Aktualności

Ze złości wybił szybę w sklepie

Data publikacji 10.05.2024

Skuteczne działania grodziskich kryminalnych doprowadziły do zatrzymania sprawcy uszkodzenia mienia. Mimo tego, że zdarzenie miało miejsce w Grodzisku Maz., policjanci bardzo szybko odnaleźli podejrzanego w żabiowolskiej gminie. 29-latek przyznał się do wybicia szyby wystawowej sklepu. Swoje bezprawne zachowanie tłumaczył zdenerwowaniem. Mężczyzna usłyszał zarzut karny, który jest zagrożony nawet 5-letnim pozbawieniem wolności.

Gdy tylko grodziscy policjanci przyjęli zgłoszenie uszkodzenia szyby w jednym z grodziskich sklepów przez nieznanego klienta, natychmast rozpoczęli ustalanie sprawcy tego przestępstwa. W szybkim zatrzymaniu podejrzanej osoby pomogła szeroka wiedza kryminalnych. Po wykonaniu szeregu czynnności operacyjnych funkcjonariusze pojechali pod ustalony adres w żabiowolskiej gminie, gdzie zastali wytypowanego 29-latka.

Podczas czynnności dochodzeniowo-śledczych mężczyzna przyznał się do wybicia sklepowej szyby, tłumacząc się zdenerwowaniem. Przedstawiony przez policjantów  zarzut popełnienia przestępstwa uświadomił mu odpowiedzialność karną za swoje zachowanie. Uszkodzenie mienia zagrożone jest karą nawet 5 lat pozbawienia wolności.

asp. sztab. Katarzyna Zych

Powrót na górę strony