Poznaj i zrozum ryzyko…
Komenda Stołeczna Policji w Warszawie i Okręgowy Inspektorat Służby Więziennej, pod honorowym patronatem Wojewody Mazowieckiego Jacka Kozłowskiego i Komendanta Stołecznego Policji nadinsp. Dariusza Działo, organizują kampanię edukacyjno-informacyjną pt:. „Poznaj i zrozum ryzyko… Służba Więzienna i Policja o odpowiedzialności, ochronie i zachowaniu uczestników ruchu drogowego”.
Kampanię społeczną pt:. „Poznaj i zrozum ryzyko… Służba Więzienna i Policja o odpowiedzialności, ochronie i zachowaniu uczestników ruchu drogowego” inauguruje, organizowana w dniu 10 czerwca w Areszcie Śledczym w Warszawie-Mokotowie w godz. 10.00-14.00, konferencja naukowa dotycząca edukacji i profilaktyki związanej z zagrożeniami w ruchu drogowym oraz „trzeźwości za kółkiem” jako najlepszego sposobu na kształtowanie bezpieczeństwa na drogach.
Kampania społeczna oparta jest przede wszystkim na plenerowej wystawie plakatów „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym, prezentowanej na murze Aresztu Śledczego w Warszawie-Mokotowie przy ul. Rakowieckiej 37, dostępnej dla wszystkich mieszkańców stolicy.
Na konferencję w dniu 10 czerwca zostali zaproszeni m.in. dyrektorzy i instruktorzy Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego, rektorzy Uczelni Wyższych, przedstawiciele kół naukowych, przedstawiciele instytucji rządowych i pozarządowych, przedstawiciele Policji, Służby Więziennej i Straży Miejskiej.
W trakcie konferencji zostaną zaprezentowane filmy edukacyjne Wydziału Ruchu Drogowego, Wydziału Prewencji Komendy Stołecznej Policji (film wyłoniony w ramach konkursu „Świadomi Wyboru”) oraz OISW w Warszawie w ramach projektu „Więzienie Stracony Czas”. Wartością dodaną konferencji będzie możliwość nawiązania współpracy m.in. z Wojewódzkimi Ośrodkami Ruchu Drogowego w zakresie określenia potrzeb i modelu scenariusza zajęć przeznaczonego dla osób pełnoletnich, które odbywają szkolenie lub przystępują do egzaminu na prawo jazdy. Opracowany scenariusz zajęć (wraz z pakietem filmowym) będzie dodatkowym narzędziem pracy, służącym do zbudowania przekonania, iż zachowanie każdego uczestnika ruchu drogowego ma wpływ na bezpieczeństwo innych, a co za tym idzie, każdy odpowiedzialny jest za bezpieczeństwo ruchu drogowego.
kz/KSP