Aktualności - Archiwum
Rozmiar czcionki
-
Spotkanie z maturzystami na temat służby w Policji
Maturzyści z grodziskiego Zespołu Szkół Nr 2 dowiedzieli się wczoraj jak zostać policjantem i na czym polega ta służba. Podczas spotkania policjantka z grodziskiej komendy i pracownica Sekcji Doboru Wydziału Kadr KSP udzielały młodzieży informacji związanych z naborem i pełnieniem służby w Policji.
Dodano: 28.02.2018 -
Do czego służą pasy bezpieczeństwa ?
Pierwsze trzypunktowe pasy bezpieczeństwa zostały zamocowane w samochodach marki Volvo w 1967 roku. Wymyślone w Szwecji przez inżyniera Nilsa Bohlina uratowały wiele istnień ludzkich. Obowiązek używania pasów bezpieczeństwa na przednich siedzeniach poza obszarem zabudowanym został wprowadzony w Polsce w 1983 roku. Od roku 1991 obowiązek używania pasów mają wszyscy pasażerowie na każdych drogach.
Dodano: 27.02.2018 -
47 kierowców jechało za szybko
W trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, grodziscy policjanci przeprowadzili wczoraj działania kontrolno-prewencyjne pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”. Ich głównym celem było egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości. W czasie akcji funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego ujawnili 47 kierowców, którzy jechali z nadmierną prędkością.
Dodano: 26.02.2018 -
Debaty społeczne w gminie Jaktorów i Baranów
O zagrożeniach m.in. zgłaszanych za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, programie „Dzielnicowy bliżej nas” i związanej z nim aplikacji „Moja Komenda” wczoraj i dziś rozmawiali grodziscy policjanci z mieszkańcami gmin Jaktorów i Baranów podczas debat społecznych. Uczestnicy mieli okazję podzielić się swoimi spostrzeżeniami na temat bezpieczeństwa i dowiedzieć się więcej o nowych narzędziach do zgłaszania zagrożeń i kontaktu z funkcjonariuszami.
Dodano: 23.02.2018 -
Rozmawiamy z młodzieżą o bezpieczeństwie w sieci
Wczoraj uczniowie Szkoły Podstawowej w Książenicach poznawali zagrożenia, na jakie narażeni są użytkownicy mediów elektronicznych. Podczas zajęć profilaktycznych policjant grodziskiej komendy przypominał przede wszystkim zasady prawidłowego korzystania z Internetu. Zwrócił uwagę na nieodpowiednie do wieku treści, zbyt ufne kontakty z osobami poznanymi w sieci, a także częste przypadki przemocy rówieśniczej za pośrednictwem sieci.
Dodano: 23.02.2018 -
Zapraszamy do udziału w debatach o bezpieczeństwie
Komendant Powiatowy Policji w Grodzisku Maz. – insp. Dariusz Lubański oraz Komendant Komisariatu Policji w Jaktorowie- podkom. Bartosz Zając zapraszają mieszkańców gminy Jaktorów i gminy Baranów do udziału w debatach społecznych. Spotkania odbędą się 22 i 23 lutego 2018r. w Urzędach Gmin. Podczas debat zostaną omówione problemy mieszkańców związane z lokalnymi zagrożeniami oraz działania policjantów w celu przeciwdziałania im.
Dodano: 21.02.2018 -
W trosce o bezpieczeństwo seniorów
Policjant z grodziskiej komendy spotkał się z kolejną grupą seniorów w Dziennym Domu Opieki Medycznej. Podczas rozmowy funkcjonariusz przestrzegał przed oszustwami na tzw. wnuczka, policjanta lub funkcjonariusza CBŚP i apelował o ostrożność podczas rozmów telefonicznych z nieznanymi osobami i nie przekazywanie im żadnych pieniędzy. Uczestnicy spotkania przypominali sobie także zasady bezpiecznych zachowań na drogach, szczególnie jako piesi i rowerzyści.
Dodano: 20.02.2018 -
Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem
Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem, który w tym roku potrwa od 19 do 25 lutego, to kolejna edycja akcji koordynowanej przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Związana jest ona z ustanowieniem dnia 22 lutego Dniem Ofiar Przestępstw.
Dodano: 20.02.2018 -
Edukacja na temat odpowiedzialności prawnej nieletnich
Policyjny profilaktyk z grodziskiej komendy i dzielnicowy z Żabiej Woli zorganizowali spotkanie z uczniami klas VII Szkoły Podstawowej w Józefinie. Zajęcia dotyczyły odpowiedzialności prawnej nieletnich oraz używania niedozwolonych substancji. Młodzież miała możliwość dowiedzieć się więcej na temat aktualnych zagrożeń i konsekwencji łamania prawa. Funkcjonariusze przekonywali młodych ludzi do odpowiedzialnych zachowań i unikania niebezpiecznych sytuacji.
Dodano: 19.02.2018 -
Nie daj się wciągnąć w tę grę!
Kolejny już rok policjanci w całym kraju, w tym funkcjonariusze Komendy Stołecznej Policji w ramach kampanii informacyjnej z partnerami zewnętrznymi ostrzegają osoby starsze przed oszustami metodą „na policjanta” i „na wnuczka”. Tylko w ubiegłym roku seniorzy stracili w ten sposób ponad 18 mln złotych. Nie bądźmy obojętni i ostrzeżmy naszych krewnych przed oszustami podszywającymi się pod członków rodziny lub policjantów.
Dodano: 19.02.2018 -
Walentynki-Święto Zakochanych- Ktoś bliski czeka na Ciebie
To idealny dzień, aby przypomnieć i uświadomić uczestnikom ruchu drogowego, że prawdziwa miłość to odpowiedzialność. To odpowiedzialność za drugiego człowieka. W trosce o bezpieczeństwo swoje oraz osób nam bliskich pamiętajmy o podstawowych zasadach obowiązujących w ruchu drogowym.
Dodano: 14.02.2018 -
Kiedy policjant może zatrzymać prawo jazdy?
Czy kierowcy zastanawiają się nad skutkami popełnienia wykroczenia? Chyba nie do końca! Zazwyczaj obawiają się w takim przypadku patrolu policyjnego i ewentualnej grzywny w postaci mandatu karnego. Jednak interwencja może skończyć się również zatrzymaniem prawa jazdy. A to może pociągnąć za sobą nie tylko skutki finansowe, ale także moralne i społeczne. Przepisy jasno określają obligatoryjne i fakultatywne przypadki zatrzymania dokumentu uprawniającego do kierowania pojazdami.
Dodano: 13.02.2018 -
Zadzwoń, gdy komuś zagraża wychłodzenie
Kiedy temperatura na zewnątrz gwałtownie spada nie zapominajmy, że są osoby, które mogą potrzebować naszej pomocy. Nie bądźmy obojętni i alarmujmy Policję za każdym razem, kiedy ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu. Jeden telefon pod numer 997 lub 112 może uratować komuś życie. Listę placówek pomocowych można sprawdzić dzwoniąc pod numer całodobowej bezpłatnej infolinii 987.
Dodano: 13.02.2018 -
Działania dla bezpieczeństwa pieszych
Policjanci ruchu drogowego w całym kraju prowadzili wczoraj ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Miały one na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów. Podczas akcji prowadzonej na terenie powiatu grodziskiego funkcjonariusze nałożyli łącznie 48 mandatów i pouczyli 20 użytkowników dróg, którzy złamali przepisy dotyczące bezpiecznego poruszania się po ulicach.
Dodano: 08.02.2018 -
Wpadł podczas kolejnej wizyty w szpitalu
Jak może zakończyć się pozostawienie swoich rzeczy bez opieki przekonał się mężczyzna, który stracił saszetkę z pieniędzmi i dokumentami w szpitalu. Grodziscy kryminalni szybko ustalili, kto mógł je zabrać i zatrzymali podejrzewanego 29–latka. Mężczyzna wpadł podczas kolejnej wizyty w placówce. Damian S. usłyszał zarzut dokonania kradzieży. Za to przestępstwo grozi mu nawet 5 lat więzienia.
Dodano: 08.02.2018 -
Ciężko ranny policjant potrzebuje naszej pomocy!!!
Marcin na co dzień pełni służbę patrolową na terenie V KP Policji Komendy Miejskiej Policji w Łodzi. 15 grudnia 2017 roku około godziny 17:40 wraz z koleżanką z patrolu został wezwany do jednego z mieszkań przy ulicy Przemysłowej w Łodzi. Z relacji zgłaszającego wynikało, że w jednym z mieszkań pod drzwiami leży ranna kobieta. Chęć niesienia pomocy skończyła się dla niego tragicznie.
Dodano: 08.02.2018 -
IX Międzynarodowy Turniej Służb Mundurowych w piłce nożnej halowej im. podkom. Andrzeja Struja
W tym roku przypada ósma rocznica śmierci Andrzeja Struja, policjanta, który będąc na urlopie zareagował na awanturujących się chuliganów na jednym ze stołecznych przystanków. Zmarł od ciosów nożem, zadanych przez jednego z napastników. Pośmiertnie został awansowany na pierwszy stopień oficerski i odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski oraz Krzyżem Zasługi za dzielność. 42-letni Andrzej Struj służył w Wydziale Wywiadowczo-Patrolowym Komendy Stołecznej Policji.
Dodano: 07.02.2018 -
Kolizja, wypadek- i co dalej?
W 2017 roku policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji interweniowali na miejscu 29.138 kolizji drogowych. Wiele z nich mogło obyć się bez pomocy policjantów. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, jeżeli na miejscu nie ma osób rannych bądź zabitych, uczestnicy zdarzenia drogowego wymieniają się między sobą danymi (tzw. oświadczenie). Całkiem inaczej wygląda sytuacja, jeżeli któryś z uczestników zdarzenia źle się poczuł i trzeba wezwać na miejsce pogotowie.
Dodano: 07.02.2018 -
Policyjne rady w Dniu Bezpiecznego Internetu
6 lutego po raz czternasty obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). Hasło zwraca uwagę na działanie każdego użytkownika sieci WWW. W czasach masowego korzystania z komputerów, czy urządzeń mobilnych, codziennie stykamy się z siecią internetową. Dlatego warto wspomnieć o tym, jak robić to bezpiecznie.
Dodano: 06.02.2018 -
Policjant zorganizował lekcje bezpieczeństwa
Policjant z grodziskiej komendy zorganizował kolejne spotkania profilaktyczne. Podczas zajęć z uczniami Szkoły Podstawowej w Książenicach funkcjonariusz przypominał zasady bezpieczeństwa w różnych miejscach i sytuacjach. Szczególnym tematem lekcji w każdej grupie było bezpieczeństwo na drodze. Uczestnicy zobowiązywali się do korzystania z policyjnych rad i przekazywania zdobytej wiedzy innym osobom.
Dodano: 06.02.2018 -
Odpowie za włamanie do restauracji
Grodziscy kryminalni w ciągu jednego dnia ustalili i zatrzymali 34-latka, podejrzanego o włamanie do lokalu gastronomicznego. W mieszkaniu mężczyzny policjanci znaleźli skradzione podczas przestępstwa rzeczy. Paweł S. usłyszał zarzut dokonania kradzieży z włamaniem.
Dodano: 05.02.2018 -
Akcja SMOG. Policjanci zatrzymali 87 dowodów rejestracyjnych
Wczorajsze działania „Smog” miały na celu zwrócenie uwagi na prawidłowy stan techniczny pojazdów i nadmierną emisję spalin do atmosfery. O tym jak jest to ważne, przypominali kierowcom policjanci ruchu drogowego. Akcja prowadzona była w godzinach 06.00 do 22.00 na terenie całego garnizonu stołecznego. Funkcjonariusze skontrolowali 1307 pojazdów, zatrzymano 87 dowodów rejestracyjnych.
Dodano: 02.02.2018 -
O zagrożeniach w sieci
Uczniowie Szkoły Podstawowej w Skułach poznawali zagrożenia, na jakie narażeni są użytkownicy mediów elektronicznych. Podczas zajęć profilaktycznych policjant grodziskiej komendy przypominał przede wszystkim zasady prawidłowego korzystania z Internetu. Zwrócił uwagę na nieodpowiednie do wieku treści, zbyt ufne kontakty z osobami poznanymi w sieci, a także częste przypadki przemocy rówieśniczej za pośrednictwem sieci.
Dodano: 01.02.2018