Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany kierowca jechał nietrzeźwy, mimo dożywotniego zakazu

Data publikacji 06.09.2023

Ogromną nieodpowiedzialnością wykazał się kierowca volkswagena zatrzymany przez grodziskich policjantów. Podczas kontroli stanu trzeźwości okazało się, że mężczyzna ma w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Dodatkowo prowadził pojazd mimo sądowego zakazu, a także był poszukiwany do odbycia kary za podobne zachowania w przeszłości.

Po 17.00 policjanci grodziskiej „drogówki” podczas prowadzonych działań na terenie baranowskiej gminy zatrzymali do kontroli kierującego volkswagenem. Już pierwszy kontakt z 36–latkiem nasunął podejrzenia, że mają do czynienia z nietrzeżwym kierowcą. Wynik 2,7 promila alkoholu w organizmie mężczyny potwierdziło przeprowadzone na miejscu badanie.

Pojazd został przekazany wskazanej osobie, a kierowca trafił do jaktorowskiego komisariatu. Dalsze sprawdzenia jego danych i uprawnień do kierowania także okazały się podstawą do zatrzymania na dłużej. Policyjne sprawdzenia wykazały, że mężczyzna ma dożywotni sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych i decyzję o cofnięciu uprawnień, a dodatkowo jest poszukiwany do odbycia kary za popełnienie wcześniej podobnego przestępstwa drogowego.

Po wytrzeźwieniu 36-latek usłyszał kolejny zarzut kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości, będąc wcześniej prowomocnie skazanym za taki sam czyn oraz w trakcie obowiązywania dożywotniego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów i niestosując się do decyzji starosty o cofnięciu uprawnień. Jako osoba poszukiwana do odbycia kary pozbawienia wolności, mężczyzna został doprowadzony do zakładu penitencjarnego, gdzie spędzi najbliższe 3 miesiące. 

Postępowanie w powyższej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Żyrardowie.

asp.sztab. Katarzyna Zych

Powrót na górę strony