Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nie skorzystają z zapasów skradzionej kawy i słodyczy

Data publikacji 08.04.2024

Tymczasowy areszt zastosował sąd wobec kobiety i mężczyzny, zatrzymanych przez grodziskich policjantów. Para obywateli Mołdawii wpadła na gorącym uczynku kradzieży sklepowej. W ich samochodzie funkcjonariusze znaleźli rzeczy z dokonanych wcześniej przestępstw. Funkcjonariusze szybko ustalili, że w ciągu dwóch miesięcy te same osoby wielokrotnie kradły artykuły spożywcze w różnych placówkach handlowych. Na wniosek śledczych i grodziskiej prokuratury oboje spędzą w areszcie najbliższe 3 miesiące.

Po 18.00 grodziscy policjanci zostali wezwani na miejsce kradzieży sklepowej. Pracownik ochrony ujął w placówce klientkę z 11 opakowaniami czekoladek, z którymi próbowała wyjść bez zapłaty.

Informację o zatrzymaniu szybko zweryfikowali kryminalni, którzy w trakcie prowadzonych wcześniej czynności operacyjnych ustalili, że ta sama kobieta jest podejrzewana o dokonywanie wielu podobnych przestępstw w tym i innych sklepach. Z policyjnej wiedzy wynikało, że zatrzymana „działała” wspólnie z mężczyzną, który na miejsca kradzieży przywoził ją oplem. Po krótkich poszukiwaniach w okolicy, policjanci namierzyli auto, którego kierowca pospiesznie chciał opuścić parking pobliskiej stacji paliw. W przeszukanym pojeździe kryminalni znaleźli 2 torby podróżne wypełnione słodyczami i kawą. Jak się okazało artykuły pochodziły z wcześniejszych kradzieży.

50-latka i 55–latek zostali zatrzymani do dalszych czynności. W trakcie intensywnych działań dochodzeniowo- śledczych policjanci potwierdzili udział obu osób w pięciu kradzieżach, dokonanych w ciągu ostatnich dwóch miesięcy w sklepach na naszym terenie i w innych miastach na Mazowszu. Ustalona do tej pory wartość zabranego przez nich towaru wyniosła około 2200 złotych.

Dotychczas zebrane materiały trafiły do Prokuratury Rejonowej w Grodzisku Maz., która złożyła wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec zatrzymanych obywateli Mołdawii bez stałego miejsca zamieszkania w naszym kraju. Sąd zdecydował o aresztowaniu obojga na 3 miesiące.

Policjanci nadal intensywnie ustalają miejsca i terminy kradzieży, których mogła dokonywać zatrzymana para.

asp.sztab. Katarzyna Zych

Powrót na górę strony