Aktualności

Zapraszamy na debaty społeczne w gminie Baranów

Data publikacji 14.06.2024

W poniedziałek 17 czerwca w Świetlicy Wiejskiej w Drybusie odbędą się debaty społeczne na temat bezpieczeństwa mieszkańców gminy Baranów. Podczas debaty ewaluacyjnej policjanci przedstawią realizację wniosków z ubiegłorocznej debaty, a w drugiej części zaprezentują dane dotyczące aktualnego stanu bezpieczeństwa na tym terenie. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych mieszkańców do czynnego udziału w spotkaniu z policjantami.

Tak, jak w latach ubiegłych debaty będą się odbywały pod hasłem "Porozmawiamy o bezpieczeństwie- możesz mieć na nie wpływ”.  Ich celem jest wymiana informacji między lokalną społecznością, a Policją w zakresie bezpieczeństwa na terenie gminy.

W godz. 15.00– 15.20 przeprowadzona zostanie debata ewaluacyjna, podczas której omówione zostaną postulaty i wnioski zgłoszone podczas  takiego samego spotkania w czerwcu ubiegłego roku. Następnie w godz. 15.30 – 16.30 odbędzie się debata społeczna inicjująca, której tematem będzie poczucie bezpieczeństwa mieszkańców w miejscu zamieszkania i w miejscach publicznych ze szczególnym uwzględnieniem bezpieczeństwa seniorów. Podczas spotkania policjanci omówią także między innymi zgłoszenia mieszkańców zdiagnozowane na  "Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa", przedstawią działanie aplikacji "Moja Komenda" oraz programu "Dzielnicowy bliżej nas".  

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych mieszkańców gminy Baranów w poniedziałek 17 czerwca 2024r. do wzięcia udziału w debatach, które odbędą się w Świetlicy Wiejskiej w Drybusie. Mamy nadzieję, że bezpośrednie rozmowy z mieszkańcami o istniejących zagrożeniach pozwolą szybciej wypracowywać skuteczne metody ich eliminowania.

asp.sztab. Katarzyna Zych

Powrót na górę strony