Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pieniądze od oszukanej seniorki odebrały nastolatki

Data publikacji 19.06.2024

Zaledwie czterech dni potrzebowali grodziscy policjanci na ustalenie i zatrzymanie dwóch młodych kobiet, które brały udział w oszustwie metodą na „wnuczka”, do którego doszło ostatnio w mieście. 15-latka i 16-latka wpadły w jednym z warszawskich hoteli. Jedna z nich była poszukiwana. W ich pokoju funkcjonariusze znaleźli mefedron. Decyzją grodziskiego Sądu Rodzinnego i Nieletnich obie zatrzymane za popełnione czyny karalne trafiły do schroniska dla nieletnich.

Podczas intensywnych działań po zgłoszeniu oszustwa przez mieszkankę Grodziska Maz.  kryminalni zebrali dokładne informacje o osobach, które odebrały pieniądze od zgłaszającej. Ustalili, że 84-latka, oszukana metodą „na wnuczka”, przekazała 50 tysięcy złotych nieznanej młodej kobiecie, która chwilę później razem z drugą osobą odjechała do Warszawy. Dalsze  wzmożone czynności doprowadziły funkcjonariuszy do pokoju hotelowego w stolicy, gdzie w dniu przestępstwa zamieszkały dwie dziewczyny narodowości romskiej. Po sprawdzeniu ich danych okazało się, że mają 15 i 16 lat, a młodsza z nich jest poszukiwana przez placówkę opiekuńczą, w której powinna przebywać. Dodatkowo w wynajętym przez nie pokoju policjanci znaleźli opakowanie z mefedronem.

Obie zatrzymane trafiły do Policyjnej Izby Dziecka. Zebrane w ich sprawie materiały zostały przekazane do Sądu Rodzinnego i Nieletnich w Grodzisku Maz. Nieletnie dpowiedzą za dokonanie oszustwa oraz posiadanie środków odurzających. Decyzją sądu 15-latka i 16-latka zostały umieszczone w schronisku dla nieletnich.

Przypominamy! Nie oddawaj swoich pieniędzy nieznanym osobom. Zwracaj uwagę z kim kontaktuje się starszy członek rodziny. Jeśli widzisz obce osoby na klatce schodowej bloku lub na sąsiedniej posesji, sprawdź czy nie „odwiedzają” ufnego sąsiada, który został oszukany.

asp.sztab. Katarzyna Zych/D.K

Powrót na górę strony