Podczas pikników promowaliśmy bezpieczne zachowania
Oprócz wykonywania codziennych zadań grodziscy policjanci uczestniczyli w ostatnim czasie także w piknikach organizowanych w placówkach oświatowych. W Wólce Grodziskiej, Szczęsnem i Grodzisku Maz. uczestnicy mogli poszerzyć swoją wiedzę na temat bezpieczeństwa w wielu dziedzinach, poznać bliżej zadania i wyposażenie służbowe policjantów, a także uzyskać porady związane z wieloma problemami. Chętnych do odwiedzenia policyjnych stanowisk nie brakowało.
Jednymi z elementów pracy profilaktycznej policjantów są spotkania na żywo z mieszkańcami i rozmowy na temat bezpieczeństwa. Stąd grodziscy funkcjonariusze regularnie aktywnie uczestniczą w działaniach organizowanych przez placówki oświatowe. W ostatnim czasie zostali zaproszeni do udziału w piknikach rodzinnych w przedszkolu w Wólce Grodziskiej, Szkole Podstawowej w Szczęsnem i Szkole Podstawowej Nr 6 w Grodzisku Maz.
We wszystkich tych działaniach policjanci edukowali uczestników w każdym wieku na temat aktualnych zagrożeń i sposobów ich unikania. Policyjne stanowiska były chętnie odwiedzane zarówno przez najmłodszych, jak i dorosłych. Policjanci rozmawiali z nimi o ostrożnym zachowaniu na drogach, o rozwadze w kontaktach z osobami obcymi, zabezpieczaniu mienia przed wyjazdami i zgłaszaniu podejrzanych sytuacji w okolicy. Funkcjonariusze dużo czasu poświęcili także na przypomnienie zasad bezpieczeństwa przed wakacjami. Dzieci dowiedziały się jak niebezpieczne może być oddalanie się od opiekunów, a rodzice byli uczulani na zwiększenie nadzoru nad swoimi pociechami w miejscach wypoczynku. Wszystkich policjanci ostrzegali przed zagrożeniami nad wodą.
Podczas spotkań była również okazja do poznania bliżej policyjnych zadań, pojazdów i wyposażenia służbowego. Zainteresowane osoby otrzymały szczegółowe informacje i materiały na temat naboru i służby w Policji, a także porady prawne w zgłaszanych policjantom problemach.
asp.sztab. Katarzyna Zych