Aktualności

Przedszkolaki z Jaktorowa odwiedziły policjantów w komisariacie

Data publikacji 15.05.2024

Wizyta najmłodszych mieszkańców w jaktorowskim Komisariacie Policji była okazją do przekazania dzieciom wielu cennych informacji z zakresu bezpieczeństwa w różnych miejscach i sytuacjach. Policjanci zapoznali swoich małych gości ze swoimi codziennymi zadaniami oraz pokazali obiekt, w którym pełnią służbę. Celem spotkania było także zachęcenie dzieci do zainteresowania się bezpieczeństwem w najbliższej okolicy i zdobywania wiedzy, jak można unikać zagrożeń.

Policjanci z Komisariatu Policji w Jaktorowie oraz profilaktyk z grodziskiej komendy zorganizowali spotkania z dziećmi z miejscowego przedszkola w swoim miejscu służby. Wizyta w komisariacie pozwoliła zapoznać małych gości z codziennymi zadaniami Policji. Dzieci dowiedziały się, że oprócz „ścigania bandytów” funkcjonariusze pomagają mieszkańcom w zapobieganiu różnym zagrożeniom i zajmują się każdą zgłoszoną im sprawą. Poznali między innymi zadania dyżurnego jednostki, dzielnicowych, policjantów służby dochodzeniowo-śledczej. Mieli okazję zobaczyć jak zbiera się odbitki linii papilarnych, gdzie przebywają osoby zatrzymane, czy jakimi pojazdami przemieszczają się funkcjonariusze na terenie gminy.

Podczas rozmów nie mogło zabraknąć rad i podpowiedzi, jak dbać o swoje bezpieczeństwo na drodze. Dzieci poznawały przede wszystkim zasady dla pieszych, rowerzystów i pasażerów samochodu. Profilaktyk przypominał, że podczas przechodzenia przez ulicę trzeba się dokładnie rozejrzeć, nigdy samodzielnie nie można wyjeżdżać na drogę rowerem, hulajnogą czy innym urządzeniem, a także prosił o nieprzeszkadzanie kierowcy podczas jazdy samochodem, w którym dzieci powinny siedzieć w foteliku lub na podstawce i zawsze mieć zapięte pasy bezpieczeństwa.

Policjanci przypominali także najmłodszym o numerze alarmowym 112, który służy do wzywania pomocy służb ratunkowych, gdy istnieje jakiekolwiek zagrożenie. Uczulali na kontakty z obcymi osobami zarówno poza domem, jak i za pośrednictwem telefonu, czy komputera. Zachęcali również do dalszego zdobywania wiedzy na temat bezpieczeństwa i przekazywania informacji o różnych zagrożeniach innym osobom, także dorosłym.

Na zakończenie spotkań policjanci życzyli dzieciom samych bezpiecznych dni i prosili o ostrożność w każdym miejscu, a także zapewniali o swojej stałej gotowości do pomocy, gdy zajdzie taka potrzeba.

asp.sztab. Katarzyna Zych

Powrót na górę strony