Ukradł rower, teraz słono za to zapłaci
Zaledwie jeden dzień wystarczył grodziskim kryminalnym na ustalenie i zatrzymanie mężczyzny podejrzanego o kradzież roweru. 60-latek przyznał się do zabrania niezabezpieczonego jednośladu. Usłyszał zarzut dokonania tego przestępstwa i dobrowolnie poddał się karze finansowej. Za kradzież kodeks karny przewiduje nawet 5 lat pozbawienia wolności.
Ustalenia i dokładna analiza informacji zebranych tuż po zgłoszeniu kradzieży roweru, szybko doprowadziły grodziskich kryminalnych do mieszkańca sąsiedniego miasta. 60-latek nie miał już w domu jednośladu, pozostawionego przez dziecko bez zabezpieczenia na jednej z ulic miasta. Mężczyzna podczas policyjnych czynności przyznał się do przestępstwa i sprzedania roweru za niewielką kwotę. Trafił do celi grodziskiej komendy.
Po wykonanych czynnościach procesowych zatrzymany usłyszał zarzut dokonania kradzieży mienia o wartości 2500 złotych. Mężczyzna przyznał się do winy i dobrowolnie poddał się karze za popełnienie tego przestępstwa. Jedną z konsekwencji jest grzywna w wysokości 4 tysięcy złotych. Zgodnie z polskim prawem za kradzież grozi mu nawet 5 lat więzienia.
asp.sztab. Katarzyna Zych