Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Po kradzieży w sklepie, pogryzła pracownicę ochrony

Data publikacji 16.05.2024

Agresywne zachowanie klientki sklepu ustalonej i zatrzymanej przez grodziskich policjantów, zakończyło się zarzutem kradzieży rozbójniczej. 21-latka odpowie za to, że po zabraniu ze sklepu kilku butelek alkoholu, pogryzła pracownicę ochrony, próbującej odebrać jej łupy. Decyzją grodziskiej Prokuratury Rejonowej kobieta została objęta policyjnym dozorem. Popełnione przez nią przestępstwo zagrożone jest karą nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Po zgłoszeniu kradzieży w sklepie i zaatakowaniu osoby, która próbowała zatrzymać nieuczciwą klientkę, grodziscy policjanci rozpoczęli ustalanie sprawczyni tego zdarzenia. Jak się okazało, młoda kobieta broniła skradzionych butelek z alkoholem, gryząc ręce pracownicy ochrony, która podjęła interwencję wobec niej. Po agresywnym zachowaniu udało jej się uciec z miejsca zdarzenia.

Sprawą natychmiast zajęli się grodziscy kryminalni. Zebrane informacje i dobra znajomość środowiska pozwoliły szybko wytypować osobę podejrzaną o to przestępstwo. Pod ustalonym adresem funkcjonariusze zatrzymali 21-latkę. Zgromadzone podczas czynnności dochodzeniowo-śledczych materiały, dotyczące kradzieży rozbójniczej, zostały przekazane do Prokuratury Rejonowej w Grodzisku Maz. Młoda kobieta usłyszała zarzut karny, który zagrożony jest nawet 10-letnim pozbawieniem wolności. Decyzją prokuratora zastosowany został wobec niej środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru.

asp.sztab. Katarzyna Zych/JW

Powrót na górę strony