Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany w dniu zgłoszenia włamania

Data publikacji 17.11.2023

Dzięki skutecznym działaniom podkowiańskich policjantów natychmiast po zgłoszeniu włamania do domu został ustalony i zatrzymany mężczyzna podejrzany o to przestępstwo. 38–latek przyznał się do popełnienia tego czynu i dobrowolnie poddał karze. Za kradzież z włamaniem grozi mu teraz nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Natychmiast po zgłoszeniu włamania do jednego z domów w Podkowie Leśnej, które miało miejsce poprzedniego dnia, miejscowi policjanci rozpoczęli intensywne ustalenia w tej sprawie. Dzięki dobremu rozpoznaniu w terenie, jakie ma dzielnicowy, chwilę po przyjęciu zgłoszenia została wytypowana osoba, która mogła dokonać tego przestępstwa. Niespodziewana wizyta funkcjonariuszy w domu 38-latka szybko potwierdziła ich podejrzenia. Mężczyzna przyznał się do wyrwania zasuwy w drzwiach wejściowych do domu i zabrania z wnętrza torebki damskiej, w której była niewielka kwota pieniędzy i dokumenty.  

W toku dalszych czynnności dochodzeniowo-śledczych podkowiańscy policjanci zebrali materiały, które pozwoliły na przedstawienie zatrzymanemu zarzutu dokonania kradzieży z włamaniem. 38-latek przyznał się do winy i wykorzystania skradzionych pieniędzy oraz wyrzucenia pozostałego łupu. Odnaleziona torebka z dokumentami wróciła już do właścicielki. Mężczyzna skorzystał z prawa do dobrowolnego poddania się karze za popełnione przestępstwo. Kodeks karny przewiduje za nie nawet 10 lat pozbawienia wolności

Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Grodzisku Maz.

asp.sztab. Katarzyna Zych/mg

Powrót na górę strony