Aresztowany za groźby i podpalenie domu
Grodziscy kryminalni ustalili i zatrzymali 43-latka podejrzanego o spowodowanie pożaru domu na terenie miasta. Na winę mężczyzny wskazywały informacje od mieszkańca budynku, któremu zatrzymany miał wcześniej grozić takim czynem. Prokurator przedstawił podejrzanemu 2 zarzuty karne. Decyzją sądu został on aresztowany na 3 miesiące
Natychmiast po działaniach na miejscu pożaru, grodziscy policjanci rozpoczęli ustalanie przyczyn i sprawcy tego zdarzenia. Od mężczyzny mieszkającego od kilku lat w drewnianym domu dowiedzieli się, że pożar budynku mógł zostać wywołany przez osobę, która wcześniej groziła mu podpaleniem oraz uszkodzeniem ciała i pozbawieniem życia. Na szczęście w czasie pożaru w domu nie było nikogo.
Kryminalni pojechali do miejsca zamieszkania podejrzewanego 43-latka w sąsiednim powiecie. Zabezpieczyli tam ubrania, które, zgodnie z ustaleniami policjantów, miał na sobie podczas zdarzenia. Mężczyzna w rozmowie z funkcjonariuszami przyznał się do podpalenia domu. Trafił do policyjnej celi.
Zebrane w sprawie materiały pozwoliły na przedstawienie 43-latkowi zarzutów karnych dotyczących zniszczenia domu poprzez podpalenie oraz kierowania gróźb karalnych. Grodziska Prokuratura Rejonowa wystąpiła z wnioskiem o zastosowanie wobec zatrzymanego środków zapobiegawczych. Decyzją sądu mężczyzna został aresztowany na 3 miesiące.
asp.sztab. Katarzyna Zych