Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant z wizytą u przedszkolaków w Książenicach

Data publikacji 26.09.2019

Jak zadbać o swoje bezpieczeństwo podczas podróży, w domu i innych miejscach oraz jak wezwać pomoc w razie potrzeby - to tylko niektóre tematy zajęć z przedszkolakami, które przeprowadził policyjny profilaktyk z grodziskiej komendy. Podczas spotkań dzieci były bardzo ciekawe zadań, jakie wykonują na co dzień funkcjonariusze i chętnie poznawały wyposażenie służbowe policjantów.

Policjant zajmujący się profilaktyką społeczną przeprowadził kolejne zajęcia z przedszkolakami. Dzieci z Przedszkola „Mały Wielki Świat” w Książenicach miały okazję poznać policyjną pracę  i porozmawiać z funkcjonariuszem o bezpieczeństwie. Przekazywane przez profilaktyka zasady dotyczyły głównie właściwych zachowań w ruchu drogowym.  Policjant przypomniał najmłodszym jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię i podróżować samochodem. Dzieci poznały również numery alarmowe  do służb i sposoby wzywania pomocy.

Uczestnicy mieli też okazję dowiedzieć się jakie zadania wykonują na co dzień policjanci i jakich przedmiotów używają podczas służby. W policyjnej czapce, z lizakiem lub kajdankami w ręku chętnie wcielały się w rolę funkcjonariusza. Prowadzący zajęcia podkreślał, że głównym zadaniem policjantów jest niesienie pomocy każdej osobie, która tego potrzebuje i życzył uczestnikom „wszystkiego bezpiecznego”.

 

kz

 

  • Policjant w sali przedszkolnej zapoznaje dzieci z wyposażeniem służbowym
    Policjant na zajęciach profilaktycznych w przedszkolu
  • Dzieci zapoznają się z wyposażeniem służbowym policjantów
    Policjant na zajęciach profilaktycznych w przedszkolu
  • Policjant zapoznaje dzieci w przedszkolu z wyposażeniem służbowym
    Policjant na zajęciach profilaktycznych w przedszkolu
Powrót na górę strony