Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Spowodował kolizję, bo miał w organizmie 2,5 promila alkoholu

Data publikacji 04.04.2024

Jednym z kierujących zatrzymanych przez policjantów grodziskiego Wydziału Ruchu Drogowego podczas akcji „Trzeźwy Kierowca 2024” był kierowca mazdy. 36-latek prowadził samochód mimo, że w organizmie miał 2,5 promila alkoholu. Jego stan był przyczyną kolizji z innym pojazdem. Tego samego dnia funkcjonariusze ujawnili także stan nietrzeźwości u rowerzysty i stan po użyciu alkoholu u kierowcy innego auta. Wszyscy za swoje nieodpowiedzialne zachowanie na drodze poniosą konsekwencje karne.

Przed 20.00 grodziscy policjanci zostali wezwani do zdarzenia drogowego przy ul. Kościuszki. Na miejscu okazało się, że chwilę wcześniej doszło do najechania na tył bmw przez kierującego mazdą. Na szczęście zderzenie nie spowodowało u nikogo obrażeń ciała.

Funkcjonariusze drogówki sprawdzili obu kierowców i natychmiast odkryli powód doprowadzenia do kolizji. Badanie stanu trzeźwości 36-letniego kierowcy mazdy wykazało 2,5 promila alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnej celi. Wkrótce odpowie za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji drogowej.

W czasie prowadzonej tego dnia akcji „Trzeźwy kierowca 2024” funkcjonariusze drogówki w Chylicach zatrzymali rowerzystę w stanie nietrzeźwości, a w Cegłowie kierowcę mazdy w stanie po użyciu alkoholu. Kierujący rowerem został ukarany mandatem w wysokości 2,5 tysiąca złotych, a wobec kierowcy auta został sporządzony wniosek o ukaranie do sądu.

Grodziscy policjanci regularnie eliminują z ruchu niebezpiecznych kierujących. Po raz kolejny apelujemy o rozwagę i zachęcamy do stosowania zasady „Piłeś- nie jedź”.

asp.sztab. Katarzyna Zych

Powrót na górę strony