Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Żabiowolscy policjanci edukują mieszkańców przed wakacjami

Data publikacji 20.06.2024

Żabiowolscy policjanci regularnie włączają się w działania gminy, podczas których możliwe jest przekazywanie wiedzy meszkańcom na temat bezpieczeństwa. Ostatnio dobrą okazją ku temu były zajęcia w szkole i piknik w Domu Kultury. Uczniowie na lekcji z dzielnicowym i uczestnicy pikniku zostali wyposażeni w informacje o zagrożeniach w czasie nadchodzących wakacji i sposobach ich unikania. Nie zabrakło też rad w zakresie przeciwdziałania włamaniom, kradzieżom, czy oszustwom. Spotkania z policjantami urozmaicały pokazy służbowego sprzętu i wyposażenia.

Dzielnicowy podczas spotkań z uczniami Szkoły Podstawowej w Józefinie przekazał im szereg informacji  na temat zagrożeń, na jakie mogą być narażeni w czasie wakacji. Przypomniał o zasadach ostrożności podczas poruszania się po drogach pieszo, na rowerach, czy w czasie podróży samochodem. Mocno podkreślał, jak ważne są właściwe i rozważne zachowania nad wodą, a także w kontaktach z obcymi i nowopoznanymi osobami. Policjant uczulał również na niewłaściwe korzystanie z sieci.  

W trakcie pikniku na uczestników czekało policyjne stanowisko z informacjami profilaktycznymi, przy którym każdy mógł dowiedzieć się, jak bezpiecznie zachowywać się w różnych miejscach i okolicznościach, także podczas letniego wypoczynku. Policjanci ostrzegali mieszkańców przed oszustami, którzy stosują różne metody, aby wyłudzić pieniądze. Przypominali także o odpowiednim zabezpieczaniu domu, posesji, pojazdów i innych wartościowych rzeczy przed włamywaczami i złodziejami, szczególnie podczas dłuższych wyjazdów. Młodzież i rodzice mogli zapoznać się z zagrożeniami w sieci i metodami zapobiegania im. Dla zainteresowanych służbą w Policji udostępniane były informatory. Funkcjonariusze prezentowali także radiowozy, motocykl oraz sprzęt wykorzystywany podczas codziennych służb.

asp.sztab. Katarzyna Zych

  • Grupa policjantów i pojazdy służbowe przy stanowisku na pikniku
    Policjanci podczas działań profilaktycznych
  • Dzielnicowy z grupą uczniów w sali
    Dzielnicowy podczas działań profilaktycznych
  • Grupa policjantów przy stanowisku na pikniku
    Policjanci podczas działań profilaktycznych
Powrót na górę strony