Aktualności

Pięciu kierowców wyeliminowanych z ruchu drogowego

Data publikacji 09.02.2024

Grodziscy policjanci regularnie prowadzą działania wobec kierowców łamiących zasady bezpieczeństwa. Tylko w ciągu ostatniego tygodnia funkcjonariusze zatrzymali pięciu mężczyzn, którzy jechali w stanie nietrzeźwości lub złamali sądowe zakazy prowadzenia pojazdów. Za łamanie prawa i narażanie siebie i innych użytkowników dróg na poważne zagrożenia grozi im teraz odpowiedzialność karna.

Podczas każdej służby grodziscy policjanci zwracają szczególną uwagę na zagrożenia na drogach stwarzane przez nieodpowiedzialnych użytkowników. Tylko w ostatnim tygodniu funkcjonariusze podejmowali interwencje wobec pięciu kierowców, którzy złamali prawo w tym zakresie i w porę wyeliminowali ich z ruchu.

Jedna z interwencji miała miejsce w Żabiej Woli, gdzie kierowca bmw uderzył w zaparkowany samochód. Po kontroli okazało się, że 18-latek ma ponad 2 promile alkoholu w organizmie i nie posiada uprawnień do kierowania. Policjanci otrzymali także wezwanie do nocnej kolizji w Izdebnie Kościelnym. Tam kierujący peugeotem wjechał w bariery energochłonne. 32-latek również prowadził pojazd, mając ponad promil alkoholu w organizmie. W stanie nietrzeźwości ulicami Milanówka jechał także 23-letni kierowca opla.

Zdarzenie drogowe na ul. Sienkiewicza w Grodzisku Maz. zakończyło się ujawnieniem kierowcy citroena, który jechał autem mimo aktywnego zakazu prowadzenia pojazdów i zderzył się z autobusem. Za kierownicę nie powinien siadać również sprawdzony podczas kontroli przez grodziskich patrolowców kierowca volkswagena, jadący w nocy ul. Okólną. 23-latek posiadał 2 sądowe zakazy prowadzenia samochodów wydane przez Sądy Rejonowe w Warszawie i Grodzisku Maz.

Przypominamy, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, utrata prawa jazdy i kara finansowa. Każdy nietrzeźwy kierowca ma zatrzymywane prawo jazdy, a jego pojazd może zostać zabezpieczony na płatnym parkingu depozytowym. Zgodnie z art. 244 Kodeksu Karnego osoba, która nie stosuje się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

asp.sztab. Katarzyna Zych

Powrót na górę strony