Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Piknik i rajd rowerowy z udziałem grodziskich policjantów

Data publikacji 23.05.2023

W ostatnią sobotę mieszkańcy Milanówka i gminy Żabia Wola mieli okazję bliżej przyjrzeć się pracy grodziskich policjantów. Funkcjonariusze ruchu drogowego dbali o bezpieczny przebieg rajdu rowerowego, a policjanci z żabiowolskiego posterunku byli uczestnikami pikniku. Przy zorganizowanym stanowisku można było porozmawiać o miejscowych zagrożeniach, a także obejrzeć nowe pojazdy służbowe i codzienne wyposażenie policjantów. Wszystkie tego typu działania służą integracji społecznej i lepszej współpracy.

O wszelkich działaniach, w których planowany jest udział większej liczby mieszkańców danej miejscowości informowani są także policjanci najbliższych jednostek. Ma to na celu przede wszystkim zapewnienie bezpieczeństwa w rejonie odbywających się inicjatyw, ale często także chęć spotkania się z policjantami w innych okolicznościach niż w komendzie, komisariacie, czy posterunku Policji.

W ostatnią sobotę grodziscy funkcjonarusze brali udział w dwóch takich działaniach. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego dbali o właściwy przebieg rajdu rowerowego, który przejeżdżał ulicami Milanówka. Policyjny motocykl był widoczny w ważnych punktach trasy, gdzie policjantka zapewniała bezpieczny przejazd uczestnikom. Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Żabiej Woli, oprócz pilnowania bezpieczeństwa w rejonie odbywającego się pikniku, zorganizowali także dla mieszkańców gminy specjalne stanowisko. Zarówno dorośli, jak i dzieci mieli okazję porozmawiać z kierownikiem posterunku i dzielnicowym o zagrożeniach występujących nie tylko w rejonie zamieszkania, a także bliżej poznać policyjną służbę i związany z nią sprzęt i wyposażenie.

Mamy nadzieję, że te sympatyczne spotkania, edukacyjne rozmowy i dużo wiedzy na temat sposobów unikania zagrożeń przyczynią się do zwiększenia bezpieczeństwa w wielu miejscach i lepszej współpracy z lokalnymi funkcjonariuszami na co dzień.

asp.sztab. Katarzyna Zych

  • Policjanci przy stanowisku na pikniku
    Policjanci w czasie pikniku
  • Motocykl na trasie rajdu rowerowego
    Policjanci podczas rajdu rowerowego
  • Policjanci przy stanowisku na pikniku
    Policjanci podczas pikniku
Powrót na górę strony