Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Aresztowany za usiłowanie rozboju na 13-latce

Data publikacji 28.11.2023

Dzięki wnikliwym ustaleniom policjantów z posterunku w Podkowie Leśnej i skutecznym działaniom funkcjonariuszy z grodziskiej komendy 45-latek nie uniknie kary za swoje agresywne zachowanie wobec 13-latki. Mężczyzna zajechał drogę dziewczynce i zażądał wydania pieniędzy. Na szczęście udało jej się uciec. Funkcjonariusze zatrzymali napastnika i doprowadzili go do grodziskiej prokuratury, gdzie usłyszał zarzut usiłowania rozboju. Sąd zdecydował o jego aresztowaniu na 3 miesiące.

Gdy tylko do policjantów z posterunku w Podkowie Leśnej dotarła informacja o mężczyźnie, który zaatakował dziecko na ulicy, natychmiast rozpoczęły się intensywne ustalenia. Z informacji przekazanej przez rodziców 13-latki wynikało, że sprawca na skuterze zatrzymał się przed idącą drogą dziewczynką i zażądał od niej pieniędzy, grożąc użyciem przemocy. Na szczęście pokrzywdzona zareagowała ucieczką i do niebezpieczeństwa nie doszło. Zebarane przez funkcjonariuszy materiały natychmiast trafiły do Prokuratury Rejonowej w Grodzisku Maz.

Do ustalenia dokładnych okoliczności zdarzenia potrzebne było przesłuchanie małoletniej, które zostało wykonane kilka dni później przez sąd. Po potwierdzeniu dokonanego przestępstwa prokurator wydał postanowienie o zatrzymaniu sprawcy. Podkowiańscy policjanci na podstawie wcześniejszych działań operacyjnych bardzo szybko wytypowali podejrzanego mężczyznę. 45-latek został natychmiast zatrzymany przez mundurowych z grodziskiej patrolówki i doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut usiłowania rozboju. Jak się okazało, był już karany za podobny czyn. Funkcjonariusze dodatkowo ustalili, że zatrzymany kierował kilka dni wcześniej motorowerem w stanie nietrzeźwości i podczas obowiązywania sądowych zakazów prowadzenia pojazdów. Odpowie także za dwa takie przestępstwa drogowe.

Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Grodzisku Maz. sąd zastosował tymczasowe aresztowanie wobec 45-latka na 3 miesiące. Za usiłowanie rozboju popełnione w warunkach recydywy mężczyzna może teraz spędzić za kratkami nawet ponad 22 lata.

asp.sztab. Katarzyna Zych/ea

Powrót na górę strony