Aktualności

Kosmetyki wróciły na półki, 20-latka odpowie za ich kradzieże

Data publikacji 29.03.2024

Zarzuty dokonania kradzieży usłyszała klientka drogerii zatrzymana przez grodziskich policjantów. Funkcjonariusze ustalili, że 20-latka w ciągu ostatnich kilku tygodni podobnie „działała” w innych placówkach handlowych. Kosmetyki, które próbowała zabrać ze sklepu zostały odzyskane, a kobieta za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem. Grozi jej nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Grodziscy policjanci zostali wezwani do jednej z drogerii w mieście, gdzie miało dojść do kradzieży. Na mejscu pracownik ochrony wskazał funkcjonariuszom klientkę, która miała w koszyku różne artykuły, za które nie zapłaciła. Wszystkie przedmioty zostały przekazane do sklepu, a 20-latka trafiła do komendy. Podczas szczegółowych ustaleń dotyczących tej kradzieży okazało się, że kobieta nie pierwszy raz wynosiła produkty z tej placówki handlowej. Funkcjonariusze potwierdzili także, że w ciągu ostatnich kilku tygodni w podobny sposób„działała” także w innym miejscu.

Wykonane w tej sprawie czynności dochodzeniowo-śledcze pozwoliły na przedstawienie zatrzymanej zarzutu wielokrotnych kradzieży w krótkich odstępach czasu. Młoda kobieta przyznała się do przestępstwa, które zagrożone jest karą nawet 5 lat pozbawienia wolności.

asp.sztab. Katarzyna Zych/rm

Powrót na górę strony