Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Międzynarodowy Dzień Telefonów Zaufania dla Dzieci i Młodzieży

Data publikacji 17.05.2023

17 maja 2023 roku, obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Telefonów Zaufania dla Dzieci i Młodzieży. W Polsce (i Europie) telefon zaufania dla dzieci i młodzieży działa pod numerem 116 111. Jest to bezpłatny numer pod który można zarówno zadzwonić jak i napisać i podzielić się swoimi problemami. Specjaliści dyżurują pod tym numerem w trybie 24/7.

Każdego roku ten dzień poświęcony jest ogólnoświatowym działaniom związanym z obsługą telefonów zaufania dla dzieci. Infolinie dla najmłodszych mają na celu pomóc być może najbardziej wrażliwej grupie ludności, podnosząc ich głos i zapewniając ich prawa, o których często się zapomina. Dzięki temu wszystkie dzieci mogą otrzymać potrzebną pomoc i wsparcie. Więcej informacji można uzyskać pod adresem strony internetowej www.116111.pl.

Telefon 116 111 służy młodzieży i dzieciom potrzebującym wsparcia, opieki i ochrony. Zapewnia dzwoniącym możliwość wyrażania trosk, rozmawiania o sprawach dla nich ważnych oraz kontaktu w trudnych sytuacjach. Linia 116 111 obsługiwana jest przez psychologów i pedagogów, którzy wysłuchują młodych ludzi i udzielają im wsparcia w sytuacjach kryzysowych. Dzwoniący nie muszą podawać swoich danych, by porozmawiać. Działaniu linii telefonicznej 116 111 towarzyszy strona internetowa www.116111.pl , która umożliwia zadawanie anonimowych pytań online przez całą dobę. Młode osoby znajdą na niej informacje w „Strefie wiedzy” oraz filmiki, w których znane osoby zachęcają do korzystania z oferty Telefonu 116 111.

Pamiętajmy, aby nie lekceważyć sygnałów, które mogą świadczyć, że nasi bliscy nie radzą sobie z trudną sytuacją życiową. Okazujmy im wsparcie i pomoc w kryzysie. Na terenie całego kraju funkcjonują instytucje, do których można się zgłosić po wsparcie w ciężkich chwilach. Można również dzwonić na Kryzysowy Telefon Zaufania pod numerem 116 123. W każdej sytuacji zagrażającej życiu i zdrowiu kierujmy zgłoszenie pod numer alarmowy 112. Szybka reakcja może zapobiec tragedii.

asp.sztab. Katarzyna Zych/na podst. mat. KPP w Oleśnicy

Powrót na górę strony