Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Z grodziską młodzieżą o zagrożeniach narkotykowych

Data publikacji 27.09.2023

Wśród tematów, o których rozmawiają grodziscy policjanci z mieszkańcami powiatu, są także zagrożenia związane z narkotykami. Informacje na temat skutków zażywania niebezpiecznych substancji, a także przepisów prawnych w tym zakresie i instytucji udzielających pomocy, profilaktyk z grodziskiej komendy przekazywał ostatnio młodzieży na spotkaniu w Mediatece.

Jednym z najważniejszych zadań Policji jest zapobieganie różnego rodzaju zagrożeniom. Takim może być zażywanie niebezpiecznych substancji, czego skutki często są bardzo groźne dla zdrowia, a nawet życia. W celu podnoszenia świadomości w tym zakresie grodziscy policjanci prowadzą działania profilaktyczne z różnymi grupami odbiorców.

Uczestnikami ostatniego spotkania z policjantem zajmującym się profilaktyką społeczną była młodzież, która zgromadziła się w grodziskiej Mediatece. Funkcjonariusz zaprezentował im materiał filmowy, który był podstawą do rozmowy o tym poważnym zagrożeniu, nie tylko dla młodych ludzi.  Oprócz skutków zdrowotnych, policjant omówił także konsekwencje prawne dotyczące przestępstw narkotykowych i wskazał instytucje udzielające pomocy w różnego rodzaju problemach. Mamy nadzieję, że wśród uczestników znajdzie się duża grupa osób wybierających zdrowy i bezpieczny styl życia i zachęcająch do tego innych.

Jeśli Ty lub ktoś z Twojego otoczenia potrzebuje pomocy, szukaj jej pod tymi numerami:

- 801 199 990 – Ogólnopolski Telefon Zaufania „Narkotyki- Narkomania”

- 116 111 - Telefon Zaufania dla dzieci i młodzieży

- 116 123 - Telefon zaufania dla osób dorosłych w kryzysie emocjonalnym

- 112 – numer alarmowy w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia

asp.sztab. Katarzyna Zych

Powrót na górę strony