Aktualności

Kontrole autokarów na terenie powiatu grodziskiego

Data publikacji 09.01.2018

Stan techniczny autokarów przewożących dzieci i młodzież do miejsc wypoczynku można sprawdzić w stałym punkcie kontrolnym, który mieści się w Grodzisku Maz. przy ul. Chełmońskiego 33 ( obok bazy PKS ). Policjanci podczas takiej kontroli sprawdzą między innymi: limit dopuszczalnego czasu jazdy, trzeźwość kierującego i sprawność techniczną pojazdu.

Kontrole odbywają się we wskazanym punkcie od poniedziałku do soboty w  godzinach 6:30 – 21:00. Aby taka kontrola mogła być wykonana, organizator wyjazdu powinien z minimum 4 dniowym wyprzedzeniem przysłać faksem lub mailowo do KPP w Grodzisku Maz. informację o potrzebie takiego sprawdzenia z podaniem terminu i godziny planowanego odjazdu oraz swoimi danymi wraz z numerem telefonu.

Badanie stanu trzeźwości kierującego autokarem ( bez kontroli stanu technicznego pojazdu )  można przeprowadzić wyłącznie w Komendzie Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim bez wcześniejszych uzgodnień telefonicznych.  

Dane Kontaktowe:

Wydział Ruchu Drogowego  KPP Grodzisk Mazowiecki     (22)-60-42-295,     fax. (22) 60-42-207

email: kppgrodzisk.wrd@ksp.policja.gov.pl

Zachęcamy również do skorzystania ze strony  https://bezpiecznyautobus.gov.pl
„Bezpieczny Autobus" to usługa realizowana przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, która pozwala sprawdzić podstawowe dane na temat autobusu lub autokaru. Dzięki temu przed wyjazdem na wycieczkę można się upewnić, czy autobus, którym my lub nasi bliscy będą jechać, ma ważne badanie techniczne, aktualne OC oraz czy jest oznaczony jako wycofany z ruchu. Otrzymany raport można łatwo zapisać
i wydrukować. Informacje o autobusie można otrzymać całkowicie bezpłatnie.

 

sj

Powrót na górę strony