Aktualności

Za kradzieże sklepowe spędzi 2 lata za kratkami

Data publikacji 19.04.2024

33-latek wpadł w ręce grodziskich policjantów podczas kolejnych ”zakupów” w jednym z miejscowych marketów. Funkcjonariusze ustalili, że tylko w tym miesiącu mężczyzna dokonał pięciu kradzieży w tym i innych sklepach. Nieuczciwy klient działał w warunkach recydywy. Tym razem za dokonane przestępstwa dobrowolnie poddał się karze dwóch lat pozbawienia wolności.

Przed 22.00 grodziscy policjanci zostali wezwani do jednej z placówek handlowych w mieście, gdzie pracownik ochrony miał rozpoznać złodzieja. Funkcjonariusze na miejscu wylegitymowali podejrzewanego mężczyznę i ustalili, że ta osoba w ostatnim czasie dwukrotnie ukradła towar ze sklepu. 33-latek został zatrzymany do dalszych czynności.

Podczas dalszych dokładnych działań dochodzeniowo-śledczych policjanci potwierdzili, że ten sam mężczyzna wynosił artykuły alkoholowe i spożywcze także z innych placówek w mieście. Tylko w kwietniu miał na swoim koncie 5 takich kradzieży, w których łączna wartość strat wyniosła prawie 7 tys. złotych. Jak się okazało nieuczciwy klient wcześniej był już karany za podobne przestępstwa i będzie odpowiadał w warunkach recydywy.

Zatrzymany przyznał się do przedstawionych mu zarzutów i dobrowolnie poddał karze bezwzględnego pozbawienia wolności na 2 lata. Zgodnie z Kodeksem Karnym popełnione przez niego czyny zagrożone są nawet 5-latnim pobytem za kratkami.

Postępowanie w powyższej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Grodzisku Maz.

asp.sztab. Katarzyna Zych

Powrót na górę strony