Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadli podczas pakowania nielegalnych papierosów

Data publikacji 21.05.2020

Prawie 64 tysiące sztuk papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy zabezpieczyli grodziscy kryminalni na jednej z posesji w gminie Baranów. Na miejscu policjanci zatrzymali mężczyznę i 2 kobiety przy pakowaniu towaru. 57-latek, 44-latka i 68-latka odpowiedzą za przestępstwo z kodeksu karnego skarbowego. Decyzją prokuratora cała trójka została objęta dozorami Policji. Za paserstwo celne i akcyzowe może im grozić kara nawet 3 lat pozbawienia wolności.

Podczas realizacji swoich zadań grodziscy kryminalni ustalili adres, pod którym mogły być przechowywane nielegalne wyroby tytoniowe. Na potwierdzenie tych informacji, skontrolowali jedną z posesji w gminie Baranów. W domu funkcjonariusze zastali dwie kobiety pakujące papierosy do pudełek, a na posesji jeszcze jednego mieszkańca. Podczas przeszukania wszystkich pomieszczeń policjanci znaleźli opakowania z dużą ilością papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy skarbowej oraz materiały do przygotowania produktów na sprzedaż.

Funkcjonariusze sprawdzili także samochód użytkowany przez 57–latka, w którym zabezpieczyli na poczet przyszłych kar pieniądze w kwocie 10 tys. złotych. Wyroby tytoniowe trafiły do policyjnego depozytu, a ich posiadacze do celi grodziskiej komendy.

Po wykonaniu dalszych czynności policjanci ustalili, że mężczyzna i 2 kobiety przechowywali  w domu prawie 64 tysiące  sztuk papierosów z przemytu. Straty Skarbu Państwa z tytułu należności podatkowych  w przypadku wprowadzenia na rynek nielegalnego towaru, wyniosłyby  ponad 72 tysiące złotych.  57-latek, 68-latka i 44-latka usłyszeli zarzuty  wspólnego dokonania przestępstwa z kodeksu karnego skarbowego. Za ten czyn grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności. Prokurator zdecydował o objęciu zatrzymanych policyjnymi dozorami.

asp.sztab. Katarzyna Zych/ea

 • Zabezpieczone przez policjantów papierosy
  Zabezpieczone przez policjantów papierosy
 • Zabezpieczony przez policjantów towar
 • Zabezpieczony przez policjantów towar
  Zabezpieczony przez policjantów towar
 • Policjant przesłuchuje zatrzymanego mężczyznę
  Policjant przesłuchuje zatrzymanego mężczyznę
 • Policjantka przesłuchuje zatrzymaną kobietę
  Policjantka przesłuchuje zatrzymaną kobietę
Powrót na górę strony