Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

O niebezpiecznych substancjach z młodzieżą w Międzyborowie

Data publikacji 11.04.2024

Wśród tematów, o których rozmawiają grodziscy policjanci z mieszkańcami powiatu, są także zagrożenia związane z używaniem niebezpiecznych substancji. Podczas spotkań z uczniami Szkoły Podstawowej w Międzyborowie profilaktyk z grodziskiej komendy przekazywał informacje na temat skutków ich zażywania, a także przepisów prawnych w zakresie przestępstw narkotykowych i instytucji udzielających pomocy w trudnych sytuacjach życiowych.

Jednym z najważniejszych zadań Policji jest zapobieganie różnego rodzaju zagrożeniom. Takim może być zażywanie niebezpiecznych substancji, czego skutki często są bardzo groźne dla zdrowia, a nawet życia. W celu podnoszenia świadomości w tym zakresie grodziscy policjanci prowadzą działania profilaktyczne z różnymi grupami odbiorców.

Uczestnikami ostatnich spotkań z policjantem zajmującym się profilaktyką społeczną byli uczniowie Szkoły Podstawowej w Międzyborowie. Funkcjonariusz zaprezentował młodzieży materiał filmowy, który był podstawą do rozmowy o tym poważnym zagrożeniu.  Oprócz skutków zdrowotnych, policjant omówił także konsekwencje prawne dotyczące przestępstw narkotykowych i wskazał instytucje udzielające pomocy w różnego rodzaju problemach.

Jeśli Ty lub ktoś z Twojego otoczenia potrzebuje pomocy, szukaj jej pod tymi numerami:

- 801 199 990 – Ogólnopolski Telefon Zaufania „Narkotyki- Narkomania”

- 116 111 - Telefon Zaufania dla dzieci i młodzieży

- 116 123 - Telefon zaufania dla osób dorosłych w kryzysie emocjonalnym

- 112 – numer alarmowy w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia

Pamiętaj, że:

  1. Alkohol w dużej dawce może spowodować poważne zagrożenie dla Twojego zdrowia, a nawet życia;
  2. Nie eksperymentuj z lekami bez recepty;
  3. Nie ma bezpiecznych narkotyków;
  4. Nigdy nie wiesz, co zażywasz, co zawiera dana substancja i jak właśnie na Ciebie zadziała;
  5. Nie zwlekaj z wezwaniem pomocy, gdy Ty lub ktoś w Twoim otoczeniu źle się czuje po zażyciu jakiegoś środka- za jakiś czas może być za późno na ratowanie.

Mamy nadzieję, że wśród uczestników znajdzie się duża grupa osób wybierających zdrowy i bezpieczny styl życia i zachęcająch do tego innych.

asp.sztab. Katarzyna Zych

Powrót na górę strony