Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczny Dzień Rodziny w Szczęsnem

Data publikacji 31.05.2023

Wczoraj w godzinach 15.30- 18.00 na terenie Szkoły Podstawowej w Szczęsnem odbył się pierwszy piknik rodzinny. Do aktywnego udziału w tym wydarzeniu zostali zaproszeni policjanci garnizonu stołecznego. W trakcie imprezy uczestnicy mogli poznać pracę policjantów różnych specjalności oraz obejrzeć z bliska nowoczesne wyposażenie i sprzęt policyjny. Nie zabrakło też informacji profilaktycznych dla odbiorców w każdym wieku. Przygotowane przez policjantów atrakcje cieszyły się dużym zainteresowaniem.

W ramach szkolnego Dnia Rodziny grodziscy policjanci przygotowali dla uczestników wiele atrakcji. Podczas zorganizowanego pikniku swoją służbę oraz umiejętności i wykorzystywany sprzęt zaprezentowali nie tylko miejscowi funkcjonariusze, ale także policjanci wielu wydziałów i komórek garnizonu stołecznego, zaproszeni do udziału w tym wydarzeniu.

Na wyznaczonym terenie szkoły na uczestników czekało policyjne stanowisko z informacjami profilaktycznymi, przy którym każdy mógł dowiedzieć się, jak bezpiecznie zachowywać się w różnych miejscach i okolicznościach. Wokół niebieskiego namiotu swoją służbę prezentowali między innymi funkcjonariusze ruchu drogowego, Stołecznego Stanowiska Kierowania, czy Oddziału Prewencji Policji w Warszawie. Nie zabrakło specjalistycznych pojazdów oraz uzbrojenia i wyposażenia Policji, które chętnie testowali dorośli i dzieci. Bardzo duże wrażenie na wszystkich zrobiły pokazy działania armatki wodnej oraz policyjnych umiejętności podczas przeprowadzania interwencji.

Nie lada gratką była możliwość poznania zasad służby z wykorzystaniem koni i psów policyjnych, którą ze swoimi podopiecznymi prezentowali funkcjonariusze ze stołecznego Wydziału Wywiadowczo-Patrolowego. Przy policyjnym ambulansie można było dowiedzieć się wiele na temat udzielania pomocy przedmedycznej przez zespół ratownictwa z Odziału Prewencji Policji. Dla wszystkich zainteresowanych służbą w Policji, policjantka z warszawskiego Wydziału Kadr przygotowała szczegółowe informacje dotyczące naboru i materiały związane z tym ciekawym zawodem.

Z reakcji uczestników wynikało, że taka forma spotkania z policjantami bardzo im się podobała. Mamy nadzieję, że przyczyni się także do licznych wspólnych działań dla bezpieczeństwa.

asp.sztab. Katarzyna Zych/pd

 • Grupa policjantów uczestniczących w pikniku
  Policyjne stanowisko podczas pikniku z okazji Dnia Rodziny
 • Armatka wodna podczas pokazu
  Policyjne stanowisko podczas pikniku
 • Policjanci na koniach podczas pikniku
  Policyjne stanowisko podczas pikniku
 • Policyjne stanowisko profilaktyczne podczas pikniku z uczestnikami
  Policyjne stanowisko podczas pikniku
 • Policyjny ambulans podczas pikniku
  Policyjne stanowisko podczas pikniku
 • policjant podczas pokazu technik interwencji na materacu
  Policyjne stanowisko podczas pikniku
 • motocykl policyjny z uczestnikami pikniku
  Policyjne stanowisko podczas pikniku
 • policyjne pojazdy - busy z uczestnikami pikniku
  Policyjne stanowisko podczas pikniku
 • armatka wodna po pokazie z naturalną tęczą wokół
  Policyjne stanowisko podczas pikniku
Powrót na górę strony