezpiecznego żeglowania oraz uprawiania sportów wodnych, a w efekcie ograniczenie wypadków tonięć. Projekt został objęty patronatem honorowym Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Pana Mariusza Błaszczaka oraz wpisany do Harmonogramu działań na rok 2017.
Dodano: 16.08.2017 "Kręci mnie bezpieczeństwo... nad wodą" -
Wraz z częstszym korzystaniem z rowerów wzrasta liczba kradzieży tych pojazdów. Niezabezpieczone jednoślady giną z różnych miejsc. Aby zapobiec utracie naszych „dwóch kółek” warto zadbać o ich właściwe zabezpieczenie. Grodziscy policjanci przypominają o zachowaniu ostrożności i zdrowego rozsądku oraz zachęcają do korzystania z darmowego znakowania rowerów, które odbywa się w każdy poniedziałek w godzinach 12.00-15.00.
Dodano: 25.05.2017 Zabezpiecz swój rower na wiosnę -
Problemy rodzinne, szkolne i życiowe mogą dotknąć każdego młodego człowieka. W trudnych sytuacjach dzieci i młodzież z całej Polski mogą bezpłatnie korzystać z telefonu zaufania. Dzwoniąc pod numer 116 111 znajdą pomoc psychologów i pedagogów, którzy udzielą im wsparcia. W przypadku podejrzenia, że zdrowie lub życie dziecka jest zagrożone konsultanci przekazują informacje policjantom w celu natychmiastowej interwencji. Działaniu linii telefonicznej towarzyszy strona internetowa www.116111.pl.
Dodano: 23.05.2017 116 111- Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży -
Przestępcy działający metodą "na wnuczka” czy „na policjanta" wciąż oszukują, głównie starsze osoby. Wyłudzają pieniądze, które często stanowią wszystkie oszczędności seniorów. Nie bądźmy obojętni i ostrzeżmy naszych krewnych, że mogą do nich telefonować osoby podszywające się pod członków rodziny lub policjantów.
Dodano: 26.04.2017 Nie daj się nabrać! Oszustwa "na wnuczka" i "na policjanta" -
Komenda Stołeczna Policji wspólnie z Kuratorium Oświaty w Warszawie oraz Biurem Edukacji Urzędu m.st. Warszawy organizuje VI Edycję konkursu pn. „Policjanci są wśród nas”. Partnerem konkursu jest również Warszawskie Centrum Sportu Młodzieżowego „Agrykola”. Zapraszamy uczniów klas IV- VI szkół podstawowych do udziału w konkursie. Na zgłoszenia uczestników czekamy do 28.04.2017r.
Dodano: 25.04.2017 VI Edycja konkursu pod nazwą "Policjanci są wśród nas" -
Wraz z poprawą pogody na drogi wyjechało już wielu rowerzystów. Nie wszyscy są jeszcze właściwie przygotowani do sezonu i nie zawsze właściwie korzystają z jednośladów. Grodziscy policjanci przypominają zasady bezpieczeństwa podczas rowerowych podróży i zapowiadają częstsze kontrole tych użytkowników dróg.
Dodano: 06.04.2017 Bezpiecznie rozpocznij sezon rowerowy -
Obserwując polskie drogi można zauważyć, że pojawili się już na nich pierwsi fani jednośladów. Niestety, jak pokazują coroczne wydarzenia, niektórych z nich czasem za bardzo ponosi wyobraźnia. Grodziscy policjanci apelują do motocyklistów, a także innych użytkowników dróg , o zachowanie rozwagi i ostrożności.
Dodano: 03.04.2017 Motocykliści rozpoczęli sezon- apelujemy o ostrożność -
Mały lub duży, biały, żółty, a może zielony? Każdy sprawi, że będziesz lepiej widoczny na drodze. Każdy ma olbrzymi wpływ na bezpieczeństwo. Mowa oczywiście o odblasku. Niezbędnym dodatku, który każdy pieszy poruszający się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, powinien mieć umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. „ODBLASKuj” to kampania społeczna Komendy Stołecznej Policji, której spot można będzie zobaczyć między innymi w komunikacji miejskiej i podmiejskich pociągach.
Dodano: 20.03.2017 ODBLASKuj, czyli świeć przykładem -
Na drogach mamy trudne, zimowe warunki. Mało widoczni piesi wolniej przechodzą przez śliską jezdnię, a droga hamowania pojazdu znacznie się wydłuża. Z policyjnych statystyk wynika, że jest to czas wzrostu liczby kolizji i wypadków, również tych najtragiczniejszych w skutkach. Wszystkim użytkownikom dróg po raz kolejny przypominamy zasady bezpiecznego podróżowania zimą.
Dodano: 03.02.2017 Bądź ostrożny zimą na drodze -
Mróz, obfite opady śniegu, zaspy i śliska nawierzchnia to tylko niektóre utrudnienia, z jakimi spotykają się kierowcy poruszający się po drogach zimą. Brak świadomości takich zagrożeń lub beztroska kierowców często doprowadza do niepotrzebnych kłopotów, a nawet nieszczęść na drodze. Grodziscy policjanci podpowiadają jak przygotować się do podróżowania zimą.
Dodano: 17.01.2017 Nie daj się zaskoczyć zimie na drodze -
Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji zainicjowało kampanię informacyjno-edukacyjną na rzecz poprawy bezpieczeństwa na zorganizowanych terenach narciarskich pn. „Wspólnie dla bezpieczeństwa na stoku”. Celem przedsięwzięcia jest promowanie odpowiedzialnych postaw narciarzy i snowboardzistów, poszerzenie wiedzy na temat odpowiedzialności prawnej związanej z naruszeniem przepisów obowiązujących na stokach oraz upowszechnianie Dekalogu Reguł Międzynarodowej Federacji Narciarskiej.
Dodano: 07.01.2017 Rusza konkurs plastyczny w ramach kampanii pn. „WSPÓLNIE DLA BEZPIECZEŃSTWA NA STOKU” -
Kiedy temperatura na zewnątrz gwałtownie spada, jest zbliżona do zera, lub niższa, nie zapominajmy, że są osoby, które mogą potrzebować naszej pomocy. Nie bądźmy obojętni i alarmujmy Policję za każdym razem, kiedy ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu. Wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie.
Dodano: 05.01.2017 Nie bądźmy obojętni na zagrożenia związane z wychłodzeniem organizmu -
Stołeczni policjanci przeprowadzą działania profilaktyczno – edukacyjne pod nazwą „DOJRZAŁY PIESZY”. Akcja potrwa od 12 grudnia 2016 roku do 31 marca 2017 roku i skierowana jest do osób, które przekroczyły 60-ty rok życia. Jej celem jest ograniczenie liczby zdarzeń drogowych z udziałem „seniorów”. Podczas organizowanych spotkań funkcjonariusze przypominać będą o prawidłowych zachowaniach na drodze.
Dodano: 02.01.2017 Akcja "DOJRZAŁY PIESZY" -
Sekretariat Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego rozpoczyna kampanię społeczną pn. „...nie odchodź, żyj!”. Kampania skierowana jest do pieszych. W ramach kampanii przygotowano materiał video, który pokazuje zagrożenia wynikające z niezachowania szczególnej ostrożności na drodze.
Dodano: 20.12.2016 Kampania na rzecz bezpieczeństwa pieszych -
25 października 2016 roku konferencją prasową w siedzibie ministerstwa spraw wewnętrznych i administracji zainaugurowano kampanię społeczną pod nazwa "Czad i Ogień. Obudź czujność". - Z badań zleconych przez MSWiA wynika, że świadomość na temat czadu i zagrożenia pożarowego jest niska - powiedział podczas konferencji prasowej rozpoczynającej kampanię społeczną pod hasłem „Czad i ogień. Obudź czujność” minister Mariusz Błaszczak.
Dodano: 30.11.2016 Czad i Ogień - obudź czujność -
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji uruchomiło nową wersję aplikacji mobilnej „Moja Komenda”, dzięki której odnajdziemy dzielnicowego, który opiekuje się naszym rejonem zamieszkania. Aplikacja zawiera także bazę teleadresową wszystkich komend i komisariatów w Polsce. Jest już dostępna zarówno na telefony z Android jak i z iOS . Usługa jest bezpłatna, a użytkownik nie musi mieć dostępu do Internetu, aby odnaleźć swojego dzielnicowego.
Dodano: 17.11.2016 Aplikacja „Moja Komenda” – kontakt z Policją i dzielnicowymi na wyciągnięcie ręki -
Najbliższe dni to czas, w którym wiele osób będzie korzystać z dłuższego wolnego weekendu. Nad bezpieczeństwem podróżujących i tych, którzy spędzą ten czas na terenie powiatu grodziskiego, czuwać będą policjanci ruchu drogowego i funkcjonariusze innych służb. Na głównych szlakach komunikacyjnych będzie więcej kontroli wszystkich uczestników ruchu drogowego. Grodziscy policjanci zapraszają wszystkich mieszkańców do zainteresowania się bezpieczeństwem w najbliższej okolicy i apelują o przestrzeganie przepisów i zasad.
Dodano: 10.11.2016 Policyjne rady na bezpieczne wolne dni -
We wszystkich garnizonach Policji na terenie całego kraju została wdrożona Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Jej testowa wersja działała od lipca w trzech województwach, m.in. w garnizonie stołecznym. Mapy zostały stworzone jako narzędzia do identyfikacji zagrożeń na danym terenie oraz współdziałania instytucji, służb i samych obywateli w celu ich eliminowania. Zachęcamy mieszkańców powiatu grodziskiego do aktywnego i odpowiedzialnego korzystania z Mapy.
Dodano: 26.10.2016 Zgłoś zagrożenie na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa -
Akcja „Młody Bohater” to nowa inicjatywa Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, która służy nagradzaniu i promowaniu godnych naśladowania postaw wśród dzieci i młodzieży. Każdy laureat nagrody otrzyma unikalny, numerowany medal i zostanie wpisany do rejestru młodych bohaterów na stronie internetowej MSWiA, gdzie będzie można poznać jego historię. Jeśli znasz dziecko, które ocaliło lub aktywnie przyczyniło się do ocalenia życia innego człowieka, wyślij jego historię do Ministerstwa.
Dodano: 05.10.2016 Akcja „Młody Bohater” – szef MSWiA nagradza bohaterskie zachowania dzieci -
20 reprezentacji różnych służb mundurowych oraz instytucji państwowych z całego kraju, a także z Litwy, Ukrainy, Łotwy i Estonii wzięło udział w IV Charytatywnym Turnieju Halowej Piłki Nożnej, zorganizowanym przez grodziskich policjantów. Jego głównym celem było zebranie środków finansowych na pomoc w leczeniu 11-letniego Kacpra. Po zaciętej rywalizacji zwycięską drużyną została reprezentacja Komendy Głównej Policji. Oprócz sportowych emocji, w grodziskiej hali sportowej kibice mogli wziąć udział w innych przygotowanych na ten czas działaniach. Radość dziecka i jego rodziców z wyjątkowej atmosfery i zebranych na leczenie środków, były największą nagrodą dla piłkarzy i wszystkich organizatorów turnieju.
Dodano: 20.09.2016 Zagraliśmy dla Kacpra -
Zanim wybierzemy się na wakacje warto wcześniej pomyśleć o właściwym przygotowaniu się do wyjazdu i zabezpieczeniu swojego domu lub posesji. Sposobem na bezpieczne pozostawienie swojego mieszkania jest skorzystanie z zabezpieczeń technicznych lub zapewnienie codziennej opieki zaufanej osoby. Najlepszym i najtańszym sposobem jest zaprzyjaźniony sąsiad. Grodziscy policjanci podpowiadają, o czym warto pamiętać przed każdym wyjazdem.
Dodano: 22.08.2016 Zabezpiecz swój dom przed wyjazdem na wakacje -
Upalne dni i czas wakacji zachęcają do wypoczynku nad wodą i kąpieli. Nie każde miejsce i czas są jednak bezpieczne dla wielbicieli pływania. Aby wypoczynek nad wodą nie zamienił się w tragedię grodziscy policjanci apelują o rozwagę i właściwą opiekę nad dziećmi oraz radzą, jak korzystać z kąpielisk.
Dodano: 25.07.2016 Bezpieczny wypoczynek nad wodą -
Grodziscy policjanci wykryli proceder związany z nielegalnym obrotem podrobionymi perfumami znanych światowych marek. W zlikwidowanych magazynach i pakowalni śledczy zabezpieczyli około 300 tysięcy sztuk opakowań perfum. Do sprawy zatrzymani zostali do tej pory dwaj mężczyźni i ustalone dane trzeciego. Piotr G. i Łukasz R. usłyszeli zarzuty handlu podrobionym towarem znacznej wartości, za co grozi im do 5 lat więzienia. Wobec 49–latka i 28–latka prokurator zastosował policyjne dozory i zakazy opuszczania kraju.
Dodano: 17.06.2016 Grodziscy policjanci zabezpieczyli kilkaset tysięcy sztuk podrobionych perfum -
Grodziscy kryminalni zatrzymali mężczyznę za posiadanie środków odurzających. Konrad Z. narkotyki przenosił w plecaku, wpadł podczas legitymowania. Za posiadanie środków odurzających grozi mu do 3 lat więzienia.
Dodano: 01.01.1970 Z narkotykami wpadł podczas legitymowania