Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Działania grodziskiego profilaktyka w ramach Europejskiego Tygodnia Mobilności

Data publikacji 25.09.2023

Praktyczne zajęcia w miasteczku ruchu drogowego, na przejściach dla pieszych oraz egzaminy na kartę rowerową, a także przekazywanie wiedzy na temat bezpieczeństwa na drogach to zadania, jakie w całym ubiegłym tygodniu wykonywał profilaktyk z grodziskiej komendy. Spotkania w przedszkolach i szkołach podstawowych odbywały się w ramach Europejskiego Tygodnia Mobilności. Ich celem była edukacja dzieci w zakresie bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym.

Policjant grodziskiej komendy zajmujący się profilaktyką społeczną aktywnie włączył się we wszystkie działania, jakie były organizowane w ramach Europejskiego Tygodnia Mobilności na terenie całego powiatu. Zajęcia teoretyczne i praktyczne odbywały się w przedszkolach i szkołach podstawowych. Wzięło w nich udział łącznie ponad 500 małych uczestników, którzy na co dzień użytkują dogi jako piesi, rowerzyści lub pasażerowie pojazdów.

Wiedzę o zasadach poruszania się po drogach mieli okazję przypomnieć sobie i poszerzyć uczniowie milanowskich szkół i przedszkolaki, którzy spotkali się z policjantem i strażnikami miejskimi na terenie miejscowego miasteczka ruchu drogowego. Najmłodsi uczyli się, jak bezpiecznie przechodzić na drugą stronę jezdni, czwartoklasiści dodatkowo poznawali zasady dla rowerzystów i użytkowników hulajnóg.

Spotkania z policjantem, w czasie których były omawiane elementy właściwych zachowań na drogach, a także zajęcia praktyczne na najbliższym przejściu dla pieszych, odbyły się także dla uczniów szkół podstawowych w Podkowie Leśnej i Grodzisku Maz. Dodatkowo 38 uczniów z podkowiańskiej placówki przystąpiło do egzaminu praktycznego na kartę rowerową.

Policjant przeprowadził także zajęcia z najmłodszymi mieszkańcami powiatu. Przedszkolaki z Ojrzanowa i Grodziska Maz. poznawały pierwsze zasady, które pomogą im bezpiecznie podróżować autem, przechodzić przez jezdnię i reagować na niebezpieczeństwa na drogach.

Uczestnicy wszystkich zajęć byli zachęcani do używania elementów odblaskowych oraz ostrożnego zachowania w każdym miejscu, a także przypominania zasad bezpieczeństwa innym użytkownikom dróg, także dorosłym.

asp.sztab. Katarzyna Zych/ea

Powrót na górę strony