Ważne informacje - 5 artykułów

Aktualności

Krajowa Mapa Zagrożeń
STOP AGRESJI DROGOWEJ
Aplikacja "Moja Komenda"
Kampania "Kręci mnie bezpieczeństwo"
Nielegalne treści w internecie
dopalacze
Stop przemocy
Turysta
Magazyn
Facebook KSP
Instagram KSP
Twitter KSP
Policja e-usługi
Tłumacz
Pełnomocnik ds. Ochrony Praw Człowieka
Kadry
KSP w Unii
Poznaj swoje prawa
Fundacja
NIE BĄDŹ OBOJĘTNY NA KRZYWDZENIE ZWIERZĄT
Chroń środowisko
Zostań policjantem!
Jesteśmy na YouTube

Polecamy

Ruch drogowy

 1. Uroczystość wręczenia medali im. podkomisarza Policji Andrzeja Struja z udziałem kierownictwa MSWiA

  W czwartek, 28 lipca br. szef MSWiA Mariusz Kamiński wręczył medale im. podkomisarza Policji Andrzeja Struja. Odznaczenia odebrało 67 policjantów z całego kraju. W uroczystości wzięli także udział wiceministrowie Maciej Wąsik oraz Błażej Poboży, a także Komendant Główny Policji gen. Jarosław Szymczyk. W 2022 roku medalami odznaczonych zostało już 117 funkcjonariuszy.

 2. BEZPIECZNE WAKACJE – TRZEŹWOŚĆ NA DRODZE

  Przed nami kolejny, wakacyjny weekend. Na drogach należy spodziewać się zwiększonego ruchu samochodów oraz niechronionych uczestników ruchu drogowego. Trzeźwy osąd sytuacji, to podstawa bezpieczeństwa nie tylko na drodze.

 3. CZERWONE ŚWIATŁO = BEZWZGLĘDNE ZATRZYMANIE - BEZPIECZNE WAKACJE

  Policjanci warszawskiej „drogówki” na co dzień patrolują stołeczne ulice, jednocześnie uczulając na przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Zazwyczaj to właśnie pośpiech powoduje, że na chwilę zapominamy o zasadach. Często też zwyczajne rozkojarzenie lub po prostu przemęczenie może wpłynąć na naszą reakcję, bądź jej brak… Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że niebezpieczne sytuacje na drodze mogą skończyć się „nie tylko” mandatem…

 4. Jedź z bezpieczną prędkością

  Dzisiaj na terenie działania Komendy Stołecznej Policji, w tym także na terenie powiatu grodziskiego są prowadzone działania prewencyjno-kontrolne pod nazwą „Bezpieczna Prędkość 2022”. Głównym celem tych działań jest zmniejszenie ryzyka powstawania wypadków, poprzez egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości.

 5. BĄDŹ GOTOWY DO WAKACYJNEJ DROGI

  Przed wakacyjną, zwłaszcza dłuższą podróżą warto się odpowiednio przygotować. Wybierając auto jako środek lokomocji skontrolujmy stan techniczny naszego pojazdu – ciśnienie w oponach, oświetlenie, poziom płynów eksploatacyjnych. Warto pamiętać o sprawdzeniu tras alternatywnych prowadzących do miejsca docelowego podróży – w przypadku utrudnień na drodze miejmy je w pogotowiu. Kolejne - trzeźwość – nigdy nie wsiadajmy za kierownicę, jeśli wcześniej piliśmy alkohol. A już podczas samej podróży niech nasze zachowanie za kierownicą niech cechuje ostrożność, czujność i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Powrót na górę strony