Aktualności

Podczas pikników prezentowali zasady bezpieczeństwa i policyjną służbę

Data publikacji 06.06.2024

Grodziscy policjanci regularnie są zapraszani na działania profilaktyczne organizowane przez różne instytucje w powiecie. W ostatnim czasie uczestniczyli w pikniku integracyjnym z okazji Dnia Dziecka w Żabiej Woli i Dniu Rodziny w Szkole Podstawowej w Szczęsnem. Podczas spotkań z funkcjonariuszami mieszkańcy w każdym wieku poznawali sposoby unikania zagrożeń oraz codzienne zadania policjantów. Zorganizowane stanowiska z pojazdami i sprzętem służbowym cieszyły się dużym zainteresowaniem.

W trakcie obydwu pikników na uczestników czekało policyjne stanowisko z informacjami profilaktycznymi, przy którym każdy mógł dowiedzieć się, jak bezpiecznie zachowywać się w różnych miejscach i okolicznościach. Policjanci ostrzegali mieszkańców przed oszustami, którzy stosują różne metody, aby wyłudzić pieniądze. Przypominali także o odpowiednim zabezpieczaniu domu, posesji, pojazdów i innych wartościowych rzeczy przed włamywaczami i złodziejami, szczególnie podczas dłuższych letnich wyjazdów. Młodzież i rodzice mogli zapoznać się z zagrożeniami w sieci i metodami zapobiegania im. Dla zainteresowanych służbą w Policji były informatory i zachęty funkcjonariuszy, którzy dzielili się swoją wiedzą i doświadczeniami.

Zarówno dzieci, jak i dorośli byli bardzo zainteresowani pojazdami służbowymi oraz prezentowanym policyjnym sprzętem i wyposażeniem. Dzieci chętnie fotografowały się na motocyklu. Wiele osób pierwszy raz widziało wnętrze specjalnego busa wykorzystywanego przez funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego podczas wypadków. Przy okazji prezentacji swoich pojazdów policjanci ostrzegali przed nieostrożną jazdą każdym pojazdem, przypominali pieszym i rowerzystom o używaniu oświetlenia i elementów odblaskowych. Z wykorzystaniem alkogogli przekonywali, jak groźne jest siadanie za kierownicę po alkoholu.

Policjanci biorący udział w piknikach przekonywali uczestników o swojej gotowości do pomocy w każdej niebezpiecznej sytuacji, przypominali numer alarmowy 112 i zachęcali do kolejnych wspólnych działań na rzecz bezpieczeństwa.

asp.sztab. Katarzyna Zych

 • motocykl i radiowóz na pikniku
  Policyjne stanowisko podczas pikniku
 • Policyjny bus na pikniku
  Policyjne stanowisko podczas pikniku
 • Policyjne stanowisko z namiotem i uczestnicy
  Policyjne stanowisko podczas pikniku
 • Policyjne stanowisko z namiotem i uczestnikami
  Policyjne stanowisko podczas pikniku
 • Policyjne stanowisko z namiotem i uczestnicy
  Policyjne stanowisko podczas pikniku
Powrót na górę strony