Aktualności

Dzielnicowy ustalił i zatrzymał sprawcę kradzieży zuchwałej

Data publikacji 10.07.2024

Dzielnicowy z Posterunku w Podkowie Leśnej ustalił i zatrzymał mężczyznę podejrzanego o dokonanie kradzieży. Policjant odzyskał też telefon komórkowy, który sprawca wyrwał z ręki pokrzywdzonego. Zatrzymany 65-latek usłyszał zarzut kradzieży szczególnie zuchwałej. Popełnione przez niego przestępstwo zagrożone jest karą nawet 8 lat pozbawienia wolności.

Po zawiadomieniu o wyrwaniu telefonu komórkowego z ręki mężczyzny stojącego na peronie dworca kolejowego, natychmiast do działań wkroczył dzielnicowy z Podkowy Leśnej. Wykonane przez niego czynności doprowadziły do ustalenia osoby odpowiedzialnej za ten czyn. Policjant odnalazł podejrzanego na jednej z ulic miasta i zatrzymał go. Szybko też potwierdził udział 65–latka w tym przestępstwie. Zależało mu też na szybkim odzyskaniu skradzionego telefonu. Podczas wizyty w domu zatrzymanego, odnalazł zabrany aparat, który wrócił już do właściciela.

Po wykonaniu  czynności procesowych zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży szczególnie zuchwałej. Za to przestępstwo grozi mu nawet 8 lat pozbawienia wolności.

Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Grodzisku Maz.

asp.sztab. Katarzyna Zych/ea

Powrót na górę strony