Ważne informacje - 5 artykułów

Aktualności

Krajowa Mapa Zagrożeń
STOP AGRESJI DROGOWEJ
Aplikacja "Moja Komenda"
Kampania "Kręci mnie bezpieczeństwo"
Nielegalne treści w internecie
dopalacze
Stop przemocy
Turysta
Magazyn
Facebook KSP
Instagram KSP
Twitter KSP
Policja e-usługi
Tłumacz
Pełnomocnik ds. Ochrony Praw Człowieka
Kadry
KSP w Unii
Poznaj swoje prawa
Fundacja
NIE BĄDŹ OBOJĘTNY NA KRZYWDZENIE ZWIERZĄT
Chroń środowisko
Zostań policjantem!
Jesteśmy na YouTube

Polecamy

Ruch drogowy

 1. Grodziscy policjanci czuwają nad bezpieczeństwem niechronionych użytkowników dróg

  W ciągu ostatnich dwóch dni na terenie garnizonu stołecznego, w tym na drogach naszego powiatu, policjanci prowadzili działania kontrolno-prewencyjne ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Kontrole, także z użyciem drona i monitoringu miejskiego, dotyczyły głównie motocyklistów, pieszych i rowerzystów. Użytkownicy dróg, którzy stwarzali zagrożenia musieli się liczyć z konsekwencjami karnymi.

 2. 57 kierowców jechało z nadmierną prędkością

  Grodziscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego 12 sierpnia 2022r przeprowadzili ogólnopolskie działania prewencyjno – kontrolne pn. „Prędkość”. Celem akcji było zwrócenie szczególnej uwagi na kierowców, którzy przekraczali dozwoloną prędkość jazdy. W wyniku podjętych czynności funkcjonariusze ujawnili 57 wykroczeń dotyczących jazdy z nadmierną prędkością. 25 kierowców jechało zbyt szybko w rejonie przejść dla pieszych.

 3. Uroczystość wręczenia medali im. podkomisarza Policji Andrzeja Struja z udziałem kierownictwa MSWiA

  W czwartek, 28 lipca br. szef MSWiA Mariusz Kamiński wręczył medale im. podkomisarza Policji Andrzeja Struja. Odznaczenia odebrało 67 policjantów z całego kraju. W uroczystości wzięli także udział wiceministrowie Maciej Wąsik oraz Błażej Poboży, a także Komendant Główny Policji gen. Jarosław Szymczyk. W 2022 roku medalami odznaczonych zostało już 117 funkcjonariuszy.

 4. BEZPIECZNE WAKACJE – TRZEŹWOŚĆ NA DRODZE

  Przed nami kolejny, wakacyjny weekend. Na drogach należy spodziewać się zwiększonego ruchu samochodów oraz niechronionych uczestników ruchu drogowego. Trzeźwy osąd sytuacji, to podstawa bezpieczeństwa nie tylko na drodze.

 5. CZERWONE ŚWIATŁO = BEZWZGLĘDNE ZATRZYMANIE - BEZPIECZNE WAKACJE

  Policjanci warszawskiej „drogówki” na co dzień patrolują stołeczne ulice, jednocześnie uczulając na przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Zazwyczaj to właśnie pośpiech powoduje, że na chwilę zapominamy o zasadach. Często też zwyczajne rozkojarzenie lub po prostu przemęczenie może wpłynąć na naszą reakcję, bądź jej brak… Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że niebezpieczne sytuacje na drodze mogą skończyć się „nie tylko” mandatem…

Powrót na górę strony