Aktualności

Czterech poszukiwanych jednego dnia

Data publikacji 09.05.2024

Czujność i skuteczność grodziskich policjantów przyczyniły się do zatrzymania jednego dnia aż czterech poszukiwanych mężczyzn. Zatrzymanie dwóch z nich to wynik dobrego rozpoznania przez funkcjonariuszy z załóg patrolowych. Aktualne miejsca pobytu kolejnych dwóch zostały ustalone dzięki zaangażowaniu dzielnicowych. Wobec wszystkich zostały podjęte czynności prawne.

Policjanci regularnie prowadzą działania  poszukiwawcze osób, które ukrywają się przed wymiarem sprawiedliwości lub nie można ustalić ich aktualnego adresu. Wtorkowa policyjna służba na terenie powiatu grodziskiego obfitowała w zatrzymania osób poszukiwanych.

Dwóch z takich mężczyzn ustalili dzielnicowi podczas porannych kontroli. Dzielnicowa z grodziskiej komendy sprawdziła jedną z posesji w gminie, gdzie mógł przebywać poszukiwany 41-latek. Mężczyzna, z którym czynności prawne potrzebowała wykonać prokuratura, był na miejscu, otrzymał wezwanie i złożył stosowne oświadczenie. Podobny przebieg miała interwencja dzielnicowego z Jaktorowa. Policjant spotkał 32-latka na ulicy w pobliżu ustalonego adresu. Po sprawdzeniu jego danych potwierdził, że żyrardowska prokuratura poszukuje go do ustalenia aktualnego miejsca pobytu.

Podczas wieczornej służby policjanci grodziskiego Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego jak zawsze zwracali uwagę na zachowania osób przemieszczających się ulicami miasta. Przed 20.00 na jednej z nich zauważyli mężczyznę, którego wizerunek znali z odpraw, jako osoby poszukiwanej przez sąd. Po sprawdzeniu danych szybko potwierdzili, że wobec 36-latka należy zrealizować nakaz doprowadzenia do aresztu śledczego w celu odbycia kary zastępczej za wcześniejsze wykroczenia. Mężczyzna mógł uwolnić się od wykonania kary po wpłacie grzywny, z czego skorzystał. Przed 22.00 inna załoga rozpoznała kolejnego poszukiwanego. 47-latek za przestępstwa drogowe miał do odbycia karę 4 miesięcy pozbawienia wolności. Mężczyźnie został okazany nakaz doprowadzenia do aresztu śledczego, a następnie osadzono go w policyjnej celi.

asp.sztab. Katarzyna Zych

Powrót na górę strony