Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podziękowania za obywatelską postawę

Data publikacji 11.05.2015

W ostatni czwartek w grodziskiej komendzie odbyło się sympatyczne spotkanie z mężczyzną, który przyczynił się do zatrzymania sprawców kradzieży w Podkowie Leśnej. Komendant Powiatowy Policji w Grodzisku Mazowieckim młodszy inspektor Dariusz Zalesiński i Kierownik Posterunku w Podkowie Leśnej starszy aspirant Małgorzata Witkowska w imieniu wszystkich policjantów przekazali mu list gratulacyjny, a burmistrz Podkowy Leśnej Artur Tusiński – podziękowania i upominek w imieniu władz samorządowych i mieszkańców. Dzięki obywatelskiej postawie Pana Krystiana, cztery zatrzymane osoby nie będą czuły się bezkarne i szybko poniosą konsekwencje swoich czynów.

Cała sprawa miała swój finał pod koniec ubiegłego miesiąca. Przed 22.00 do policjantów pełniących służbę w okolicach jednej z grodziskich stacji paliw podszedł mężczyzna, który przedstawił się jako pracownik ochrony i poinformował o rozpoznaniu osób podejrzanych o kradzież w jednym z punktów handlowych w Podkowie Leśnej. Policjanci wewnątrz budynku zatrzymali 2 kobiety i 2 mężczyzn w wieku od 17 do 27 lat, które beztrosko grały na automatach. Funkcjonariusze z podkowiańskiego posterunku szybko potwierdzili, że zatrzymane osoby kilka godzin wcześniej zostały nagrane na sklepowym monitoringu podczas kradzieży kosmetyków. Właściciel sklepu wycenił swoje straty na ponad 2 tysiące złotych. Cała czwórka usłyszała zarzuty kradzieży. W samochodzie, którym poruszali się zatrzymani, policjanci odzyskali część rzeczy skradzionych w podkowiańskim markecie, a także przedmioty pochodzące z innych miejsc.

Grodziscy policjanci postanowili podziękować Panu Krystianowi za pomoc w ustaleniu i zatrzymaniu sprawców kradzieży. Do gratulacji dołączył także burmistrz Podkowy Leśnej. Podczas czwartkowego spotkania wszyscy złożyli wyróżnionemu wyrazy uznania i podziękowania za wzorową postawę obywatelską oraz bezinteresowną pomoc. Komendant Powiatowy podkreślił, że takie zachowanie ma ogromne znaczenie społeczne, gdyż pokazuje, że wspólnie łatwiej zadbać o bezpieczeństwo i każdy może przyczynić się do jego poprawy.


kz

Powrót na górę strony