Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tydzień Bezpieczeństwa w Szkole Podstawowej w Kaskach

Data publikacji 17.05.2023

Tydzień Bezpieczeństwa realizowany w Szkole Podstawowej w Kaskach rozpoczął się od zajęć, które przeprowadził policjant z grodziskiej komendy. Podczas spotkania z uczniami funkcjonariusz przypomniał zasady bezpieczeństwa w różnych miejscach i sytuacjach. Najmłodsi zdobywali wiedzę w tym zakresie także z filmu animowanego. Profilaktyk przygotował dla uczestników także pokaz udzielania pomocy przedmedycznej.

W terminie od 11 do 19 maja na Mazowszu trwa Tydzień Bezpieczeństwa realizowany głównie przez placówki oświatowe. Na zajęcia z uczniami zapraszani są przedstawiciele różnych instytucji. W wielu takich spotkaniach bierze udział policjant z grodziskiej komendy, zajmujący się profilaktyką społeczną. Jedne z nich odbyły się w Szkole Podstawowej w Kaskach.

Funkcjonariusz przeprowadził zajęcia z uczniami klas I-V. W ramach pierwszych przygotowań do letniego wypoczynku mł. asp. Kamil Sobótka przekazał zasady bezpieczeństwa nad wodą, kontaktu z obcymi osobami, czy zachowania wobec zwierząt. Bardzo ważnym tematem były także zagrożenia w ruchu drogowym. Policjant zachęcał do używania elementów odblaskowych, ostrożnego przechodzenia przez jezdnię w każdym miejscu, a także podróżowania samochodem w fotelikach i z zapiętymi pasami bezpieczeństwa.

Uczestnicy pogłębili swoją wiedzę w tych dziedzinach także po obejrzeniu filmu „Bezpieczne zachowania”. Podsumowaniem było przypomnienie dzieciom sposobu zgłaszania niebezpiecznych sytuacji za pośrednictwem numeru alarmowego 112.

Bardzo ciekawym i potrzebnym elementem zajęć był pokaz udzielania pierwszej pomocy, który także zaprezentował dzieciom prowadzący spotkanie policjant. Funkcjonariusz zademonstrował prawidłowe przeprowadzenie resuscytacji krążeniowo-oddechowej u dzieci oraz ułożenie poszkodowanego w pozycji bezpiecznej. Chętni uczniowie mogli ćwiczyć te elementy udzielania pomocy na fantomie.

Jako praktyczną pamiątkę spotkania każdy uczestnik otrzymał odblaskową zawieszkę i policyjne życzenia „Wszystkiego Bezpiecznego”.

asp.sztab. Katarzyna Zych/ea

  • Policjant przed grupą dzieci prowadzi zajęcia
    Policjant na spotkaniu profilaktycznym
  • Policjant z fantomem i grupa dzieci
    Policjant na spotkaniu profilaktycznym
  • Policjant z grupą dzieci trzymających odblaski
    Policjant podczas działań profilaktycznych
Powrót na górę strony