Aktualności

Jaktorowscy dzielnicowi namierzyli sprawców wtargnięcia na posesję

Data publikacji 14.05.2024

Zarzutami karnymi zakończyło się wtargnięcie dwóch mężczyzn na posesję w gminie Jaktorów. 59–latek i 38–latek zostali ustaleni i zatrzymani dzięki skutecznym działaniom dzielnicowych z miejscowego komisariatu. W domach obydwu podejrzanych policjanci znaleźli narkotyki. Zatrzymani odpowiedzą przed sądem za wspólne naruszenie miru domowego i uszkodzenie mienia oraz posiadanie środków odurzających.

Gdy tylko do Komisariatu Policji w Jaktorowie wpłynęło zawiadomienie o agresywnym wtargnięciu dwóch mężczyzn do domu mieszkańca gminy i uszkodzeniu mu drzwi wejściowych, natychmiast sprawą zajęli się miejscowi dzielnicowi. Dokładna analiza dostępnego monitoringu i zebrane przez policjantów informacje pozwoliły potwierdzić przebieg zdarzenia i udział w nich podejrzanych osób. Policjanci szybko ustalili miejsca zamieszkania obu wytypowanych mężczyzn i pojechali, aby ich zatrzymać.

Podczas porannej wizyty, dzielnicowi zastali 59-latka i 38-latka w ich miejscach zamieszkania. W czasie przeszukania dokonanego w domu starszego z mężczyzn funkcjonariusze znaleźli opakowanie z amfetaminą, drugi także posiadał  u siebie biały proszek, który okazał się mefedronem. Obaj podejrzani trafili do policyjnej celi.

Po wykonaniu czynności dochodzeniowo-śledczych zatrzymani usłyszeli zarzuty wspólnego dokonania naruszenia miru domowego oraz uszkodzenia mienia oraz posiadania środków odurzających. Jaktorowscy policjanci sprawdzają jeszcze, czy obaj mężczyźni nie mają na swoim koncie innych bezprawnych czynów.

asp.sztab. Katarzyna Zych

Powrót na górę strony