Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wydostali nieprzytomnego kierowcę z płonącego auta

Data publikacji 06.02.2024

Do grodziskiej komendy Policji wpłynęły gratulacje i podziękowania od strażaków i ratowników medycznych dla dwóch policjantów Wydziału Ruchu Drogowego. Funkcjonariusze podczas sobotniej służby wydostali z płonącego auta nieprzytomnego kierowcę. Policjanci byli pierwsi na miejscu zdarzenia i ich natychmiastowe działania, w które włączył się także strażak po służbie, zapobiegły nieszczęściu.

W sobotę po 9.00 grodziscy policjanci otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w okolicy placu zabaw przy ul. Żwirki i Wigury. Z informacji wynikało, że kierujacy oplem uderzył w ogrodzenie placu i wjechał do środka. Na miejsce bardzo szybko jako pierwsza dotarła załoga z Wydziału Ruchu Drogowego w składzie: asp.sztab. Erwin Długosz i asp. Hubert Karasiewicz.

Na widok wydobywających się spod maski auta płomieni, policjanci natychmiast zaczęli ratować siedzącego za kierownicą mężczyznę. Okazało się, że jest nieprzytomny. Najważniejsze było szybkie ewakuowanie go z płonącego samochodu, zanim ogień się bardziej rozprzestrzeni. Po chwili do działań włączył się przypadkowy świadek zdarzenia, którym okazał się zawodowy strażak po służbie. Uwolniony mężczyzna został szybko przekazany ratownikom medycznym i przewieziony do szpitala. 

Przyczyną zdarzenia było zasłabnięcie kierowcy podczas jazdy. Na placu zabaw nie było żadnych osób.

Ratownicy medyczni w przysłanych do komendy gratulacjach podkreślili, że „policjanci swoim bezdyskusyjnym heroizmem pokazali, że bycie funkcjonariuszem to nie tylko stanie na straży porządku publicznego, ale także chronienie i ratowanie tego, co najcenniejsze, czyli ludzkiego życia”. Również strażacy podziękowali policjantom za wzorowe i profesjonalnie przeprowadzone działania ratownicze do czasu przybycia jednostek ochrony przeciwpożarowej.

Kolejny raz policjanci potwierdzili, że każdego dnia i w każdej sytuacji „Pomagamy i chronimy”.

asp.sztab. Katarzyna Zych/ea

Powrót na górę strony