Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

O bezpieczeństwie i nowych aplikacjach rozmawialiśmy podczas pikniku

Data publikacji 13.06.2017

W ostatnią sobotę grodziscy policjanci brali udział w kolejnym spotkaniu z mieszkańcami czterech sołectw w ramach organizowanego w gminie programu „Nasze wsie naszą dumą”. Policyjne stanowisko było elementem pikniku rodzinnego, który odbywał się w miejscowości Janinów. Spotkanie było okazją do rozmów z dorosłymi i dziećmi na temat bezpieczeństwa oraz przekazywania informacji o nowych policyjnych narzędziach do kontaktu z funkcjonariuszami.

W ostatnią sobotę policjanci grodziskiej komendy uczestniczyli w kolejnym gminnym pikniku, który odbywał się tym razem we wsi Janinów. Oprócz dbania o bezpieczeństwo uczestników, funkcjonariusze przygotowali stanowisko, przy którym można było m.in. rozmawiać z dzielnicowym opiekującym się rejonem sołectw organizujących spotkanie. Policjant informował dorosłych o zagrożeniach, jakie zauważa w ich rejonie zamieszkania i radził jak ich unikać. Prezentował również nowe narzędzia kontaktu z nim i innymi policjantami- Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikację Moja Komenda. Rodzice za pomocą alkogogli sprawdzali również jak widzi nietrzeźwy kierowca i razem z policjantami przekonywali swoje dzieci aby nie wsiadały do samochodu, którym ma kierować taka osoba.

Policyjne stanowisko cieszyło się także dużym zainteresowaniem najmłodszych uczestników. Dzieci miały okazję zapoznać się, a nawet przymierzyć sprzęt i wyposażenie służbowe mundurowych i dowiedzieć się wiele na temat bezpieczeństwa w różnych sytuacjach. Chętnie odpowiadały na pytania funkcjonariuszy dotyczące zachowań podczas zbliżających się wakacji, szczególnie na drodze, wobec osób obcych, czy w czasie surfowania w sieci.

Zarówno dorośli, jak i dzieci byli zapewniani przez policjantów o stałej dbałości o bezpieczeństwo wszystkich mieszkańców i możliwości kontaktu w każdej sytuacji zagrożenia.

 

kz

  • Policyjne stanowisko na pikniku
  • Policyjne stanowisko na pikniku
  • Policyjne stanowisko na pikniku
Powrót na górę strony