Aktualności

Dzielnicowy dba o wakacyjne bezpieczeństwo najmłodszych

Data publikacji 08.07.2024

W ramach wakacyjnych działań na rzecz bezpieczeństwa najmłodszych mieszkańców gminy Żabia Wola, dzielnicowy odwiedził Szkołę Podstawową w Józefinie, gdzie organizowane są letnie zajęcia dla dzieci. W sali i na dziedzińcu placówki przeprowadził spotkanie z uczestnikami półkolonii. Policjant przypomniał im zasady bezpieczeństwa na czas wakacji oraz przekazał informacje na temat jego zadań w tym czasie. Uczestnicy mieli też okazję obejrzeć policyjne wyposażenie do służby i radiowóz.

Dzielnicowy opiekujący się rejonem Szkoły Podstawowej w Józefinie nawet w okresie wakacyjnym nie ominął tego miejsca, gdzie grupa uczniów spędza swój wolny letni czas. Uczestnicy pólkolonii mieli okazję poznać zasady bezpieczeństwa w tym szczególnym okresie i zadać policjantowi wszystkie nurtujące ich pytania.

Dzielnicowy przypominał dzieciom o właściwym zachowaniu na drodze jako pasażerom samochodów, pieszym i rowerzystom. Przedstawił im także zagrożenia w ruchu drogowym, które mogą powodować dorośli. Uczestników spotkania przekonywał, jakie niebezpieczeństwa niesie za sobą nietrzeźwość kierowcy i nadmierna prędkość jazdy. Wszyscy zobowiązali się do przekazania tych informacji rodzicom, zwłaszcza przed wakacyjnymi podróżami.  

Kolejnym ważnym tematem spotkania było bezpieczeństwo nad wodą. Policjant przypomniał dzieciom o zakazie kąpieli w miejscach niebezpiecznych i zachęcał do korzystania z kąpielisk strzeżonych na terenie powiatu. Przekazał im też materiały profilaktyczne związane z akcją „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” w celu zapoznania wszystkich domowników. Nie zabrakło też zasad zachowania wobec osób obcych, również tych poznawanych w sieci. Dzielnicowy prosił uczestników spotkania o ostrożność w każdym miejscu i zgłaszanie dorosłym zauważonych zagrożeń.

Uczestnicy mieli dużo pytań dotyczących pracy policjantów. Dzielnicowy opowiedział im o swoich zadaniach i obowiązkach służbowych innych funkcjonariuszy, także w czasie wakacji. Zapewniał, że wszyscy dbamy o bezpieczeństwo w każdym miejscu i czasie oraz pomagamy tym, którzy tego potrzebują. Na dziedzińcu szkoły dzieci miały okazję obejrzeć radiowóz i dowiedzieć się, na jakie interwencje najczęściej wyjeżdżają policjanci. Dzielnicowy przypomniał im także numer alarmowy 112 i wyjaśnił, jak wezwać pomoc w razie potrzeby.

asp. sztab. Katarzyna Zych/ea

 

 

Powrót na górę strony