Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przyłapani w piwnicy z narkotykami

Data publikacji 19.02.2024

W ręce grodziskich policjantów wpadło dwóch 19-latków. Młodzi mężczyźni zostali zatrzymani w piwnicy bloku z opakowaniami pełnymi suszu roślinnego oraz nielegalnymi tabletkami. Obaj usłyszeli zarzuty karne posiadania narkotyków. Policjanci zabezpieczyli przy nich łącznie 80 gramów marihuany i 28 tabletek z zawartością substancji psychotropowej. To przestępstwo zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

Podczas działań operacyjnych, związanych z wykrywaniem przestępstw narkotykowych, grodziscy policjanci ustalili adres w Milanówku, gdzie mogą być używane lub rozprowadzane nielegalne substancje. Wieczorem w wytypowane miejsce dotarła załoga patrolowa. W piwnicy jednej z kamienic funkcjonariusze zastali grupę zaskoczonych młodych mężczyzn.

W czasie przeszukania dwóch 19-latków policjanci znaleźli przy nich pudełko i woreczki z suszem roślinnym oraz podejrzanymi tabletkami. Wszystkie przedmioty zostały zabezpieczone, a obaj mężczyźni  zatrzymani. Po sprawdzeniu zawartości opakowań okazało się, że jest tam łącznie prawie 80 gramów marihuany i 28 tabletek zawierających substancję psychotropową.

Obaj zatrzymani usłyszeli zarzuty posiadania środków odurzających i substancji psychotropowych. To przestępstwo zagrożone jest karą nawet 3 lat pozbawienia wolności.

asp.sztab. Katarzyna Zych/JW

Powrót na górę strony