Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwi kierowcy i rowerzyści na drogach powiatu

Data publikacji 22.05.2024

Prowadzone w ostatni weekend przez grodziskich policjantów działania „Trzeźwy kierowca” po raz kolejny pokazały, że nie wszyscy użytkownicy naszych dróg zachowują się rozważnie. Tylko w sobotę i niedzielę funkcjonariusze zatrzymali 4 kierowców aut i 3 rowerzystów, którzy wsiedli za kierownicę po spożyciu alkoholu. Na szczęście zostali w porę wyeliminowani z ruchu. Przypominamy o zasadzie „Pijany nie prowadzi”. Nietrzeźwość na drodze może skończyć się tragicznie.

Policjanci grodziskiego ruchu drogowego podczas realizacji codziennych zadań służbowych sprawdzają trzeźwość kierujących. W związku z działaniami „TRZEŹWY KIEROWCA 2024”, w wyznaczonych dniach podejmują wzmożone kontrole kierujących pojazdami. Przebadanie jak największej liczby osób daje możliwość wyeliminowania niebezpiecznych uczestników ruchu, a co za tym idzie zmniejszenia liczby zdarzeń drogowych z ich udziałem.

Taki cel przyświecał grodziskim policjantom podczas weekendowych działań na drogach całego powiatu. Po raz kolejny okazało się, że nie wszyscy kierujący zwracają uwagę na bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu. W sobotę nieodpowiedzialnością wykazał się kierowca skody zatrzymany w Piotrkowicach z prawie promilem alkoholu w organizmie. Niedzielne kontrole zakończyły się zatrzymaniem w Śiestrzeni kierowcy audi w stanie upojenia alkoholowego, kierującego bmw w Milanówku z ponad 1,5 promila alkoholu i kierowcy seata w Żabiej Woli  w stanie po użyciu alkoholu. Dodatkowo po kontrolach w Baranowie i Radoniach funkcjonariusze nałożyli mandaty karne i zakazali dalszej jazdy rowerem trzem mężczyznom, których badanie także wykazało alkohol w organizmie.

Policjanci nadal będą prowadzić częste kontrole kierujacych pojazdami pod kątem ich trzeźwości za kierownicą. Apelujemy do kierowców o rozwagę, a do świadków niebezpiecznego lub podejrzanego zachowania uczestników ruchu o zgałaszanie nam takich sytuacji w celu  sprawdzenie osoby, zanim dojdzie do nieszczęśliwego zdarzenia z jej udziałem.

 Pamiętaj! Nigdy nie wsiadaj za kierownicę po spożyciu alkoholu! Pijany nie prowadzi! Nietrzeźwy kierowca naraża się na odpowiedzialność karną, finansową, ale przede wszystkim może mieć na sumieniu czyjeś niewinne życie.

asp.sztab. Katarzyna Zych

Powrót na górę strony