Aktualności - Archiwum
Rozmiar czcionki
-
Mały lub duży, biały, żółty, a może zielony? Każdy sprawi, że będziesz lepiej widoczny na drodze. Każdy ma olbrzymi wpływ na bezpieczeństwo. Mowa oczywiście o odblasku. Niezbędnym dodatku, który każdy pieszy poruszający się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, powinien mieć umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. „ODBLASKuj” to kampania społeczna Komendy Stołecznej Policji, której spot można będzie zobaczyć między innymi w komunikacji miejskiej i podmiejskich pociągach.
Dodano: 31.01.2018 ODBLASKuj, czyli świeć przykładem -
Dziś w budynku grodziskiej komendy Policji odbyła się narada roczna, podczas której policjanci podsumowali efekty swojej pracy w 2017 roku. W spotkaniu z kadrą kierowniczą jednostki uczestniczył I Zastępca Komendanta Stołecznego Policji- podinsp. Tomasz Szymański oraz przedstawiciele władz powiatowych i samorządowych, a także szefowie instytucji współpracujących z Policją w zakresie bezpieczeństwa. Po przedstawieniu wyników pracy grodziskich policjantów, komendanci podziękowali funkcjonariuszom za zaangażowanie w wypełnianiu obowiązków służbowych i wskazali obszary do dalszych wzmożonych działań. Szczególne podziękowania otrzymały również władze samorządowe za bardzo dobrą współpracę, której wymiernym efektem było wsparcie finansowe na zakup 4 nowych radiowozów i 2 rowerów oraz zrealizowanie wielu służb ponadnormatywnych.
Dodano: 29.01.2018 Grodziscy policjanci podsumowali 2017 rok -
Wczoraj policjanci ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim przeprowadzili na terenie powiatu ogólnopolskie działania „SMOG”. Głównym celem, działań było ujawnianie nieprawidłowości związanych ze złym stanem technicznym pojazdów a w szczególności eliminowanie z ruchu samochodów, których zły stan techniczny powodował zwiększoną emisję spalin do atmosfery. Policjanci sprawdzali, również działanie innych układów pojazdu.
Dodano: 26.01.2018 „Działania SMOG” -
W ramach działań „Bezpieczne Ferie” policjant grodziskiej komendy przeprowadził spotkanie profilaktyczne z dziećmi w Bibliotece Publicznej na ul. Wastfala w Grodzisku Mazowieckim. Uczestnicy zajęć zdobywali wiedzę na temat bezpieczeństwa w domu i na ulicy. Oprócz zasad zachowania w różnych miejscach, funkcjonariusz odpowiedział na przygotowane przez nie pytania. Dzieci dowiedziały się także wiele na temat pracy policjantów.
Dodano: 26.01.2018 Przypominamy dzieciom zasady bezpieczeństwa -
Ferie zimowe to czas zabaw dzieci na śniegu i lodzie. Niestety nie każde miejsce jest bezpieczne. Jeśli dzieci mają się bawić na lodzie pokrywającym zbiornik wodny, to lód powinien być wcześniej sprawdzony przez osoby dorosłe pod względem jego grubości i występowania przerębli. Grodziscy policjanci radzą co robić, aby uniknąć czyhających na lodzie zagrożeń.
Dodano: 24.01.2018 Bezpieczne zabawy na lodzie -
Ferie zimowe to dla dzieci więcej swobody i różnych pomysłów na korzystanie z wolnego czasu. Wiele dzieci spędza dużą część wolnych dni przed komputerem. Przez nieumiejętne korzystanie z Internetu młodzi ludzie mogą być narażeni na wiele niebezpieczeństw. Grodziscy policjanci radzą rodzicom jak zadbać o bezpieczeństwo swojego dziecka w sieci.
Dodano: 22.01.2018 Bezpieczne dziecko w Internecie -
Rozpoczęły się zimowe ferie dla uczniów naszego województwa. Nie wszystkie dzieci wyjadą jednak poza swoje miejsce zamieszkania. Najmłodszym, którzy ferie będą spędzać w domu i na podwórku, grodziscy policjanci podpowiadają co zrobić by ten czas minął spokojnie i bezpiecznie.
Dodano: 17.01.2018 Bezpieczne dziecko w domu i na podwórku -
Rozpoczęły się ferie zimowe i wzmożone w tym okresie wyjazdy. Dlatego też grodziscy policjanci przypominają o najważniejszych rzeczach, które należy wykonać przed wyruszeniem w podróż. To czy bezpiecznie dojedziemy do celu i szczęśliwie spędzimy ten wolny czas, w dużej mierze zależy od właściwego przygotowania samochodu i siebie do zimowego wyjazdu.
Dodano: 15.01.2018 Bezpiecznie dojedź na ferie -
15 stycznia na terenie naszego województwa rozpoczynają się ferie zimowe. Duża grupa dzieci i młodzieży wyjedzie na zorganizowane zimowiska lub rodzinne urlopy, ale wielu z nich zostanie w domach. Ważne jest, by w każdym miejscu zadbać o bezpieczeństwo podczas zimowego wypoczynku. Grodziscy policjanci przypominają podstawowe zasady bezpiecznego spędzania wolnego czasu.
Dodano: 12.01.2018 Wspólnie zadbajmy o bezpieczeństwo w czasie ferii -
Jak co roku policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, którego XXVI edycja odbędzie się w najbliższą niedzielę. W tym dniu na ulicach wszystkich województw pojawi się większa liczba patroli. Jeśli będziemy świadkami sytuacji wymagającej interwencji policjantów, alarmujmy, dzwoniąc pod bezpłatne numery telefonów 997, 112. Oto kilka porad, które pozwolą uniknąć nieprzyjemnych sytuacji.
Dodano: 12.01.2018 Policyjne rady na XXVI Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy -
Klub Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża przy Komendzie Stołecznej Policji już po raz kolejny organizuje Akcję Honorowego Oddawania Krwi. Wszystkich chętnych zapraszamy do stawienia się na dziedzińcu przed budynkiem KSP w piątek, 12 stycznia br. roku w godz. 8:00 - 14:00. Krew przeznaczona będzie dla policjantki z Ostrołęki, Emilii Tomczak, która walczy z białaczką.
Dodano: 11.01.2018 Akcja Honorowego Oddawania Krwi przed Komendą Stołeczną Policji -
W ostatnie dni przed feriami policyjny profilaktyk przeprowadza w placówkach oświatowych zajęcia związane z bezpieczeństwem w czasie zimowego wypoczynku. Uczestnikami takich spotkań byli wczoraj uczniowie Szkoły Podstawowej w Izdebnie Kościelnym. Funkcjonariusz grodziskiej komendy przypominał im zasady właściwych zachowań w różnych miejscach i reagowania na zagrożenia. Zapewniał również o dbaniu przez policjantów o ich bezpieczeństwo w czasie ferii i gotowości do udzielania pomocy w różnych trudnych sytuacjach.
Dodano: 11.01.2018 Prowadzimy zajęcia o bezpieczeństwie w czasie ferii -
Zanim wybierzemy się na zimowy urlop warto wcześniej pomyśleć o właściwym zabezpieczeniu swojego mieszkania lub posesji. Sposobem na bezpieczne pozostawienie swojego domu jest skorzystanie z zabezpieczeń technicznych lub zapewnienie codziennej opieki zaufanej osoby. Najlepszym i najtańszym sposobem jest jednak zaprzyjaźniony sąsiad. Grodziscy policjanci podpowiadają, o czym warto pamiętać przed każdym dłuższym wyjazdem.
Dodano: 10.01.2018 Zabezpiecz swój dom przed wyjazdem na ferie -
W ręce grodziskich policjantów wpadł 64–latek, podejrzany o włamanie do domu. Mężczyzna został zatrzymany jeszcze na miejscu przestępstwa. Zatrzymującym go policjantom przyznał się do wejścia do pomieszczenia, w którym zdążył się tylko poczęstować pączkiem. Henryk B. usłyszał zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem. Ten czyn zagrożony jest karą nawet 10 lat pozbawienia wolności.
Dodano: 10.01.2018 Zdążył tylko zjeść pączka -
Kamil D. został zatrzymany przez grodziskich policjantów tuż po dokonaniu przestępstwa. 18-latek jest podejrzany o to, że próbował siłą zmusić znajomego do oddania mu długu, a gdy to się nie udało, zabrał jego rower. Mężczyzna odpowie teraz przed sądem za wymuszenia zwrotu wierzytelności oraz kradzież.
Dodano: 09.01.2018 Nie odzyskał długu, usłyszał zarzuty -
Gdy temperatura na zewnątrz gwałtownie spada nie zapominajmy, że są osoby, które mogą potrzebować naszej pomocy. Nie bądźmy obojętni i alarmujmy Policję za każdym razem, kiedy ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu. Jeden telefon pod numer 997 lub 112 może uratować komuś życie. Listę placówek pomocowych można sprawdzić dzwoniąc pod numer całodobowej bezpłatnej infolinii 987, działąjącej w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim.
Dodano: 08.01.2018 Zadzwoń, gdy komuś zagraża wychłodzenie -
Zarzut posiadania środków odurzających usłyszał 24-latek, zatrzymany przez grodziskich policjantów. Funkcjonariusze wyjaśnili, że mężczyzna był właścicielem opakowania z ponad 20 gramami amfetaminy i porcją marihuany, które zostało zabezpieczone w samochodzie. Paweł M. przyznał się do winy i dobrowolnie poddał karze. Popełnione przez niego przestępstwo narkotykowe zagrożone jest karą nawet 3 lat pozbawienia wolności.
Dodano: 08.01.2018 Znaleźli narkotyki w samochodzie -
Dziś przed 6.00 w Kozerkach doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Kierujący iveco śmiertelnie potrącił jadącego przed nim rowerzystę. Policjanci wyjaśniają przyczyny tego zdarzenia i apelują do wszystkich użytkowników dróg o szczególną ostrożność i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa podczas każdej podróży.
Dodano: 05.01.2018 Rowerzysta zginął w wypadku. Policjanci apelują o ostrożność na drogach! -
Uczniowie z grodziskiej Szkoły Podstawowej Nr 1 wzięli udział w policyjnej prelekcji na temat bezpieczeństwa. Funkcjonariusz prowadzący spotkanie przypomniał uczestnikom, jak należy zachowywać się w różnych miejscach, aby nie narazić się na zagrożenia. Wskazywanie dzieciom najważniejszych zasad bezpieczeństwa jest szczególnie ważne przed zbliżającymi się feriami zimowymi.
Dodano: 05.01.2018 Przypominamy dzieciom zasady bezpieczeństwa -
Grodziscy kryminalni ustalili i zatrzymali 37-latka, podejrzanego o kradzież. Mężczyzna wykorzystał otwarte drzwi samochodu i zabrał z niego portfel właściciela. Paweł W. usłyszał zarzut kradzieży i dobrowolnie poddał się karze. Dokonanie tego przestępstwa zagrożone jest nawet 5-letnim pozbawieniem wolności.
Dodano: 05.01.2018 Wykorzystał otwarte drzwi auta -
Lubisz pomagać innym? Lubisz wyzwania? Cenisz stabilne warunki zatrudnienia? Zostań policjantem! To zawód dla ludzi z pasją. Wymagający i dający dużo satysfakcji z możliwości pomocy innym ludziom. Jeśli chcesz z nami pracować – przystąp do działania!
Dodano: 04.01.2018 Zostań policjantem! -
Promowanie sposobów atrakcyjnego i bezpiecznego spędzenia wolnego czasu w ferie to główny cel konkursu skierowanego do organizacji pozarządowych. Do 10 stycznia 2018 roku można zgłaszać inicjatywy, które będą realizowane z dziećmi podczas ferii.
Dodano: 03.01.2018 KONKURS NA NAJCIEKAWSZĄ INICJATYWĘ PROFILAKTYCZNO-EDUKACYJNĄ -
Od 5 października 2016r. na terenie całego kraju funkcjonuje Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Do tej pory ponad milion użytkowników naniosło na mapę ponad 500 tys. zgłoszeń. Na terenie powiatu grodziskiego na mapie zostały zgłoszone 1883 różne zagrożenia. 1587 zgłoszeń zostało naniesionych w 2017 roku. Największa ich liczba dotyczy nieprawidłowego parkowania i przekraczania dozwolonej prędkości jazdy. Zachęcamy do korzystania z aplikacji i informowania tą drogą policjantów o zagrożeniach, które zmniejszają poczucie bezpieczeństwa.
Dodano: 03.01.2018 Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa w powiecie grodziskim -
Dzisiejszej nocy i rano na drogach powiatu grodziskiego doszło do kilku zdarzeń drogowych. Na szczęście nikt w nich nie ucierpiał. Przyczyną kolizji było zwykle niedostosowanie prędkości jazdy do warunków na drogach, a dokładnie nieuwzględnianie śliskich jezdni. Grodziscy policjanci apelują o rozwagę i zachowanie szczególnej ostrożności w czasie każdej zimowej podróży.
Dodano: 02.01.2018 Uwaga! Śliskie jezdnie – jedź wolniej!