Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Za rozbój trafią za kratki

Data publikacji 23.09.2015

Grodziscy kryminalni rozwiązali sprawę rozboju, do którego doszło kilka tygodni temu w Podkowie Leśnej. Policjanci zatrzymali 20-latka i 18-latka, podejrzanych o udział w tym przestępstwie. Dawid F. i Konrad B. przyznali się do zarzutów. Obaj młodzi mężczyźni dobrowolnie poddali się karom pozbawienia wolności. Rozbój zagrożony jest karą nawet 12 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło 27 sierpnia w Podkowie Leśnej. Jak ustalili policjanci, do mężczyzny stojącego na peronie stacji kolejowej podeszła grupa młodych osób, które zażądały od niego pieniędzy. Pokrzywdzony wyjął pieniądze i wtedy został uderzony w twarz, a napastnicy uciekli z jego portfelem. W wyniku obrażeń ciała zgłaszający trafił do szpitala. Sprawą natychmiast zajęli się grodziscy kryminalni.

Po wielu czynnościach i ustaleniach policjanci wytypowali 2 mężczyzn, którzy mogli brać udział w zdarzeniu. 20-latak i 18-latek zostali zatrzymani. Wcześniej karani Dawid F. i Konrad B. usłyszeli zarzuty dokonania rozboju. Obaj mężczyźni przyznali się do przestępstwa i dobrowolnie poddali karom bezwzględnego pozbawienia wolności. Starszy z zatrzymanych spędzi za kratkami najbliższy rok, a młodszy 3 lata. Za rozbój kodeks karny przewiduje karę nawet 12 lat więzienia.


kz
 

Powrót na górę strony