Aktualności

Rodzeństwo usłyszało 11 zarzutów kradzieży obuwia

Data publikacji 05.07.2024

Po wnikliwych działaniach operacyjnych, grodziscy kryminalni trafnie wytypowali i zatrzymali kobietę i mężczyznę podejrzanych o kradzieże w sklepach z obuwiem na terenie powiatu. Podczas dalszych czynności policjanci ustalili, że zatrzymane rodzeństwo w podobny sposób „działało” także w innych województwach. 38–latka usłyszała 6 zarzutów kradzieży, a jej 42–letni brat odpowie za udział w pięciu z nich. Łącznie okradzione sklepy obuwnicze straciły towar o wartości prawie 8,5 tysiąca złotych.

Początkiem działań grodziskich kryminalnych były zawiadomienia o kradzieży butów z dwóch sklepów na terenie powiatu.W obydwu przypadkach trop prowadził do kobiety i mężczyzny, którzy działając wspólnie wynosili towar z placówek. Po wielu różnych ustaleniach i dokładnych analizach policjanci wytypowali i zatrzymali podejrzaną parę, która okazała się być rodzeństwem.

Podczas wykonywania wielu dalszych czynności dochodzeniowo-śledczych policjanci odkryli, że 38-latka i 42–latek kradli obuwie  także w sklepach tej samej sieci w czterech innych miejscach w województwie mazowieckim, łódzkim i świętokrzyskim. Ich łupem padły buty o łącznej wartości prawie 8,5 tysiąca złotych.

Oboje byli w przeszłości karani za podobne przestępstwa i za aktualnie popełnione będą odpowiadać w warunkach recydywy. Za dokonanie kradzieży grozi im nawet po 7,5 roku pozbawienia wolności.

Postępowania w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Grodzisku Maz.

asp.sztab. Katarzyna Zych

Powrót na górę strony