Aktualności

Uciekając z zakupami, „wpadł” na dzielnicowego po służbie

Data publikacji 08.02.2024

O wielkim pechu może mówić 35–latek, zatrzymany przez grodziskich policjantów. Na mężczyznę wychodzącego ze sklepu drzwiami wejściowymi natychmiast zareagował czujny dzielnicowy i strażnik miejski po służbie. Funkcjonariusze po krótkim pościgu ujęli nieuczciwego klienta z produktami za ponad 900 złotych. Podczas zatrzymania mężczyzna próbował pozbyć się ponad 17 gramów mefedronu. Dzięki skutecznym działaniom stróży prawa w czasie wolnym, odpowie teraz przed sądem za kradzież i posiadanie narkotyków.

Policyjne działania wobec klienta jednego z grodziskich sklepów rozpoczęły się po 20.00 od wezwania przez dzielnicowego z Posterunku Policji w Podkowie Leśnej, będącego po służbie. Policjant poinformował kolegów o ujęciu mężczyzny, który wyszedł z placówki handlowej drzwiami wejściowymi i uciekał przed nim i strażnikiem miejskim z koszykiem pełnym zakupów. Na miejsce bardzo szybko dotarli grodziscy patrolowcy.  

Na widok policjantów mężczyzna nagle wyjął z kieszeni jakiś przedmiot i włożył go sobie do ust. Funkcjonariusze natychmiast podjęli działania i  udaremnili mu połknięcie opakowania z białym proszkiem. Jedna załoga wróciła do sklepu z odzyskanym towarem, którego wartość została ustalona na kwotę ponad 920 złotych, a kolejna zabrała zatrzymanego z zabezpieczonymi narkotykami do komendy. Po badaniu substancji okazało się, że 35-latek próbował pozbyć się ponad 17 gramów mefedronu.

Zatrzymany usłyszał zarzuty dokonania kradzieży i posiadania substancji psychotropowej. Mężczyzna był już karany za obydwa przestępstwa, stąd będzie odpowiadał w warunkach recydywy.

Postępowanie w powyższej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Grodzisku Maz.

asp.sztab. Katarzyna Zych

Powrót na górę strony