Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Chciał skrócić sobie drogę, wyrywał ogrodzenie

Data publikacji 23.04.2020

Grodziscy policjanci ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o zniszczenie mienia. 19-latek usłyszał zarzuty dwukrotnego uszkodzenia ogrodzenia należącego do wspólnoty mieszkaniowej. Młody człowiek przyznał się do przestępstwa i dobrowolnie poddał karze.

Finałem czynności wykonywanych przez grodziskich policjantów w sprawie uszkodzonego ogrodzenia było zatrzymanie osoby podejrzanej o ten czyn. Ze zgłoszenia przedstawiciela wspólnoty mieszkaniowej wynikało, że w ciągu dwóch dni nieznany sprawca wyrywał siatkę ogrodzeniową, co spowodowało straty na około 1500 złotych. Zebrane przez policjantów informacje pozwoliły na wytypowanie podejrzanego mężczyzny. Kryminalni zatrzymali go w miejscu zamieszkania.

Po przedstawieniu zarzutów dwukrotnego uszkodzenia mienia19-latek przyznał się do popełnienia przestępstwa. Swoje zachowanie tłumaczył chęcią skrócenia sobie drogi przez osiedle. Jako karę, której dobrowolnie się poddał, będzie teraz wykonywał prace społeczne. Za uszkodzenie mienia kodeks karny przewiduje nawet 5 lat pozbawienia wolności.

 

asp.sztab. Katarzyna Zych/mb

Powrót na górę strony