Ważne informacje - 5 artykułów

Aktualności

Polecamy

Ruch drogowy

 1. BEZPIECZNA PODRÓŻ MOTOCYKLEM

  Trwają wakacje. Wiele osób wybiera się na urlop własnym autem. Sprzyjająca pogoda sprawia, że na drogach można spotkać też wielu motocyklistów. W trosce o bezpieczeństwo wszystkich podróżujących policjanci apelują o przestrzeganie przepisów, rozwagę i życzliwość wobec innych uczestników ruchu. Przypominamy zasady bezpieczeństwa dla motocyklistów i uwzględnianie ich praw przez innych użytkowników dróg.

 2. PRZYPNIJ DUSZĘ DO CIAŁA! ZAPNIJ PASY I ŻYJ!

  Zapięte pasy bezpieczeństwa co najmniej dwukrotnie zwiększają szanse przeżycia wypadku samochodowego. Umożliwiają także lepsze wyczucie ruchów pojazdu i precyzję kierowania. Musimy pamiętać, że choć w pojeździe znajduje się kilka elementów mających wpływ na nasze bezpieczeństwo - poduszka powietrzna zabezpiecza przed urazami głowę, właściwie ustawiony zagłówek chroni szyję, a zapięty pas zabezpiecza całe ciało - to mogą one nam pomóc tylko wtedy, gdy są prawidłowo użytkowane.

 3. POLICYJNE DZIAŁANIA „BEZPIECZNA PRĘDKOŚĆ 2024”

  Przez dwa dni (11 i 12 lipca 2024 roku) prowadzone będą działania „BEZPIECZNA PRĘDKOŚĆ 2024”. Policjanci skontrolują jak największą liczbę kierujących samochodami i motocyklami pod kątem prędkości jazdy, z jaką poruszają się na drogach.

 4. NIE DLA PROMILI ZA KÓŁKIEM

  Od początku roku policjanci przeprowadzili blisko 8 mln badań stanu trzeźwości kierujących, tj. o ponad 581 tys. więcej niż w tym samym okresie minionego roku. Duża aktywność Policji miała przełożenie na spadek liczby wypadków spowodowanych przez kierujących pod działaniem alkoholu.

 5. POLICYJNA MAPA WYPADKÓW DROGOWYCH ZE SKUTKIEM ŚMIERTELNYM – WAKACJE 2024

  To już 6. edycja projektu na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego pn. Wypadki drogowe ze skutkiem śmiertelnym – Wakacje 2024, który spotkał się z pozytywnym odbiorem społecznym oraz dużym zainteresowaniem mediów.

 6. ZAPNIJ PASY - POCZUJ UŚCISK BEZPIECZEŃSTWA

  Rozpoczynają się wakacje, które dla dzieci, ich rodziców i opiekunów będą czasem wypoczynku połączonego z rodzinnymi wyjazdami. W trosce o bezpieczeństwo podróżnych Policja wspólnie z firmą Neptis S.A. - operatorem komunikatora Yanosik oraz firmą Screen Network S.A. od dziś prowadzi ogólnopolską akcję pn. ZAPNIJ PASY – poczuj uścisk bezpieczeństwa.

Powrót na górę strony