Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odzyskane maszyny budowlane, zatrzymani podejrzani o paserstwo i kradzież

Data publikacji 01.05.2020

Grodziscy policjanci zakończyli sprawę kradzieży maszyny budowlanej. Utracony sprzęt już kilka tygodni temu wrócił do właściciela, a posiadający go 25-latek usłyszał zarzuty paserstwa. W środę kryminalni zatrzymali również 24-latka, podejrzanego o kradzież piły, a także innych rzeczy. Obaj mężczyźni przyznali się do popełnionych przestępstw i dobrowolnie poddali karom.

Kilka tygodni temu grodziscy policjanci otrzymali zgłoszenie kradzieży maszyny z terenu budowy. Pokrzywdzony przekazał im wtedy także informację o miejscu, gdzie może być przechowywany utracony sprzęt. Funkcjonariusze pojechali pod wskazany adres. Na terenie posesji znaleźli poszukiwaną piłę do cięcia gazobetonu o wartości około 12 tys. złotych. Podczas przeszukania całego terenu odzyskali także inną maszynę budowlaną, poszukiwaną przez policjantów z Koronowa. Sprzęty zostały zabezpieczone, a dysponujący nimi 25-latek zatrzymany. Mężczyzna przyznał się do paserstwa i dobrowolnie poddał karze za to przestępstwo.

Grodziscy kryminalni nie zakończyli na tym swoich działań. Nadal poszukiwali sprawcy kradzieży. Skrupulatnie zbierane informacje i ustalenia pomogły im wytypować osobę podejrzaną o to przestępstwo. W środowy poranek policjanci pojechali do domu 24-latka. W jego mieszkaniu znaleźli radioodbiorniki i inne drobne przedmioty, które także mogły pochodzić z kradzieży. Funkcjonariusze prowadzący czynności dochodzeniowo-śledcze potwierdzili, że zabezpieczone rzeczy zginęły w firmie, w której wcześniej pracował podejrzany. Zatrzymany usłyszał zarzuty dokonania obu kradzieży. Mężczyzna przyznał się do przestępstw i dobrowolnie poddał karze grzywny i obowiązkowi naprawienia szkód.

asp.sztab. Katarzyna Zych/ak

Powrót na górę strony