Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Grodziskie przedszkolaki wyposażone w wiedzę o bezpieczeństwie

Data publikacji 17.11.2023

Jak być bezpiecznym uczestnikiem ruchu drogowego, co zrobić podczas spotkania z obcą osobą, w jaki sposób skutecznie wezwać pomoc, gdy istnieje zagrożenie? Odpowiedzi na te i wiele innych ważnych pytań udzielał policjant grodziskiej komendy podczas ostatnich wizyt w przedszkolach. Dzieci chętnie zdobywały również wiedzę praktyczną i zapoznawały się z zadaniami i wyposażeniem służbowym funkcjonariuszy.

Policjant grodziskiej komendy, zajmujący się profilaktyką społeczną regularnie otrzymuje zaproszenia z placówek oświatowych na spotkania z dziećmi o tematyce bezpieczeństwa. Ostatnie takie wizyty realizował w dwóch grodziskich przedszkolach. Dzieci z Przedszkola Sióstr Opatrzności Bożej oraz Przedszkola Nr 3 dowiadywały się jak bezpiecznie zachowywać się w różnych miejscach i sytuacjach. Policjant na podstawie podawanych przykładów i filmu profilaktycznego uczył zasad ostrożności na drogach, podczas samodzielnego pobytu w domu, a także w sytuacji zagubienia się w nieznanym miejscu, czy kontaktu z osobą obcą. Uczestnicy spotkań poznawali sposoby prawidłowego przechodzenia na drugą stronę jezdni i właściwego zachowania jako pasażer samochodu. Policjant mówił im również o potrzebie używania elementów odblaskowych podczas pieszych podróży. Przedszkolaki przypominały sobie również numer alarmowy 112 i sytuacje, w których należy z niego korzystać.

Nieodzownym elementem zajęć były również odpowiedzi na pytania przedszkolaków o codzienną służbę policjantów. Funkcjonariusz wyjaśniał, że ich głównym zadaniem jest dbanie o bezpieczeństwo i niesienie pomocy w trudnych sytuacjach.  Dzieci miały też  okazję zobaczyć  niektóre elementy wyposażenia służbowego policjantów.  Z wielką radością przyjęły też propozycję obejrzenia  z bliska specjalnego radiowozu, który jest używany przez funkcjonariuszy podczas zdarzeń drogowych.

asp.sztab. Katarzyna Zych/mg

  • Policjant przy radiowozie pokazuje dzieciom elementy wyposażenia pojazdu
    Policjant na spotkaniu z przedszkolakami
  • Policjant z dziećmi w sali prowadzi zajęcia o bezpieczeństwie na drodze
    Policjant na spotkaniu z przedszkolakami
  • Policjant z mikrofonem i uniesioną ręką w sali podczas spotkania z dziećmi
    Policjant na spotkaniu z przedszkolakami
Powrót na górę strony