Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Trzy areszty za rozbój na taksówkarzu

Data publikacji 07.06.2023

Zatrzymaniem trzeciego mężczyzny zakończyły się wzmożone działania grodziskich policjantów w sprawie rozboju. Zarzut dokonania tego przestępstwa na szkodę kierowcy taksówki usłyszał 20-latek, 21-latek i 31-latek. Dwóch pierwszych podejrzanych wpadło niedługo po zdarzeniu, ich ukrywającego się wspólnika policjanci zatrzymali po intensywnych ustaleniach. Wobec całej trójki sąd na wniosek prokuratora zastosował środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania.

Gdy tylko do grodziskich policjantów dotarła informacja o nocnym rozboju dokonanym na szkodę kierowcy taksówki, natychmiast rozpoczęły się intensywne ustalenia dotyczące sprawców tego przestępstwa. Jeszcze tego samego dnia funkcjonariusze dotarli do jednego z pasażerów, który po kursie z Warszawy wraz z kolegami zamiast zapłaty napadł na kierującego i przemocą zabrali mu portfel, pieniądze, dokumenty i inne przedmioty. Kilka dni później w ręce funkcjonariuszy wpadł także drugi z podejrzanych, który dodatkowo groził kierowcy użyciem noża. Zebrane wówczas przez policjantów materiały trafiły do Prokuratury Rejonowej w Grodzisku Maz., która złożyła wnioski o tymczasowe aresztowanie obu mężczyzn. Sąd zastosował ten środek zapobiegawczy wobec 20-latka i 21-latka na okres 3 miesięcy.

W trakcie dalszych wzmożonych czynności grodziscy funkcjonariusze ustalili także dane trzeciego wspólnika zatrzymanych. Podejrzany mężczyzna celowo ukrywał się przez kilka tygodni przed policjantami, zmieniając miejsca pobytu. Ustalenia operacyjne kryminalnych i skuteczne działania załogi patrolowej w ostatni piątek doprowadziły do zatrzymania 31-latka. Mężczyzna w grodziskiej prokuraturze usłyszał zarzuty stosowania gróżb wobec pokrzywdzonego oraz udziału w rozboju.  W jego przypadku sąd również przychylił się do prokuratorskiego wniosku i aresztował go na 2 miesiące. Karany wcześniej za podobne przestępstwa mężczyzna odpowie w warunkach recydywy.

Popełnione przez zatrzymanych przestępstwo zagrożone jest karą nawet 12 lat pozbawienia wolności.

asp.sztab. Katarzyna Zych/pd

 • Policjant w ubraniu cywilnym i kamizelce odblaskowej prowadzi zatrzymanego korytarzem komendy
  Policjant z jednym z zatrzymanych mężczyzn
 • Policjant w ubraniu cywilnym i opaską z napisem Policja prowadzi zatrzymanego po schodach komendy
  Policjant z jednym z zatrzymanych mężczyzn
 • Policjant w ubraniu cywilnym i opaską z napisem Policja prowadzi zatrzymanego korytarzem komendy
  Policjant z jednym z zatrzymanych mężczyzn
Powrót na górę strony