Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadli po kradzieży dwóch aut ciężarowych

Data publikacji 05.06.2023

Wnikliwe i skuteczne działania grodziskich policjantów pionu kryminalnego zakończyły się zatrzymaniem pięciu osób. W ręce funkcjonariuszy wpadli mężczyźni w wieku od 23 do 43 lat, podejrzani o kradzież samochodów ciężarowych. W trakcie prowadzonej akcji odzyskane zostały obydwa pojazdy. Organizator przestępczego procederu został już tymczasowo aresztowany, wobec dwóch innych osób zastosowano policyjne dozory, a na decyzje o środkach zapobiegawczych oczekują dwaj pozostali zatrzymani.

Wzmożone działania grodziskich kryminalnych prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Grodzisku Maz., rozpoczęły się natychmiast po zgłoszeniu kradzieży dwóch samochodów ciężarowych z naczepami, zaparkowanych na jednej z posesji w mieście. Dokładne poszukiwania w terenie już po kilku dniach doprowadziły do odnalezienia przez funkcjonariuszy obydwu pojazdów. Mercedes i man miały wymontowane nadajniki GPS i zmienione tablice rejestracyjne. Policjanci wnikliwie zbierali i analizowali informacje o możliwych sprawcach tego przestępstwa. Ich ustalenia prowadziły aż w okolice Szczecina, gdzie mogły przebywać podejrzane osoby.

Podczas przygotowanej akcji na terenie województwa zachodniopomorskiego kryminalni zatrzymali czterech wytypowanych wcześniej mężczyzn. Wykonane czynności dochodzeniowo-śledcze potwierdziły ich wspólny udział w przestępczym procederze kradzieży aut. Kilka dni później funkcjonariusze zatrzymali także 39–latka, który najprawdopodobniej zorganizował bezprawne działania grupy.

Wszyscy zatrzymani w grodziskiej prokuraturze usłyszeli zarzuty wspólnego dokonania kradzieży pojazdów o wartości około 200 tysięcy złotych. Wobec 39-latka na wniosek grodziskiego prokuratora sąd zastosował tymczasowe aresztowanie na 3 miesiące. 23–latek i 24–latek zostali objęci policyjnymi dozorami, a pozostali dwaj mężczyźni oczekują na decyzję w sprawie zastosowania środków zapobiegawczych. Sprawa ma charakter rozwojowy.

asp.sztab. Katarzyna Zych/ea

 • Policjant i zatrzymany mężczyzna na korytarzu komendy
  Policjant z jednym z zatrzymanych mężczyzn
 • Policjant i zatrzymany podczas czynności procesowych
  Policjant z jednym z zatrzymanych mężczyzn
 • Policjant i zatrzymany przed kratą
  Policjant z jednym z zatrzymanych mężczyzn
 • Policjant i zatrzymany przed budynkiem komendy
  Policjant z jednym z zatrzymanych mężczyzn
 • Policjant trzyma zatrzymanego na korytarzu komendy
  Policjant z jednym z zatrzymanych mężczyzn
Powrót na górę strony